بلیط هواپیما

معرفی بزرگ ترین ایرلاین های اروپا

بزرگ ترین ایرلاین های اروپا از نظر جابجایی مسافر

اروپا خاستگاه بسیاری از ایرلاین های مشهور و معتبر بین المللی است و برخی از قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی دنیا در این قاره قرار دارند. امروز می خواهیم در مورد بزرگ ترین ایرلاین های اروپا صحبت کنیم و این ایرلاین ها را از نظر تعداد جابجایی مسافر رده بندی کنیم. به نظرتان بزرگ ترین ایرلاین اروپا کدام است؟ ایرلاین های مشهور در این لیست چه جایگاهی دارند؟ ایرلاین های مشهوری مثل بریتیش ایرویز، لوفت هانزا و ایرفرانس مسلما در این لیست قرار دارند و جزء بزرگ ترین ایرلاین های اروپا به شمار می روند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا رده بندی بزرگ ترین ایرلاین های اروپا را با یکدیگر مرور کنیم.

بریتیش ایرویز

۱- رایان ایر | Ryanair

مطالب مرتبط:
بزرگ ترین ایرلاین های دنیا از نظر جابجایی مسافر
خلبان ها و مهمانداران هواپیما در پروازهای طولانی کجا می خوابند؟

بزرگ ترین ایرلاین اروپا در واقع یک ایرلاین ارزان قیمت است که مقر اصلی اشدر کشور ایرلند قرار دارد. شرکت هواپیمایی رایان ایر با ارائه پروازهای ارزان قیمت توانسته مسافران زیادی را جذب کند و محبوبیت بسیار زیادی به ویژه در اروپا کسب کند. این ایرلاین از فرودگاه های بسیاری خارج از لندن و ایرلند برای فعالیت هایش استفاده می کند. رایان ایر کار خود را در سال ۱۹۸۴ و به عنوان یک ایرلاین کوچک و محلی آغاز کرد و در آن زمان تنها چند پرواز از واترفورد به لندن انجام می داد. در سال ۱۹۹۷ رایان ایر شروع به گسترش ناوگان و پروازهایش در سرتاسر اروپا کرد. در حال حاضر، رایان ایر دارای بیش از ۳۷۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ و بیش از ۱۱۰۰۰ کارمند است که ۱۲۰۰ نفر از آن ها خلبان هستند.

هواپیمایی رایان ایر

۲- لوفت هانزا | Lufthansa

هواپیمایی مشهور لوفت هانزا از نظر تعداد جابجایی مسافر مقام دوم بزرگ ترین ایرلاین های اروپا می کند، هرچند از نظر تعداد ناوگان، لوفت هانزا بزرگ ترین در اروپا محسوب می شود. مقر اصلی این ایرلاین در شهر کلن آلمان قرار دارد و دو فرودگاه مونیخ و فرانکفورت به عنوان قطب اصلی فعالیت هایش به شمار می روند. لوفت هانزا به بیش از ۷۸ کشور در دنیا و ۱۹۷ مقصد بین المللی و همین طور ۱۸ مقصد داخلی پرواز انجام می دهد. این ایرلاین تمام این پروازها را به کمک بیش از ۲۷۰ فروند هواپیمایش به انجام می رساند.  لوفت هانزا در سال ۱۹۲۶ کار خود را با نام Deutsche Luft Hansa آغاز کرد.

هواپیمایی لوفت هانزا

۳- گروه ایرلاین های بین المللی | International Airlines Group

گروه ایرلاین های بین المللی در سال ۲۰۱۱ و از ادغام دو شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز و ایبریا به وجود آمده است. این گروه از نظر جابجایی مسافر در رده سوم بزرگ ترین ایرلاین های اروپا قرار می گیرد. در حال حاضر گروه ایرلاین های بین المللی در لندن و مادرید اسپانیا دفتر دارد و بریتیش ایرویز حدود ۵۵% از سهام این شرکت را در مالکیت خود دارد. در سال ۲۰۱۲ این گروه هواپیمایی بریتیش مینلند اینترنشنال ایرویز (British Midland International Airways) را نیز از آن خود کرد و در سال ۲۰۱۳ ایرلاین اسپانیایی ویولینگ را خریداری کرد. در حال حاضر، این گروه قصد دارد هواپیماهای بوئینگ ۷۴۷ خود را با هواپیماهای بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر تعویض کند.

