کدام ایرلاین ها با بیشترین صندلی خالی پرواز می کنند؟

ایرلاین هایی با بیشترین صندلی خالی

پرواز با هواپیماهایی که مسافران کمی دارند به نظر عالی و هیجان انگیز است این طور نیست؟ فضا بیشتر است و به خوبی می توانید پاهایتان را کش بدهید، جای بیشتری برای کیف و وسایل خود دارید، مهمانداران توجه بیشتری به شما می کنند و صدای سرفه و عطسه ی کمتری از آدم های دورو بر به گوش می رسد. اینکه در هواپیما با صندلی های خالی روبرو شوید برای شما خوشایند است چون سکوت و آرامش برقراره، می توانید به راحتی بخوابید و حتی اگر خوش شانس باشید به قسمت فرست کلاس هواپیما ارتقاء پیدا کنید! پس شاید به دنبال ایرلاین هایی باشید که با بیشترین صندلی های خالی پرواز می کنند، در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا درباره ایرلاین هایی با بیشترین صندلی خالی بیشتر حرف بزنیم.

ایرلاین هایی با بیشترین صندلی خالی
مطالب مرتبط:
کدام ایرلاین ها بهترین سیستم سرگرمی را به مسافران ارائه می کنند؟
معرفی بزرگ ترین ایرلاین های اروپا
بزرگ ترین ایرلاین های جهان از نظر تعداد مقاصد پروازی

برای ایرلاین ها صندلی های خالی بیشتر یعنی درآمد کمتر! اگر تعداد مسافران از یک حد مشخصی کمتر شود در این صورت ممکنه ایرلاین با پرداخت جریمه روبرو می شود و در صورت تکرار این روند شاید دیگر این ایرلاین نتواند فعالیت کند. مهم نیست چقدر بلیط فروخته می شود در هر صورت هواپیما باید پرواز کند و این یعنی هزینه سوخت، فرود و حقوق کارکنان همچنان سر جایش است پس هر چه صندلی های بیشتری پر شود سود بیشتری نصیب ایرلاین می شود. از طرفی با به حداکثر رساندن تعداد مسافران، ایرلاین ها می توانند تاثیر مخرب بر روی محیط اطراف را هم کاهش دهند. وقتی حرف از صندلی های خالی می شود کدام ایرلاین ها در بالای لیست قرار می گیرند؟

در سال ۲۰۱۶ دو کوله گرد بریتانیایی که از کرابی تایلند عازم پنانگ مالزی بودند تنها دو مسافر خوش شانس هواپیما بودند. یکی از آن ها می گوید: همین که برای «چک این» پاسپورت خود را ارائه دادم شوکه شدم: فقط من و دوستم مسافر هواپیما بودیم، پروازی کاملا اختصاصی که یکی از بهترین پروازهایی بود که تا به حال تجربه کرده بودم، حتی خدمه پرواز هم کمی دست پاچه به نظر می آمدند چون آن ها هم اولین بار بود که با این اتفاق روبرو می شدند.

ایرلاین Ryanair

بیشترین تعداد صندلی های پر: ایرلاین Ryanair

این ایرلاین ایرلندی با همه ی کم و کاستی هایش کاملا کارآمد است. تعداد مسافران این ایرلاین حسادت همه ی دنیا را برانگیخته به طوری که در ۷ ماه اول سال ۲۰۱۷ حدود ۹۴٫۷ درصد از صندلی های این ایرلاین پر شده البته این درصد در ماه های اوج سفر یعنی فروردین تا شهریور به ۹۶ درصد رسیده است. هر کدام از هواپیماهای این ایرلاین ۱۸۹ صندلی دارند و با توجه به این درصدها در هر پرواز فقط ۷ تا ۸ بلیط فروخته نشده است. این تعداد مسافر باعث شد تا این ایرلاین در سال به ۱٫۴ میلیارد پوند درآمد برسد در حالی که امریکن ایرلاینز که بزرگ ترین ایرلاین دنیاست با حدود ۸۰ میلیون مسافر بیشتر، فقط ۸۲٫۶ درصد از صندلی هایش پر می شود و در سال ۲۰۱۷ به درآمد ۱٫۳۸ میلیارد پوند رسیده.

