اگر عاشق تماشای هواپیما هستید به این مکان ها بروید!

بهترین مکان ها برای تماشای هواپیما

تماشای پرواز و فرود هواپیماها همیشه هیجان خاصی دارد و خیلی ها دوست دارند جایی وجود داشته باشد که بتوانند هواپیماها را تماشا کنند. برخی فرودگاه ها فضایی اختصاصی برای این کار دارند و با دیوار سرتاسر شیشه ای به مسافران اجازه می دهند فضای باند را کامل ببینند. اما برخی مکان ها و حتی سواحل گردشگری هم وجود دارند که امکان تماشای هواپیما از فاصله خیلی نزدیک را فراهم می کنند. در این مطلب می خواهیم مکان هایی را در دنیا به شما معرفی کنیم که برای تماشای هواپیما ایده آل است. اگر در این مکان ها باشید می توانید یک هواپیمای غول پیکر را از فاصله نزدیک ببینید که در باند فرود می آید یا پرواز می کند. حتی اگر خوب دقت کنید شاید مدل هواپیما و نوع ایرلاین را هم بتوانید تشخیص بدهید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

تماشای هواپیما در ساحل

فرودگاه هیترو لندن | London’s Heathrow Airport

مطالب مرتبط:
۱۰ باند فرودگاه ترسناک در جهان
کوچک ترین فرودگاه های جهان!
پاسخ به سوالاتی که ممکن است درباره هواپیما داشته باشید

فرودگاه بین المللی هیترو لندن پررفت و آمدترین فرودگاه در بریتانیاست و یکی از فرودگاه هایی است که هواپیماهای غول پیکری مثل ایرباس ای ۳۸۰ و بوئینگ ۷۴۷ در آن رفت و آمد می کنند.  روزانه حدود ۱۴۰۰ پرواز و فرود در فرودگاه هیترو انجام می شود و با این حساب، یکی از بهترین مکان ها برای تماشای هواپیماها را فراهم می کند. برای اینکه پرواز یا فرود یک هواپیما در این فرودگاه ببینید نیازی نیست مدت زمان زیادی منتظر بمانید. اطراف فرودگاه هیترو هتل های زیادی وجود دارد و این هتل ها در واقع بهترین مکان ها برای تماشای هواپیما را در اختیار میهمانان خود قرار می دهند. از پنجره اتاق این هتل ها معمولا می توانید منظره بسیار خوبی از باند فرودگاه و پرواز و فرود هواپیما داشته باشید. علاوه بر این، اطراف فرودگاه هم مکان های عمومی و فضاهایی وجود دارد که از آنجا هم می توانید چشم انداز خوبی از هواپیماها داشته باشید. البته این همه ماجرا نیست و برای دوستداران هواپیما و صنعت هواپیما سرگرمی های بیشتری هم وجود دارد. مرکز تاریخ صنعت هوایی بریتیش ایرویز درست بیرون فرودگاه هیترو قرار دارد و در این مرکز می توانید تاریخچه شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز را از طریق صدها عکس قدیمی و … مرور کنید و دوران طلایی سفر هوایی را در این تصاویر ببینید.

فرودگاه هیترو لندن

ویزیتور پارک در فرودگاه مونیخ | The Visitors Park

اگرچه فرودگاه فرانکفورت قطب اصلی فعالیت های شرکت هواپیمایی لوفت هانزاست، اما فرودگاه مونیخ آلمان هم یکی از فرودگاه های اصلی برای فعالیت های این ایرلاین بزرک و قدیمی به شمار می رود. تنها در سال ۲۰۱۷ بیش از ۴۴ میلیون مسافر در این فرودگاه جابجا شده اند. چیزی که این مکان را خاص و متمایز می کند دخیل کردن عموم مردم در عملیات پرواز است: در این مکان می توانید در تورهای ویژه فرودگاه شرکت کنید و با مراحل مختلف پرواز آشنا شوید. همچنین ویزیتور پارک که در نزدیکی فرودگاه مونیخ قرار دارد یکی از بهترین موقعیت ها برای تماشاهای هواپیماها را فراهم می کند. در این پارک نمایشگاه تاریخچه صنعت هواپیمایی، زمین مینی گلف و محوطه ای برای بازی کودکان هم وجود دارد.

