بلیط هواپیما

در مورد اتحاد هواپیمایی اسکای تیم چه می دانید؟

معرفی اتحاد اسکای تیم | SkyTeam

اتحاد هواپیمایی اسکای تیم یکی از سه اتحاد هواپیمایی بزرگ دنیا به شمار می رود. این اتحاد در سال ۲۰۰۰ شکل گرفت و در کنار اتحاد استار الاینس و اتحاد وان ورلد به عنوان سه اتحاد اصلی و مهم صنعت هواپیمایی دنیا شناخته می شوند. در حال اتحاد اسکای تیم از ۲۰ ایرلاین تشکیل شده است و مسافران را به بیش از ۱۰۰۰ مقصد در سرتاسر جهان منتقل می کند. در این مطلب الی گشت قصد داریم این اتحاد هواپیمایی مهم را به شما معرفی کنیم و در مورد تاریخچه، جزئیات و اعضای آن با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

معرفی اتحاد هواپیمایی اسکای تیم

تاریخچه اتحاد هواپیمایی اسکای تیم

مطالب مرتبط:
آشنایی با بزرگ ترین اتحاد شرکت های هواپیمایی: استار الاینس
آشنایی با ۶ سالن استراحت فرودگاه برتر دنیا

اتحاد هواپیمایی اسکای تیم (SkyTeam) با مشارکت و همکاری ایرلاین های ایرفرانس، هواپیمایی کره و دلتا ایرلاینز در سال ۲۰۰۰ شکل گرفت. در سال ۲۰۰۴، شرکت های هواپیمایی معتبر مثل ایرلاین هلندی کی ال ام (KLM)، نورث وست ایرلاینز (Northwest Airlines) و کنتیننتال ایرلاینز ( Continental Airlines) نیز به این اتحاد پیوستند. افزایش اعضای اسکای تیم ادامه پیدا کرد و در حال حاضر ۲۰ شرکت هواپیمایی از ۵ قاره جهان عضو این اتحاد هستند. از جمله اعضای کنونی این اتحاد می توان به چاینا ایرلاینز (China Airlines)، ایر اروپا (Air Europa)، چاینا ایرلاینز (China Airlines) و هواپیمایی کره اشاره کرد. دفتر مرکزی این اتحاد در فرودگاه اسخیپول آمستردام قرار دارد.

اتحاد هواپیمایی اسکای تیم

شبکه پروازی اسکای تیم

اتحاد اسکای تیم در حال حاضر شبکه پروازی بسیار گسترده ای دارد به ۱۰۷۴ مقصد در ۱۷۷ کشور دنیا پرواز مستقیم انجام می دهد. ناوگان هواپیمایی اسکای تیم از بیش از ۴۰۰۰ فروند هواپیما تشکیل شده است و روزانه حدود ۱۷۰۰۰ پرواز توسط ایرلاین های عضو این اتحاد انجام می شود. اتحاد هواپیمایی اسکای تیم سالیانه ۷۳۰ میلیون مسافر را جابجا می کند و بیش از ۶۰۰ سالن استراحت در فرودگاه های سرتاسر دنیا در اختیار دارد.

شبکه پروازی اسکای تیم

استانداردهای اسکای تیم

اسکای تیم همانند دو اتحاد هواپیمایی دیگر (استار الاینس و وان ورلد) برای ارتقاء کیفیت و بهبود خدمات و  امنیت پرواز شکل گرفت. این اتحاد استانداردها و مقررات سختیگرانه ای برای اعضای خود اعمال می کند. برای اینکه ایرلاینی بتواند عضو اسکای تیم شود باید از پروسه دقیق و پیچیده ای عبور کند. این ایرلاین می بایست واجد استانداردهای دقیق امنیتی، کیفیت، فناوری و خدمات مشتری باشد. در هر زمینه استانداردهای جداگانه ای وجود دارد و اعضای اتحاد هواپیمایی اسکای تیم لازم است واجد تمام این ویژگی ها و استانداردها باشند. بیش از ۱۰۰ استاندارد در زمینه های مختلف برای عضویت در اسکای تیم وجود دارد. دسترسی به سالن های استراحت فرودگاه و خدمات ویژه مسافران وفادار از جمله این خدمات هستند.

