بلیط هواپیما

شما هیچگاه این اسرار وحشتناک فرودگاهی را نمی دانسته اید!

اسرار فرودگاه

امروز می خواهیم تا اسراری را برای شما از فرودگاه ها برملا کنیم که هیچ گاه از آن ها خبر نداشته اید. اصولا زمانی که ما به فرودگاه مراجعه می کنیم، انتظار داریم که خیلی عادی پس از مدتی انتظار و گذر از گیت بازرسی و چک این و … و کارهایی از این قبیل، از گیت پرواز گذر کنیم و به سمت مقصد خود پرواز کنیم ولی اجازه دهید تا به شما بگوییم که نه، در فرودگاه نکات ریز و رمز و رازهایی وجود دارد که شما هیچ وقت فکرشان را نمی کنید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، اسرار فرودگاه را که شما هیچگاه آن ها را نمی دانسته اید را برای شما فاش نماییم.

شما هیچگاه این اسرار وحشتناک فرودگاهی را نمی دانسته اید!

همیشه هم مامورین بازرسی موفق نیستند 

مطالب مرتبط:
آیا خوابیدن در کف زمین فرودگاه بی ادبانه است؟
معرفی پر رفت و آمدترین فرودگاه های آسیا
همه چیز درباره «چک این» در فرودگاه

اصولا همیشه در زمان حضور در فرودگاه منتظر این هستید که خودتان به راحتی از گیت بازرسی رد شوید و در عوض مشکوک ترین آدمی را که در صف دیده اید، با یک وسیله ی ممنوعه ماموران دستگیر نماید، اما این اتفاق خیلی کم در اکثر جاهای جهان رخ می دهد زیرا به جز اشاره به موارد دیگر، معمولا دستگاه TSA که همه را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد، در موارد بسیاری دچار اشتباه شده اند.

اصولا در گذر از این دستگاه باید کفش، ساعت، طلا،… و بسیاری از وسایل دیگر را تحویل دهید و بعد از دستگاه رد شوید تا وسیله ای غیر قانونی وارد محوطه ی پرواز نشود اما باید این را بدانید که این آزمایش ها در اکثر مواقع با اشتباهاتی همراه هستند.

به طور مثال در سال ۲۰۱۵، تست امنیتی بر روی این دستگاه صورت پذیرفت که ۶۷ تست از ۷۰ تست امنیتی و این دستگاه دارای اشتباه بود و به همین خاطر مامورین از کشف اسلحه و یا وسایل ممنوعه ناکام مانده بودند.

همیشه هم مامورین بازرسی موفق نیستند

ساعات طلایی

ساعات طلایی دقیقا یکی از تلاقی های طلایی دو علم روانشناسی و اقتصاد آن هم از نوع فرودگاهی است. تصور کنید که شما زودتر به فرودگاه رسیده اید و یا پروازتان با تاخیر مواجه شده است و شما مجبورید که چندین ساعت را در ترمینال فرودگاه منتظر بمانید تا بتوانید پرواز کنید. شما در این مدتی که بیکار هستید و احتمالا به گوشی خود زل زده و یا مسافران را نگاه کنید، می توانید به کیف خود نگاه کنید و پس از مطمئن شدن از موجودی خود به فروشگاه ها و غرفه های مختلف فرودگاه بروید و خرید کنید.

این دقیقا همان محل تلاقی طلایی است که بر اساس تمایل انسان ها برای خرید کردن و بار مثبت روانی آن و همچنین تزریق پول شما به منابع فرودگاه، یک ترکیب محرک مناسب اقتصادی به وجود می آورد. معمولا مسافران به همین دلایل است که از فروشگاه های مواد غذایی و یا حتی لوکس فروشی های گران قیمت فرودگاه ها خرید می کنند و با رضایت کامل منابع اقتصادی خود را در اختیار آنان قرار می دهند.

همیشه هم ارزان خرید نمی کنید!

همیشه هم ارزان نمی خرید!

