اتحاد هواپیمایی وان ورلد چیست؟

اتحاد هواپیمایی وان ورلد | Oneworld Alliance

یکی از سه اتحاد هواپیمایی بزرگ جهان اتحاد وان ورلد است. این اتحاد در سال ۱۹۹۹ ایجاد شده و در کنار اتحاد هواپیمایی استار الاینس (StarAlliance) و اتحاد اسکای تیم (SkyTeam) سه اتحاد مهم صنعت هوایی دنیا به شمار می روند. در حال حاضر ۱۴ ایرلاین معتبر بین المللی از جمله بریتیش ایرویز، کانتاس و قطر ایرویز عضو این اتحاد هستند. اتحادهای هواپیمایی از اهمیت بالایی در صنعت هواپیمایی برخوردارند و باعث ارتقا و بهبود کیفیت پروازها می شوند. با الی گشت همراه باشید تا در مورد اتحاد هواپیمایی وان ورلد بیشتر بدانیم.

بریتیش ایرویز در اتحادیه هواپیمایی وان ورلد

تاریخچه اتحاد هواپیمایی وان ورلد

مطالب مرتبط:
آشنایی با بزرگ ترین اتحاد شرکت های هواپیمایی: استار الاینس
در مورد اتحاد هواپیمایی اسکای تیم چه می دانید؟

اتحاد وان ورلد در ۱ فوریه ۱۹۹۹ شکل گرفت. هدف این اتحاد ارائه بهترین انتخاب برای مسافران کثیرالسفر بود. ابتدا این اتحاد با چهار ایرلاین امریکن ایرلاینز، بریتیش ایرویز، کاتای پسیفیک و کانتاس شکل گرفت. اما به تدریج اعضا و دامنه فعالیت های این اتحاد گسترش پیدا کرد. دفتر مرکزی این اتحاد در منهتن نیویورک قرار دارد و در حال حاضر ۱۴ ایرلاین عضو این اتحاد هستند و ۳۰ شرکت هواپیمایی نیز با این اتحاد همکاری می کنند. اعضای اتحاد هواپیمایی وان ورلد عبارتند از: بریتیش ایرویز (British Airways)، امریکن ایرلاینز (American Airlines)، کاتای پسیفیک (Cathay Pacific)، فینر (Finnair)، ایبریا (Iberia)، ژاپن ایرلاینز (Japan Airlines)، لاتام ایرلاینز (LATAM Airlines)، هواپیمایی مالزی (Malaysia Airlines)، کانتاس (Qantas)، قطر ایرویز (Qatar Airways)، هواپیمایی سلطنتی اردن (Royal Jordanian)، اس سون ایرلاین (S7 Airlines) و هواپیمایی سریلانکا (SriLankan Airlines) و شرکت های هواپیمایی همکار وان ورلد.

اعضای اتحاد هواپیمایی وان ورلد

سومین اتحاد هواپیمایی بزرگ دنیا

اتحاد هواپیمایی وان ورلد سومین اتحاد هواپیمایی بزرگ دنیا از نظر تعداد مسافر است. اعضای این اتحاد با جابجایی بیش از ۵۲۷٫۹ میلیون مسافر بعد از اتحاد استار الاینس (۶۸۹٫۹۸ میلیون) و اتحاد اسکای تیم (۶۶۵٫۴ میلیون) در رده سوم بزرگ ترین اتحاد هواپیمایی دنیا قرار می گیرد. شعار اتحاد هواپیمایی وان ورلد عبارتست از: «اتحاد بهترین ایرلاین های دنیا».

ناوگان هواپیمایی

طبق آخرین آمار در ماه اکتبر ۲۰۱۷، اعضای اتحاد هواپیمایی وان ورلد رویهم رفته ۳۴۴۷ فروند هواپیما در اختیار دارند که به حدود ۱۰۰۰ فرودگاه در بیش از ۱۵۸ کشور دنیا پرواز انجام می دهند. ناوگان هواپیمایی وان ورلد روزانه ۱۲۷۳۸ پرواز انجام می دهند و سالانه ۵۲۷٫۹  میلیون مسافر را به سرتاسر جهان جابجا می کنند. این حجم از سفرها درآمدی بالغ بر ۱۳۰ میلیارد دلار برای اعضای این اتحاد هواپیمایی به همراه دارد.

معرفی اتحاد هواپیمایی وان ورلد

خدمات اتحاد هواپیمایی وان ورلد

این اتحاد هواپیمایی با هدف ارائه خدمات بهتر به مسافران شکل گرفته است. اهداف و خدمات ارائه شده توسط این اتحاد عبارتست از:

 • جابجایی راحت تر برای مسافرانی که با اعضای این اتحاد سفر می کنند
 • پشتیبانی بیشتر از مسافران، صرف نظر از نوع شرکت هواپیمایی عضو
 • ارائه محصولات و خدمات بیشتر به مسافران
 • همکاری بین اعضای اتحاد برای ارائه خدمات ویژه به مسافران وفادار و کثیرالسفر
 •  کسب اعتبار بین المللی بالاتر و دسترسی به سالن های استراحت بیشتر
قطر ایرویز در اتحاد هواپیمایی وان ورلد