البته ایرلاین Ryanair رقبای سرستی هم دارد که آن ها هم در ردیف ایرلاین های ارزان قیمتند. EasyJet در سال گذشته ۹۲٫۱ درصد از صندلی هایش پر شد و ایرلاین Jet2 هم ۹۳٫۲ درصد. این نتایج نشان می دهد که ایرلاین هایی که بلیط های ارزان تری می فروشند برای درآمد کافی و ادامه ی فعالیت باید تعداد مسافران خود را بیشتر کنند.

بیشترین تعداد صندلی های پر شده

متوسط جهانی رو به رشد

نرخ متوسط جهانی سالیانه نشان می دهد که هر سال تعداد بیشتری از صندلی هواپیماها پر می شود. در سال ۲۰۱۷ تعداد صندلی پرشده ی هواپیما ها ۸۱٫۴ درصد بود در حالی که در سال ۲۰۱۶ ، ۷۹٫۶ درصد. همه ی این ها نشان می دهد که مسافران برای سفرهای هوایی تمایل بیشتری به ایرلاین های ارزان قیمت دارند و امروز دیگر ایرلاین ها در پیش بینی فروش و زمان بندی پرواز هوشمندانه تر عمل می کنند. به نظر می آید در حالی که مسافرت های هوایی (منبع اصلی انتشار گاز دی اکسید کربن) روز به روز در حال افزایش است ولی حداقل توانسته بازدهی بیشتری داشته باشد.

از هر کسی که درباره شرایط پرواز بپرسید مطمئنا به شما جواب می دهد که در گذشته با صندلی های بزرگ و فضای خالی بیشتر، سفرهای هوایی تجربه لوکس تری بود. اینکه امروز جای پا در هواپیماها کمتر شده واقعیتی محض است، در تحقیقات سال ۲۰۱۶ مشخص شد که در ۴ تا از بزرگ ترین ایرلاین های آمریکا فاصله ی بین دو صندلی از ۳۱ تا ۳۶ سانتی متر به ۳۰ تا ۳۳ سانتی متر کاهش پیدا کرده است. از طرفی عرض صندلی ها هم از ۱۹ و ۲۰ به ۱۷ تا ۱۸٫۵ سانتی متر رسیده است. این یعنی هواپیما ها می خواهند با کوچک کردن صندلی ها مسافران بیشتری را در خود جای دهند. این نکته که حدود ۱۱٫۴ درصد از هواپیماها کاملا پر هستند نشان می دهد که مسافران پرواز راحتی را تجربه نمی کنند.

فلای بی

بیشترین صندلی خالی: ایرلاین فلای بی

در بین بزرگ ترین ایرلاین های فعال در بریتانیا از نظر تعداد صندلی های های خالی، «فلای بی» بدترین شرایط را دارد به طوری که در ماه های فروردین تا شهریور یعنی اوج سفر فقط ۷۶ درصد از صندلی هایش پر می شود. یکی از متداول ترین هواپیماهای این ایرلاین Bombardier Dash 8 است که ۷۸ صندلی دارد و ۱۹ تا از این صندلی هایش در هر سفر خالی می مانند.

ایرلاین های دیگری که بیشترین صندلی های خالی را دارند:

  • آسترین: ۷۶٫۸ درصد از صندلی هایش پر می شود.
  • امارات: ۷۷٫۲ درصد از صندلی هایش پر می شود.
  • ویرجین آتلانتیک: ۷۸٫۸ درصد از صندلی هایش پر می شود.

وضعیت ایرلاین هایی که تعداد زیادی صندلی خالی دارند

آیا تعداد زیاد صندلی های خالی برای ایرلاین ها شکست محسوب می شود؟ لزوما نه! مثلا ایرلاین امارات با ۷۷٫۲ درصد صندلی های پر شده، از متوسط جهانی (۸۱٫۴ درصد) پایین تر است اما همچنان سود سرشاری نصیب این ایرلاین می شود.

منبع: telegraph.co.uk

معرفی فرودگاه بین المللی برلین شونفلد در آلمان
چگونه پرواز خود را به پرواز درجه یک تبدیل کنیم(بخش دوم)
اسرار جعبه سیاه هواپیماها!
اضافه شدن ۳ فروند هواپیما به ناوگان ایران ایر تا پایان سال ۹۷

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code