بلیط هواپیما

فاکتورهایی برای گسترش رابطه در کار

اعتبار، نشات گرفته از شهرت و شخصیت شما است.

اعتبار شما مهم‌ترین ویژگی شما به حساب می‌آید، زیرا به واسطه آن پیشنهادهایی از افرادی که با آنها در ارتباط هستید، دریافت کرده و احتمال معرفی شما را به دیگران بالا می‌برد. اطمینان حاصل کنید تمامی رفتارها و اقدامات شما مطابق با بالاترین معیارهای اخلاقی است. به طوری‌که از گفتار و کردار شما نه تنها برداشت بدی نشده، بلکه برداشت بسیار خوبی صورت می‌گیرد. به یاد داشته باشید که دیگران به شرطی موقعیت‌های شغلی را به شما پیشنهاد خواهند داد که مطمئن باشند، در نهایت، به‌دلیل گفتار یا کردار شما ملامت نخواهند شد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

گسترش کار
مطالب مرتبط:
۵ راهکار برای جبران اشتباهات کاری
با این روش ها، خلاقیت را در کارتان پیاده کنید

این شاخصه و فاکتورهای دیگری که در پایین مطلب به آن اشاره می ‌شود، تضمین کننده گسترش روابط شما در دنیای کاری هستند. چرا که بسیاری از موقعیت های شغلی شما دربردانده روابط و ارتباطات شما با افراد مختلف است.

یکی دیگر از فاکتورهای لازم برای توسعه روابطتتان با افراد،صلاحیت و شایستگی شماست. آخرین تحلیل‌ها بر این نکته متکی است؛ قابل قبول بودن سطح عملکرد شما در شغل فعلی یا در شغل‌های قبلی‌تان، بیش از هر مورد دیگری نشانگر آن است که عملکرد شما تا چه حد در شغل مورد نظرتان مثبت خواهد بود. هر کارمند در همکاری با کارفرمایان خوب و بد، به اندازه مشخصی تجربه کسب کرده است؛ به همین سبب هر کارمند، خود، به خوبی از انتظارات کارفرمایش آگاهی دارد. در اینجا به چند مورد از مهم‌ترین آنها اشاره شده است: هوش و فراست اولین مساله به اثبات رسیده است که ۷۶ درصد از بهره‌ وری و سطح همکاری کارمندان نیز از سطح هوش آنها مشخص می‌شود. هوش به سطح عقل سلیم شما و توانایی عملی شما در مواجهه با چالش‌های هر روزه شغلتان برمی‌گردد. راه‌ حلی کلیدی برای به نمایش گذاشتن ذکاوت شما، پرسیدن سوالات هوشمندانه است. یکی از نشانه‌های هوش که به سرعت آشکار می‌شود، حس کنجکاوی است. هرچقدر سوالات هوشمندانه بیشتری پرسیده و پاسخ‌ها را بشنوید، باهوش‌تر به نظر می‌آیید.دومین ویژگی که کارفرماها به دنبال آن هستند، توانایی رهبری است. رهبری، تمایل و اشتیاق قبول مسوولیت برای دست پیدا کردن به نتیجه است. در واقع، منظور از رهبری توانایی قبول مسوولیت، انجام وظیفه به صورت داوطلبانه و پذیرفتن مسوولیت پاسخگویی برای دست پیدا کردن به نتایج مورد نیاز آن وظایف است. شما اشتیاق خود را برای رهبری در سازمان با قبول مسوولیت دستیابی به اهداف شرکت نشان داده، سپس خود را به ایفای نقش در بالاترین سطح توانایی‌تان ملزم کنید.

رابطه ی کاری

صداقت، ویژگی دیگری است که کارفرمایان به دنبال آن هستند. این شاید مهم‌ترین ویژگی بی‌نظیر برای موفقیت طولانی مدت در زندگی و کار است. صادق بودن با رو راست بودن با خودتان آغاز می‌شود. این به آن معناست که شما با خودتان و در روابطتتان با دیگران صادق باشید. برای پذیرش نقاط ضعف و قوتتان آماده باشید. نقاطی را که قبلا در آنها خطا کرده، قبول کنید. به‌خصوص اینکه وفاداری خودتان را نشان دهید؛ هیچ ‌وقت در مورد نکات منفی کارفرماهای قبلی یا هرکسی که قبلا کارفرما یا همکار شما بوده است، صحبت نکنید. حتی اگر از کار اخراج شده اید، نکته‌ای منفی یا نقادانه راجع به آنها نگویید.

دیگر ویژگی مورد نظر کارفرمایان دوست داشتنی و دلپذیر بودن است. کارفرماها به افرادی که در روابط گرم و دوستانه، بدون تکلف و یاری دهنده به دیگران علاقه ‌مندند. صاحبان مشاغل، در جست ‌وجوی افرادی هستند که توانایی کار گروهی، داشته باشند. تجارب کاری شما به‌عنوان عضوی از گروه در گذشته و علاقه مندی به‌کار به‌عنوان عضوی از گروه در آینده می‌تواند یکی از تاثیرگذارترین نکات درباره شما در زمان تقاضای کار باشد.کفایت و شایستگی پنجمین ویژگی مورد نظر صاحبان مشاغل است.کفایت و شایستگی برای موفقیت شما بسیار اهمیت دارد در واقع، اساس هرچیزی است که در شغلتان برای شما رخ می‌دهد. به عبارت ساده تر، صلاحیت و شایستگی توانایی به انجام رساندن کار است. درواقع، شامل توانایی اولویت ‌بندی، جداسازی وظایف مرتبط از غیرمرتبط و بعد تمرکز عمیق تا زمان انجام کار است.شجاعت و جسارت خصیصه دیگری است که صاحبان کار در جست‌وجوی آن هستند. در واقع شهامت، اشتیاق به خطر است. همچنین میل به قبول چالش‌ها، برعهده گرفتن کارهای بزرگ یا حتی کارهای جدید در جایی که درجه عدم قطعیت، بالا و امکان شکست وجود دارد. شجاعت به علاوه مفهوم صریح صحبت کردن و بیان دقیق فکر یا احساس خود در موقعیت‌های مختلف را نیز در بر دارد. کارفرمایان به مردان و زنانی که از بیان افکار خود هراسی نداشته، احترام قائلند و شما این مساله را در مصاحبه کاری با پرسیدن سوالات صریح و صادقانه درباره شرکت و آینده کاری احتمالی که در سازمان دارید، نشان می‌دهید.

استارتاپ ها در گذر زمان چه تغییراتی می کنند؟
استارتاپ ها در گذر زمان چه تغییراتی می کنند؟
چطور فرد خلاقی باشیم؟!
چطور فرد خلاقی باشیم؟!
چطور نیروی کار را در Low Season مدیریت کنیم؟
چطور نیروی کار را در Low Season مدیریت کنیم؟
توصیه هایی برای تبدیل شدن به رهبری کار بلد!
توصیه هایی برای تبدیل شدن به رهبری کار بلد!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code