فرودگاه مونیخ

ساحل ماهو در سن مارتن | Maho Beach in St. Maarten

مواردی که در بابا ذکر کردیم فرودگاه های بزرگ و پررفت و آمد دنیا هستند. اما یکی از بهترین مکان های دنیا را به جرات می توان ساحل ماهو در جزیره گردشگری سن مارتن در دریای کارائیب دانست. ساحل ماهو فاصله زیادی با فرودگاه ندارد و هواپیماها با فاصله بسیار کم از فراز این ساحل عبور می کنند. به همین دلیل به این ساحل، «ساحل هواپیما» هم می گویند. تصور کنید مردم در ساحل دراز کشیده اند و از آفتاب لذت می برند، ناگهان سایه ای بزرگ روی سرشان می افتد و وقتی بالا سرشان را نگاه می کنند هواپیمایی غول پیکر را در فاصله ای کم می بینند! شاید از نظر برخی چنین تصویری ترسناک باشد اما اتفاقا این موضوع به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده و خیلی از افرادی که عاشق هواپیما و پرواز هستند برای تماشای هواپیما و همزمان لذت بردن از ساحل و آفتاب به این جزیره سفر می کنند. این جزیره از آنجا که یک مقصد گردشگری محبوب هم به شمار می رود شاهد پرواز و فرود هواپیماهای زیادی است. بنابراین مردم در ساحل شانس تماشای هواپیماهای زیادی را خواهند داشت.

جزیره سن مارتن

سواحل پوکت در تایلند

تایلند و به ویژه پوکت از جمله مشهورترین و بهترین سواحل گردشگری هستند و سالانه میلیون ها گردشگر برای لذت بردن از سواحل زیبای این منطقه به تایلند سفر می کنند. اما جالب است بدانید که چندین ساحل در پوکت وجود دارد که چشم اندازی بسیار تماشایی از پرواز و فرود هواپیماها در فرودگاه پوکت دارد. ساحل نای یانگ (Nai Yang Beach) و ساحل مای کائو (Mai Khao Beach) در بخش غربی فرودگاه قرار گرفته اند و از ساحل دریا می توانید به راحتی هواپیماهای مختلف را تماشا کنید. خیلی از کسانی که عاشق تماشای هواپیما هستند به این سواحل گردشگری می روند تا هم از ساحل شنی و آفتاب درخشان پوکت لذت ببرند و هم هرازگاهی هواپیماهای غول پیکر مسافربری را ببیند که با فاصله ای کم از بالای سرشان عبور می کنند. لازم به گفتن نیست که چنین صحنه ای موقعیتی خارق العاده برای عکاسی سلفی هم فراهم می کند و در این سواحل می توانید عکس هایی باورنکردنی از خودتان و یک هواپیماهای غول پیکر داشته باشید!

سواحل پوکت

پارک بی فرانت در سن فرانسیسکو | Bayfront Park in San Francisco

آخرین موردی که برای تماشای هواپیما به آن اشاره می کنیم پارک نزدیک فرودگاه سن فرانسیسکو است. پارک بی فرانت در جنوبی ترین ضلع فرودگاه قرار دارد و مکانی ایده آل برای تماشای هواپیماها و پرواز و فرود آن ها به شمار می رود. این پارک در نزدیکی فرودگاه قرار دارد و در فاصله نزدیکی از چند هتل مشهور فرودگاهی هم قرار دارد. بنابراین در فواصل مختلف روز می توانید به این مکان بیایید و از تماشای پرواز و فرود هواپیماهای غول پیکر مسافربری لذت ببرید.

منبع: thepointsguy.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد