بلیط هواپیما

چرا برای سفر به تایلند هواپیمایی تای ایرویز را انتخاب کنیم؟

هواپیمایی تای ایرویز تایلند

هواپیمایی تای ایرویز بزرگ ترین شرکت هواپیمای تایلند است که از بیش از ۹۰ هواپیما استفاده می کند و به بیش از ۳۵ کشور دنیا پرواز مستقیم دارد. با الی گشت همراه باشید تا از این شرکت هواپیمایی بزرگ بیشتر بدانید.

مطالب مرتبط:
همکاری هواپیمایی اتحاد با برند جیمی چو
شرکت هواپیمایی ایرآسیا فعالیت خود را در ایران از سر گرفت
هواپیمایی تای ایرویز تایلند

اولین پرواز این هواپیما در سال ۱۹۹۸ انجام شد اما در اصل در سال ۱۹۶۰ با سرمایه گذاری مشترک با یک شرکت هواپیمایی دیگر کار خود را شروع کرده بود. این هواپیمایی بیشتر به کشورهای آسیای جنوب شرقی و شرق آسیا پرواز دارد و در مقایسه با دیگر شرکت های هواپیمایی شرق آسیا، تعداد پروازهای بیشتری به اروپا دارد. این شرکت، پروازهای داخلی هم دارد که بیشتر در شهرهایی فرود می آید که فرودگاههای بین المللی داشته باشند. در گذشته این هواپیمایی، پروازهای طولانی و بدون توقفی بین بانکوک و لوس آنجلس و نیویورک انجام می داد که بعد از گران شدن سوخت، این پروازها را متوقف کرد. این شرکت اولین شرکتی بود که به فرودگاه هیترو لندن پرواز داشته است. هواپیمایی تای ایرویز به دلیل پروازهای باکیفیتی که انجام داده جایزه های بین لمللی زیادی برنده شده که از جمله آن ها جایزه سال ۲۰۰۶ بود که برای عنوان بهترین خدمه پروازی موفق به اخذ آن شده است. این هواپیما برای اینکه از ذرات گردوغبار جلوگیری کند هواپیماهای خود را به درجه فیلتر هوا مجهز کرد و به همین دلیل در سال ۲۰۰۴ به این شرکت نشان افتخار اعطا شد.

این هواپیما به ۸۰ مکان مختلف دنیا پرواز دارد که از مهر ۹۵ تهران هم به مقاصد این هواپیمایی اضافه شده است.  بیشتر هواپیماهای مورد استفاده این شرکت، بوئینگ و ایرباس هستند.

هواپیمایی تای ایرویز تایلند

کلاس های پروازی هواپیمایی تای ایرویز تایلند

پروازهای این شرکت به سه کلاس مختلف اکونومی، رویال سیلک و رویال فرست کلاس انجام می شود.

رویال فرست کلاس: در این کلاس به هواپیماهای ایرباس A340-600 مانیتور لمسی و سیستم ماساژ کمر اضافه کرده اند. در منوی ۲۲ غذای مختلف وجود دارد که غذا به دلخواه مسافران انتخاب می شود همچنین مسافران می توانند برنامه مورد علاقه خود را از تلویزیون تماشا و به موزیک مورد علاقه خود گوش دهند. مقدار مجاز حمل بار در این پرواز ۵۰ کیلو است .

رویال سیلک کلاس: کلاس رویال سیلک در همه پروازها در دسترس است در این کلاس می توانید غذا و نوشیدنی انتخاب کرده و صندلی ها هم مجهز به ماساژور و مانیتور است.

اکونومی کلاس: در این کلاس پتو و بالش در اختیار مسافران قرار می گیرد و یک وعده غذایی هم می دهند و میزان بار مجاز هر مسافر ۳۰ کیلوگرم است.

در سال ۲۰۱۰ در جشن پنجاهمین سالروز تولد این هواپیمایی، رئیس جمهور و وزیر نیروی سابق این کشور برای آینده این شرکت برنامه های جدید تعیین کردند که این برنامه ها شامل نوسازی ناوگان هواپیمایی این شرکت و بالا بردن کیفیت خدمات موجود بود.

در ژانویه ۲۰۱۷، نتیجه تحقیقات و بررسی ۴ ساله بر روی این شرکت نشان داد که سازنده موتورهای هواپیمای این شرکت به نماینده دولت تایلند و کارفرمایان این شرکت رشوه داده است تا سفارشات به این شرکت موتورسازی را تضمین کند. شرکت موتور سازی اتهام خود را پذیرفت و قبول کرد که جریمه بپردازد. پرداخت غیرمجاز ۳۶٫۳۸ میلیون دلار بین سال های ۹۱ تا ۲۰۰۵ انجام شده است.

چطور در هواپیما راحت بخوابیم؟
چطور در هواپیما راحت بخوابیم؟
معرفی فرودگاه براتیسلاوا؛ اسلواکی
معرفی فرودگاه براتیسلاوا؛ اسلواکی
با امن ترین ایرلاین های دنیا آشنا شوید
با امن ترین ایرلاین های دنیا آشنا شوید
بهترین ایرلاین های ۲۰۱۸ از دید وبسایت تریپ ادوایزر
بهترین ایرلاین های ۲۰۱۸ از دید وبسایت تریپ ادوایزر