برنامه مسافران وفادار

اتحاد هواپیمایی وان ورلد در برنامه باشگاه مشتریان سه سطح پرمیوم به مسافرانش ارائه می کند: یاقوت سرخ (Ruby)، یاقوت کبود (Sapphire) و زمرد (Emerald). هر مسافر با توجه به سابقه پروازهایی که با اعضای اتحاد وان ورلد انجام داده در یکی از این سطوح قرار می گیرد. سطح زمرد بالاترین سطح است و تمام این سطوح توسط کلیه اعضای اتحاد به رسمیت شناخته می شوند. برخورداری از مزایای این سطوح نیاز به مقررات خاصی ندارد و تنها تعداد و مسافت سفرهای هر مسافر مبنا قرار می گیرد. کلیه امتیازها و خدمات ویژه به مسافرانی ارائه می شود که با اعضای اتحاد هواپیمایی وان ورلد سفر می کنند. از جمله مزیت های این اتحاد برای مسافران وفادار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سطح یاقوت سرخ:

 • اولویت در مرحله چک-این بیزنس کلاس
 • اولویت در انتخاب و رزرو صندلی هواپیما
 • اولویت در لیست انتظار پرواز

 

سطح یاقوت کبود

 • سه مورد ذکر شده برای سطح یاقوت سرخ به اضافه:
 • دسترسی به سالن های استراحت بیزنس کلاس
 • اولویت در سوار شدن به هواپیما
 • امکان حمل بار بیشتر

 

سطح زمرد

این سطح بالاترین سطح است. در این سطح تمام مزیت های سطوح یاقوت سرخ و یاقوت کبود به مسافران ارائه می شود. علاوه بر این، مسافران این سطح از مزایای زیر نیز بهره مند خواهند شد:

 • دسترسی به چک-این فرست کلاس
 • دسترسی به سالن استراحت
 • عبور سریع تر از مرحله امنیتی فرودگاه
آشنایی با اتحادیه هواپیمایی وان ورلد

دسترسی به سالن استراحت فرودگاه

اتحاد هواپیمایی وان ورلد تلاش می کند بهترین خدمات و تسهیلات رفاهی را به مسافران وفادارش ارائه کند. مسافران سطوح زمرد و یاقوت سرخ می توانند به حدود ۶۵۰ سالن استراحت فرودگاه در سرتاسر جهان دسترسی داشته باشند. مسافران می توانند در مدت زمان انتظار در فرودگاه برای استراحت به این سالن ها مراجعه کنند و از خدمات و امکانات ویژه این سالن ها استفاده کنند.

سرعت و اولویت بیشتر

مسافرانی که بلیط هواپیمایشان را از ایرلاین های عضو این اتحاد تهیه می کنند می توانند فرآیند سوار شدن به هواپیما را سریع تر و راحت تر طی کنند. مسافران از اولویت در انتخاب صندلی هواپیما برخوردار خواهند بود و در مرحله چک-این نیز امتیازات ویژه ای خواهند داشت. هدف اتحاد هواپیمایی وان ورلد هرچه راحت تر کردن سفر و فرآیندهای قبل از پرواز برای اعضای باشگاه مشتریان خود است.

 

بلیط هواپیمای ارزان تر

اتحاد هواپیمایی وان ورلد انتخاب های ویژه ای برای بلیط هواپیما به مشتریان خود ارائه می کند. با برنامه پرواز مکرر (earn and redeem) این امکان برای مسافران وجود دارد که از تخفیف های شگفت انگیزی برای خرید بلیط برخوردار شوند. به طوریکه به نسبت پولی که می پردازید مزایای بسیار بیشتری دریافت می کنید.

سالن استراحت اتحادیه هواپیمایی وان ورلد

فعالیت های اتحاد هواپیمایی وان ورلد

این اتحاد علاوه بر خدماتی که به مسافرانش ارائه می کند در فعالیت های بشردوستانه و محیط زیستی نیز حضوری پررنگ دارد. اتحاد همکاری های مداومی با سازمان یونیسف دارد و کمپین های متعددی برای جمع آوری کمک مالی برای موسسات خیریه برگزار می کند.

اتحاد هواپیمایی وان ورلد در راستای هدف انجمن حمل و نقل هوایی (یاتا) برای رسیدن به صنعت هوایی بدون انتشار کربن، سرمایه گذاری های متعددی در این زمینه انجام داده است. این اتحاد همواره به دنبال راهکار و تکنولوژی های جدید است تا مصرف سوخت هواپیماها را کاهش دهد و با کارآمدتر کردن این هواپیماها و کاهش انتشار گاز کربن به حفظ محیط زیست کمک کند.

منبع: oneworld.com

۹ کوه معروف آسیا را بشناسید
۹ کوه معروف آسیا را بشناسید
تفریح و آرامشی بی نظیر در زیباترین نقاط جهان
تفریح و آرامشی بی نظیر در زیباترین نقاط جهان
مشهورترین آسمان خراش های نمادین در جهان
مشهورترین آسمان خراش های نمادین در جهان
سفر به این ۶ شهر را از دست ندهید
سفر به این ۶ شهر را از دست ندهید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code