خدمات مسافران اسکای تیم

امکانات و تسهیلات رفاهی

شرکت های هواپیمایی عضو اتحاد اسکای تیم خدمات و برنامه های تسهیلاتی متنوعی را برای باشگاه مشتریان خود ارائه می کنند. یکی از این برنامه، برنامه ویژه مسافران وفادار اسکای تیم است. اتحاد اسکای تیم دو سطح ویژه پریمیوم (Premium) برای مسافران خود ارائه می کند: الیت (Elite) و الیت پلاس (Elite Plus). تمامی اعضای این اتحاد این سطوح ویژه را به رسمیت می شناسند.

مسافران الیت اسکای تیم از مزایای زیر بهره مند می شوند:

 • اولویت در لیست انتظار
 • اولویت در سوار شدن به هواپیما
 • اولویت در چک-این فرودگاه
 • اولویت در انتخاب صندلی
خدمات ویژه اسکای تیم

مسافران الیت پلاس، علاوه بر مزایای ذکر شده از مزایای بیشتری برخوردار خواهند بود:

 • اولویت در لیست انتظار
 • اولویت در سوار شدن به هواپیما
 • اولویت در فرآیند چک-این
 • اولویت در انتخاب صندلی
 • میزان بار مجاز بیشتر
 • دسترسی به سالن استراحت فرودگاه
 • تقدم در رزرو بلیط هواپیما در دوره های شلوغ و پرتردد
 • تسریع در فرآیند امنیتی فرودگاه (در برخی فرودگاه ها)
سالن استراحت اسکای تیم

سالن های استراحت اسکای تیم

مسافران فرست کلاس، بیزنس کلاس و افرادی که عضو برنامه Elite Plus باشند می توانند از بیش از ۶۰۰ سالن استراحت اتحاد اسکای تیم در سرتاسر دنیا استفاده کنند.  در این سالن ها خدمات و تسهیلات رفاهی مناسبی وجود دارد و مسافران می توانند در چند ساعتی که در فرودگاه منتظر هستند در کمال آرامش استراحت کنند.

مسافران فرست کلاس و بیزنس کلاس در فرودگاه مقصد می توانند از این سالن های استراحت استفاده کنند. برای ورود به این سالن ها کافی است کارت پرواز فرست کلاس یا بیزنس کلاس خود را نشان دهید و وارد این سالن ها شوید. افرادی که عضو برنامه الیت پلاس باشند نیز صرف نظر از نوع کلاس پروازی می توانند در پروازهای بین المللی از سالن استراحت فرودگاه استفاده کنند. این افراد می توانند یک نفر را به عنوان همراه نیز با خود به داخل سالن دعوت کنند. این فرد می بایست مسافر یکی از ایرلاین های عضو اسکای تیم باشد و با نشان دادن کارت پرواز می توانید میهمانتان را با خود به داخل سالن ببرید.

امکانات اتحاد هواپیمایی اسکای تیم

امکانات این سالن ها بسیار متنوع است و در هر سالن خدمات رفاهی متفاوتی به مسافران ارائه می شود. به طور مثال در سالن استراحت مشهور فرودگاه دبی، می توانید از خدماتی مثل اینترنت وای فای رایگان، اتاق تلویزیون، محوطه بازی کودکان، امکان استحمام و دوش گرفتن، غذا و نوشیدنی و مجله و روزنامه استفاده کنید.

منبع: skyteam.com

بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه ها در دنیا | بخش دوم
بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه ها در دنیا | بخش دوم
معرفی فرودگاه بین المللی مینسک
معرفی فرودگاه بین المللی مینسک
معرفی پرواز بیزینس کلاس ترکیش ایرلاینز
معرفی پرواز بیزینس کلاس ترکیش ایرلاینز
تجربه ی پروازی لذتبخش با نکاتی کاربردی
تجربه ی پروازی لذتبخش با نکاتی کاربردی