واژه ی تکس فری یا دیوتی فری، همیشه باعث ترشح آدرنالین در افراد و علی الخصوص خانم ها می گردد و اگر وقت اضافه ای داشته باشند حتما به مغازه ها و فروشگاه های فرودگاه سر می زنند ولی سوال اصلی این است که آیا واقعا خرید از مغازه هایی در فرودگاه که دیوتی فری هستند، قیمت پایین و یا حتی مناسب یک کالا را تضمین می کند؟ صادقانه باید بگوییم که نه! وقتی مالیات از شما گرفته نمی شود این تضمینی برای قیمت ارزان یک کالا ان هم در فروشگاه های یک فرودگاه برای شما نیست.

مواظب پول هایتان باشید

مواظب پول هایتان باشید

در برخی از کشورهای جهان و بر اساس قوانینی که دارند، می توانند پول های نقد شما را تصاحب نمایند. به طور مثال مامورین فدرال، می توانند در هنگام بازرسی بدنی شما و در صورتی که پول نقد زیادی در اختیار داشته باشید، آن ها را از شما ضبط نمایند. برخی از کشورهای جهان قوانین دارند که به آن ها اجازه می دهد که حتی در صورت خرید نقدی بلیط هواپیمایتان نیز به شما مشکوک شوند و شما را مورد بازرسی قرار دهند و در صورتی که تشخیص دهند که نیاز است تا اموال شما و علی الخصوص پول نقد شما را ثبت و ضبط کنند، بی درنگ این کار را انجام خواهند داد.

اسکنرهای تشخیص چهره ی مخفی

اسکنرهای تشخیص چهره ی مخفی

از این که توسط یکی از ماموران فرودگاه مورد بازرسی قرار بگیرید خوشتان نمی آید؟ باید بگویم که این تنها یک مرحله ی گذرا است و هنوز شما این راز از اسرار فرودگاه را نمی دانید که ممکن است هر لحظه شما تحت نظر باشید بدون آن که مستقیما با کسی در ارتباط باشید!

منظور ما اسکنرهای تشخیص چهره ی فرودگاه است که در هرجای فرودگاه و حریم آن که باشید، شما را تحت نظر دارند. این نرم افزار بسیار قوی، چهره های مسافران را برای تایید هویت با مدارک شناسایی فرد به صورت آنلاین در هر کجای دنیا مورد بررسی قرار می دهد و هویت فرد را به صورت کامل مورد بازرسی قرار می دهد.

به طور مثال یکی از این اسکنرها قادر است تا کوچکترین تغییرات مولوکولی را تشخیص دهد و حتی آثار مصرف مواد مخدر و یا صبحانه و غذایی که خورده اید را تشخیص دهد.

با بازرس گیت به راحتی وارد مکالمه شوید

با بازرس گیت به راحتی وارد مکالمه شوید

یک نکته ی بسیار مهم درباره ی بازرسین گیت وجود دارد و آن این است که اگر این افراد در حین کار و انجام شغل مهمشان شروع به صحبت و خوش و بش کردن با شما می شوند به این علت نیست که حوصله ی آن ها سر رفته و یا به دنبال یک هم صحبت می گشته اند بلکه آن ها با مقاصد قبلی با شما وارد مکالمه شده اند!

در این مواقع ماموران بازرسی در حال بررسی شما و رفتارتان هستند و به نوعی دارند از شما اطلاعات کسب می کنند. طی نتایج یکی از تحقیقاتی که در این رابطه انجام گرفته است، این کار ۲۰ درصد موفق تر از بررسی رفتارهای مشکوک عمل کرده است. پیشنهاد ما به شما این است که زمانی که چیزی برای پنهان کردن ندارید، اصلا به خود دلهره راه ندهید و خیلی عادی برنامه ی سفر خود را برای ماموران بازگو نمایید.

سفر به سرزمین های ناشناخته با کشتی هوایی
سفر به سرزمین های ناشناخته با کشتی هوایی
با ارزان ترین ایرلاین جهان آشنا شوید
با ارزان ترین ایرلاین جهان آشنا شوید
معرفی هواپیمایی ایرنیوزلند
معرفی هواپیمایی ایرنیوزلند
«از مزرعه به هواپیما»، طرح جدید هواپیمایی سنگاپور برای تهیه غذای مسافران
«از مزرعه به هواپیما»، طرح جدید هواپیمایی سنگاپور برای تهیه غذای مسافران

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code