بلیط هواپیما

با ارزان ترین ایرلاین جهان آشنا شوید

ارزان ترین ایرلاین جهان

امروز ما در این مقاله تصمیم داریم که یکی از ارزان ترین ایرلاین های جهان را به شما معرفی نماییم. البته ایرلاینی که در ادامه معرفی می نماییم از نظر معتبرترین ها که خود در صنعت هواپیمایی صاحب نظر و مرجع هستند معرفی شده است و مطمئنا در رقابت با ایرلاین های بی شماری در سراسر جهان این لقب را دریافت نموده است. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، ارزان ترین ایرلاین جهان را برای شما معرفی نماییم.

هواپیما
مطالب مرتبط:
بزرگ ترین ایرلاین های دنیا از نظر جابجایی مسافر
بهترین ایرلاین های ۲۰۱۸ از دید وبسایت تریپ ادوایزر

با توجه به آمار منتشر شده از نظر رتبه‌ بندی جهانی قیمت پروازهای سال ۲۰۱۸ در سراسر جهان که به تازگی منتشر شده است و بر اساس المان های مختلف و بی شمار آنالیز شده است، ارزان ترین ایرلاین دنیا را در سراسر جهان به تازگی معرفی نموده اند. در آنالیز این موضوع از بیش از ۱٫۵ میلیون پرواز کلاس اکونومی در سراسر جهان که از ۲۰۰ شرکت هواپیمایی هستند، استفاده شده است.

در نتیجه ی این بررسی ها، شرکت هواپیمایی تایگر ایر (Tigerair)که یک شرکت پروازهای داخلی استرالیایی است به عنوان ارزان‌ ترین شرکت هواپیمایی در سراسر جهان شناخته شد. با توجه به اعلام این سایت و اطلاعاتی که در اختیار کاربران قرار داده است، قیمت بلیط‌ های پرواز این شرکت استرالیایی به ازای هر کیلومتر حدودا ۰٫۰۶ دلار تعیین شده است. این رتبه‌ بندی در حالی انجام شده است که شرکت هواپیمایی تایگر ایر، در سال ‌های اخیر فعالیت خود تحت تبلیغات بسیارمنفی در رسانه های کشور استرالیا بوده است و به عنوان بدترین ایرلاین کشور استرالیا در ۳ سال متوالی شناخته شده است.

با این که این شرکت هواپیمایی در سال ۲۰۱۴، توسط شرکت هواپیمایی ویرجین آتلانتیک (Virgin) خریداری شد و حتی در پیروی آن طبق گزارشات جدید شرکت رومتوریو (Rome2rio) کنترل آن را در دست گرفته است و این وعده هم داده شده بود که اوضاع در آن در حال تغییر است اما با این حال، این شرکت ۳ سال متوالی به عنوان ایرلاین بد کشور استرالیا انتخاب شد و در بین انتخاب های مردم در رتبه ی آخر است.

رایان ایر

شاید فکر کنید که این ایرلاین که تنها سفرهای داخلی استرالیا را پشتیبانی می کند و به کشورهای دیگر هیچ ارتباطی ندارد ولی با این حال این گزارش داده‌ های اضافی در مورد شرکت ‌های هواپیمایی پیشرو و رتبه ‌بندی ارزان‌ ترین شرکت ‌های هواپیمایی بین‌ ا‌لمللی و ایرلاین ‌های داخلی را نیز در اختیار ما قرار می ‌دهند.

از ۳۰ ایرلاینی که در این رتبه بندی حضور دارند و خدماتشان نیز بین المللی است، ۲۴ ایرلاین در آسیا و خاورمیانه قرار گرفته اند. شرکت هواپیمایی ایرایژیا ایکس (AirAsia X) با قیمتی برابر با بلیط ۰٫۰۷ دلار به ازای هر کیلومتر، شرکت هواپیمایی ایر ایندیا اکسپرس (Air India Express) و شرکت هواپیمایی ایر ایژیا اندونزی با قیمت بلیط ۰٫۰۸ دلار به ازای هر کیلومتر، سه شرکت ارزان این لیست هستند که در صدر قرار دارند. دراین مابین یکی از شرکت های بین المللی وجود دارد که یک شرکت هواپیمایی جدید و معروف بین‌ المللی به نام شرکت هواپیمایی پریمرا ایر (Primera Air) ایت که در رتبه ی چهارم لیست پروازهای بین‌ المللی این لیست قرار گرفته است و بلیط هایش را با قیمت بلیط ۰٫۰۹ دلار به ازای هر کیلومتر به فروش می رساند و این جایگاه را به خود اختصاص داده است.

