۵ استراتژی کاربردی در استخدام

چه زوایایی در حین استخدام باید بررسی شود

یکی از راه ‌هایی که سبب غلبه بر تناقض استخدام می‌شود دریافتن آن است که وقتی درخواست استخدام برای کاری را می‌دهید شما از دو زاویه ارزیابی می شوید. قابلیت‌ ها و پتانسیل ‌تان برای ایجاد ارزش برای شرکت در آینده و تجربه ‌تان در حوزه ‌ای که می‌خواهید به‌کار گرفته شوید. ارزش بالقوه شما در رفتار، شهامت، اخلاق حرفه‌ای، توانایی‌های ارتباطی، کنجکاوی و کیفیت سوال ‌هایتان و اشتیاق به آموختن و دانش شما در مورد شرکت و نقش آن به بهترین شکل به نمایش درمی آید. جدا از مهم بودن پتانسیل ‌تان اینجا ما پنج استراتژی مشخص را به شما معرفی خواهیم کرد که شما می‌توانید برای غلبه بر تناقض استخدام از آن استفاده کنید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

استراتژی استخدام

خلاقیت

مطالب مرتبط:
۴ ترفند برای استخدام کارمندان حرفه ‌ای
بهترین راه ها برای داشتن استخدامی هوشمندانه

پیشنهاد «اورا چامبرز» یکی از مدیران سایت ebay مخصوصا برای زمانی که مدرک فنی یا تخصصی ندارید آن است که خلاق بوده به طوری که بتوانید خود را از دیگر جویندگان کار تمایز دهید.او پیشنهاد می‌کند، در راه‌ا ندازی یک استارت‌آپ پیشقدم شده و وارد گود شوید. شما فرصت این را دارید کار‌های متنوعی را که به آنها علاقه ‌مند هستید انجام داده و در همان حین مهارت‌ هایی را هم به دست آورید. به علاوه این کار شما را قادر ساخته تا در مورد تجربه ‌تان صحبت کرده و نه فقط در مورد توانایی‌های بالقوه‌تان. همچنین او پیشنهاد می‌دهد که یک هدف‌گذاری اختصاصی در مورد شرکت‌هایی که می‌خواهید در آنها مشغول به‌کار شوید داشته باشید.

بازیابی تجربه‌

شما حوزه اصلی را که می‌خواهید در آن مشغول شوید پیدا کرده و یک لیست هدف از شرکت ‌هایی که می‌خواهید در مورد آنها تحقیق کنید، تهیه کرده‌اید. شما با جدیت سایت‌های شرکت‌های هدف را بررسی و بخش درخواست همکاری را به دقت مطالعه می‌کنید که بدانید چه نیازهایی دارند. همه این کار‌ها بسیار خوب و لازم است اما در این بخش کار امکان دارد به این نکته برسید که برای کاری که به آن علاقه دارید، تجربه ندارید. یک گزینه آن است که شما از آن سایت خارج شوید و به سایت شرکت دیگری بروید و گزینه دیگر این است که تجربه خود را ارزیابی مجدد کنید. درس کلیدی این مورد: شما امکان دارد در واقع تجربه ‌های بیشتری از آنچه فکر می‌کنید، داشته باشید.

آمادگی برای آغاز از سطح پایین

اگر شما یک فارغ ‌التحصیل دانشگاهی هستید، امکان دارد احساس (و شاید واقعا) سرتر بودن در مورد کارهای رده پایین داشته باشید. اما به هرحال باید از یک جا شروع کرد. لاوتزو می‌گوید راه هزار فرسنگی هم با اولین قدم شروع می‌شود. چارلز دیکسون، مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک etsy.com می‌گوید: بهترین موقعیت ‌های شغلی برای اینکه خودمان را در آستانه ورود به شرکت قرار دهیم معمولا قرار گرفتن در گروه پشتیبانی یک شرکت است. دیکسون می‌گوید: من یک کار با پایین‌ ترین حقوق در یک روزنامه آنلاین یافتم. من چگونه طراحی کردن و راه‌ اندازی یک سایت اینترنتی را تنها با بودن در آنجا یاد گرفتم و سپس آنجا را ترک کردم. این به شما شانس بسیار با ارزشی می‌دهد که فراگرفته چیزی را که واقعا در بازار اتفاق می‌افتد لمس کنید. شما قادرید از این دانش وقتی می‌خواهید به‌طور شخصی کار و پیشرفت کنید استفاده کنید یا اینکه در مصاحبه شغلی ‌تان در جای دیگری بهره ببرید.

استراتژی استخدام

داشتن مدرک

یکی از منطقی ‌ترین راه‌ های استخدام شدن آن است که مدارک مرتبط اخذ کنید. این می‌تواند به شکل یک مدرک تخصصی باشد یا دوره دیدن در یک حرفه کاربردی. یکی از بخش‌های بسیار جذاب اقتصاد بدون شک برنامه ‌نویسی کامپیوتر است. آمارهای اداره کار آمریکا نشان از آن دارد تا سال ۲۰۲۰ یک شکاف تقاضای بسیار زیاد به اندازه یک میلیون درخواست برای استخدام برنامه ‌نویس به وجود می آید. البته دانش سنتی در حوزه کامپیوتر قادر نیست به این نیاز پاسخ دهد

معاوضه

شما امکان دارد، کار نداشته باشید، اما دارایی فوق‌العاده با ارزش دیگری دارید که ممکن است خیلی به آن توجه نکرده باشید؛ «زمان»، با زمان مانند یک دارایی بسیار گرانبها رفتار کنید. اگر خلاق باشید و مشتاق کار، می‌توانید با معاوضه کردن زمان خود، راهتان را به سمت هدف هموار کنید و تناقض استخدام را بشکنید.

فراموش نکنید، یک ویژگی متمایز افراد بسیار حرفه ‌ای (در هر سطحی و جایگاهی) آن است که آنها راه‌ هایی را که به رسیدن به فرصت‌های جذاب می‌انجامد می یابند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code