چگونه محیط کاری جذاب داشته باشیم؟

به محل کاری جذاب تر فکر کنید

برای اینکه روز خوبی را در محیط کار سپری کنید، باید در بهترین حالت خود باشید و در این بازه ی زمانی بیشترین میزان انگیزه را در خود ایجاد کنید. با الی گشت همراه باشید تا در ادامه با این راهکارها محیط کارتان را جذاب کنید.

محیط کار جذاب

تعجبی ندارد که پول یکی از قدرتمندترین موتورهای انگیزه به شمار می‌رود. اما جالب اینجاست که ما به عنوان پرسنل یک سازمان یا شرکت، بعد از مدتی که از استخدام می‌گذرد، کم‌کم از یاد می‌بریم که در قبال وظیفه‌ای که انجام می‌دهیم حقوق دریافت کرده و این اتفاقی است که قبل از استخدام و در زمان بیکاری برای ما آرزوست. دائما شرایط خود را مرور کنید. نگذارید روزمرگی به سراغتان بیاید. شما امروز استخدام یک شرکت شدید و حقوق دریافت می‌کنید. با حقوقتان به خواسته‌های خود برسید. اگر در محیطی کار انجام می‌دهید که عملکرد شما می‌تواند روی حقوقتان اثرگذار باشد، پول می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین علل برانگیختگی شما جهت کار بیشتر نسبت به دیگران باشد.

  • همواره به پیشرفت و رشد شغلی خود فکر کنید

اگرچه شغل فعلی شما مطمئن‌ترین سکوی پیشرفتتان است، ولی همیشه موقعیت‌های دیگری هست که می‌توانید در آینده در آن مشاغل نیز فعالیت کنید. بررسی مشاغل آینده و رشد و تعالی خودتان یکی از روش‌های اعجاب انگیز برای افزایش انگیزه شما در محل کار فعلی هست.

  • روز خود را با قدرت شروع کنید

شیوه‌ای که بر اساس آن روز خود را آغاز می‌کنید، تعیین کننده وضعیت شما تا انتهای همان روز است. اگر روز خود را غمگین و با گفتن یک جمله مأیوس کننده آغاز کنید، تردید نداشته باشید خبرهای ناامید کننده‌ای از سوی مدیر یا همکاران خود در محل کار در انتظار شماست! شروع روز با یک انرژی مضاعف نکته بسیار مهمی است. به محض اینکه از رختخواب بیدار می‌شوید، خودتان را از نظر روحی برای روزی که در پیش رویتان است، آماده کنید. از آن پس می‌توانید با نیروی فزاینده حرکت کنید. به خودتان روحیه بدهید و هر برنامه‌ای را که دارید بررسی کنید.

محیط کار جذاب
  • روی جوانب مثبت کار تمرکز کنید

یکی از بدترین و منفی‌ترین محرک‌های کاری این است که شما کارمندان و همکارانی داشته باشید که مدام از سازمان (شرکت) بدگویی کرده و تضعیف روحیه کاری دیگران را به دنبال دارد. پر واضح است که با انگیزه ماندن در چنین محیطی بسیار سخت است. در هر سازمانی خوبی و بدی وجود دارد. بنابراین روی خوبی‌های آن تمرکز کنید و سعی کنید با افرادی که هم سلیقه و همفکر خودتان هستند، تعامل داشته باشید. در این صورت از کار کردن لذت برده و انگیزه‌تان برای پیشرفت دست نخورده و سالم می‌ماند. ولی زمانی‌که شما اجازه می‌دهید نکات منفی کاری وارد ذهنتان شود به این معنا است که اجازه داده‌اید تا تردید و دودلی در فعالیت یا عدم فعالیت در سازمان به ذهن شما وارد می‌شود که این خطرناک ترین عامل برای انگیزه به شمار می‌رود.

  • لذت بردن از شغلتان

آیا می‌خواهید در پایان روز و بعد از اتمام کار که به خانه برمی‌گردید از آنچه انجام داده‌اید احساس غرور کنید؟ پر واضح است جایی که شما بیشتر از ۷ ساعت روز در آن می‌گذرانید قسمت مهمی از زندگی شما را تشکیل می‌دهد. در هر شغلی که هستید، شغل ایده‌آل شما باشد یا نباشد، با افتخار و انگیزه هرچه بیشتر فعالیت کنید. حتما علتی وجود دارد که شما به‌خاطر آن، این شغل را انتخاب کرده‌اید. پس بر همان یک علت تمرکز کرده و از آن یک تجربه خوشایند و لذت بخش بسازید. در نتیجه زمانی‌که به خانه بر می‌گردید از پیشرفت کاری خود احساس غرور می‌کنید. زمانی‌که شما از کار و شیوه انجام آن توسط خود رضایت دارید، به معنای واقعی از زندگی خود لذت می‌برید.

  • با همکاران خود رقابت کنید

از هر فرصتی در محیط کاری خود استفاده کرده تا به رقابت سالم با همکاران خود بپردازید. این یکی از محرک‌های انگیزش در محیط کاری به شمار می‌رود. به‌عنوان مثال، اگر در واحد فروش مشغول به فعالیت هستید، در زمان استراحت آمار فروش همکاران خود را بگیرید. مدت زمانی‌که در بیرون از سازمان هستید از مشتریان شرکت سوالاتی در مورد نحوه عملکرد همکاران خود بگیرید تا نقاط ضعف آنها را پوشش داده و از نقاط قوت عملکرد شان استفاده کنید. حتی اگر در بخشی فعالیت می‌کنید که میزان حقوق شما به فعالیت شما وابسته نباشد بازهم بهترین عملکرد را از خود نشان دهید. همواره سعی کنید در میان همکاران خود بهترین باشید. مجددا تاکید می‌کنیم که رقابت سالم دارای اثر بخشی مناسبی است نه رقابت ناسالم که منجر به تخریب همکاران می‌شود.

۱۰ ویژگی یک کارشناس فروش خدمات مسافرتی
۱۰ ویژگی یک کارشناس فروش خدمات مسافرتی
تحول در کسب و کارها با پیشرفت تکنولوژی
تحول در کسب و کارها با پیشرفت تکنولوژی
مهمترین ویژگی های جوانان برای استخدام چیست؟
مهمترین ویژگی های جوانان برای استخدام چیست؟
چگونه یک کسب و کار خانوادگی را اداره کنیم؟
چگونه یک کسب و کار خانوادگی را اداره کنیم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code