با بررسی برنامه های پروازی این شرکت هواپیمایی خواهید دید که پروازهای اصلی این شرکت هواپیمایی بین کشورهای اسکاندیناوی و مقاصد تعطیلات اروپایی است، اما طبق گزارشات واصله، این شرکت هواپیمایی به دنبال پروازهای ارزان قیمت از اروپا به آمریکای شمالی نیز می باشد و برای اجرای این پروازها برنامه های نزدیکی دارد. شرکت هواپیمایی اسکوت (Scoot) نیز دیگر جز این لیست از ارزان ‌ترین ایرلاین ‌های بین ‌المللی جهان است.

اسپریت

البته این نکته گفتنی است که این شرکت از سال ۲۰۱۶ که اولین رتبه در لیست گزارش رومتوریو را داشته است، به رتبه و جایگاه های پایین این لیست سقوط کرده است. شرکت هواپیمایی اسکوت در حال حاضر رتبه ی ۳۱ این رده بندی را با افزایش قیمت های خود به دست آورده و میانگین بلیط های آن از ۰٫۰۷ به ۰٫۱۲ دلار به ازای هر کیلومتر رسیده است.

شرکت ‌های هواپیمایی مانند شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز و همچنین شرکت هواپیمایی نرویژین ایر که شهرت هواپیمایی ‌های ارزان جهان را دارا بودند، به علت هزینه ‌های عملیاتی و قیمت ‌های بالای سوخت، مجبور هستند از مشتریان خود بیشتر پول بلیط دریافت کنند. با توجه به نتایج نظرسنجی ها، برای مسافران اروپایی استفاده از خدمات شرکت هواپیمایی رایان ایر (Ryanair) در صدر لیست با قیمت بلیط ۰٫۱۰ دلار به ازای هر کیلومتر قرار گرفته است.

این شرکت هواپیمایی با پروازهای کوتاه داخلی در مقاصد اروپایی بر ارائه ی قیمت ‌های ارزان تمرکز بسیار زیادی دارد. در سال‌های اخیر، شرکت هواپیمایی رایان ایر، در بیشتر اوقات در بالای لیست پروازهای ارزان قیمت اروپایی قرار داشته است.

ایرلاین

شرکت هواپیمایی ایزی جت نیز یکی دیگر از شرکت های هواپیمایی مقرون به صرفه ی اروپایی است که با قیمت بلیط ۰٫۱۹ دلار به ازای هر کیلومتر پس از رایان ایر در این لیست قرار گرفته است. شرکت هواپیمایی نرویژین ایر (Norwegian Air) با این که در سال ۲۰۱۷ دارای قیمت ‌های بسیار پایین و مقرون به صرفه ‌ای بود و اکثر مسافران آن را انتخاب می کردند اما طبق آخرین گزارشات واصله، این شرکت به پایین لیست سقوط کرده است.

قیمت بلیط ‌های این شرکت هوایی هم‌ اکنون دو برابر ایرلاین پریمرا با ۰٫۱۷ دلار به ازای هر کیلومتر است. برای شما خوانندگان عزیز، دانستن این نکته درباره ی ارزان ترین ایرلاین جهان، قابل توجه است که در حوزه ی خاورمیانه، ترکیب ۳ شرکت هواپیمایی خاور میانه یعنی ایرلاین اتحاد با ۰٫۱۰ دلار به ازای هر کیلومتر، ایرلاین قطر و امارات با ۰٫۱۱ دلار به ازای هر کیلومتر، همچنان در صدر لیست منطقه ی خود هستند.

اما با این حال مسافرانی که به دنبال سفری ارزان در منطقه ی خاورمیانه هستند، باید شرکت‌ های هواپیمایی عمان ایر، کویت ایر، رویال برونئی و گلف ایر بحرین را در نظر داشته باشند. این شرکت ‌های هواپیمایی با بلیط‌ های ارزان و مقرون به صرفه، در مسیرها و مقاصد گسترده ‌ای فعالیت های پروازی دارند.

آیا هوای داخل هواپیما تمیز است؟
آیا هوای داخل هواپیما تمیز است؟
معرفی بهترین اپلیکیشن های پرواز
معرفی بهترین اپلیکیشن های پرواز
اطلاعات پرواز ایران به آذربایجان
اطلاعات پرواز ایران به آذربایجان
همه چیز درباره ی غذاهای هواپیما
همه چیز درباره ی غذاهای هواپیما

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code