۴- هواپیمایی کی ال ام | KLM

در سال ۲۰۰۴ دو ایرلاین ایرفرانس و کی ال ام با یکدیگر ادغام شدند و گروه ایرفرانس، کی ال ام را به وجود آوردند. پیش از ادغام، دولت فرانسه ۵۴٫۵% از سهام ایرفرانس را در مالکیت خود داشت اما پس از ادغام این سهم به ۴۴% از ایرلاین جدید کاهش پیدا کرد. دو فرودگاه اسخیپول آمستردام و فرودگاه شارل دو گل پاریس به عنوان قطب های اصلی این ایرلاین فعالیت می کنند. در حال حاضر ایرلاین ایرفرانس، کی ال ام بالغ بر ۹۶۴۱۷ کارمند دارد و کارکنان مالک بیش از ۶% از سهام این شرکت هستند. کی ال ام و ایرفرانس هر دو عضو اتحاد هواپیمایی اسکای تیم به شمار می روند.

هواپیمایی کی ال ام

۵- ایزی جت | EasyJet

رتبه پنجم در لیست بزرگ ترین ایرلاین های اروپا به ایرلاین ارزان قیمت انگلیسی به نام ایزی جت تعلق دارد. مقر اصلی فعالیت های این ایرلاین در فرودگاه لوتون لندن قرار دارد و پروازهای داخلی و خارجی به بیش از ۳۰ کشور توسط ایزی جت انجام می شود. ایزی جت از زمان تاسیس در سال ۱۹۹۵ مدام در حال گسترش و توسعه بوده است. این ایرلاین با همکاری ایزی جت اروپا و ایزی جت سوئیس بیش از ۲۰۰ فروند هواپیما دارند که عمده آن ها را ایرباس ای ۳۲۰ تشکیل می دهند. ایزی جت در فرودگاه های زیادی فعالیت می کند که بزرگ ترین آن ها فرودگاه گاتویک است .

۶- ترکیش ایرلاینز | Turkish Airlines

ترکیش ایرلاینز شرکت هواپیمایی حامل پرچم کشور ترکیه است و به بیش از ۳۰۲ مقصد در سرتاسر دنیا از جمله اروپا، آسیا، ا،ریقا و آمریکا پرواز انجام می دهد. مقر اصلی فعالیت های ترکیش ایرلاینز در فرودگاه آتاتورک استانبول قرار دارد و فرودگاه های سابیحا گوکچن و اسن بوگا آنکارا به عنوان قطب دوم این ایرلاین فعالیت می کنند. هواپیمایی ترکیش در سال ۱۹۳۳ تاسیس شده و به مرور دامنه فعالیت هایش را گسترش داده است. در حال حاضر ترکیش ایرلاینز یکی از بهترین و بزرگ ترین ایرلاین های دنیاست و به سرتاسر دنیا پرواز انجام می دهد. کیفیت بالای خدمات و امنیت پرواز ترکیش ایرلاینز باعث شده مسافران زیادی برای تهیه بلیط هواپیما این ایرلاین را انتخاب کنند. ترکیش ایرلاینز از سال ۲۰۰۸ عضو اتحاد هواپیمایی استار الاینس بوده است و ششمین ایرلاین در لیست بزرگ ترین ایرلاین های اروپا (از نظر جابجایی مسافر) محسوب می شود.

ترکیش ایرلاینز

۷- ائروفلوت | Aeroflot Group

هواپیمایی ائروفلوت بزرگ ترین ایرلاین در روسیه به شمار می رود. این ایرلاین پروازهای داخلی و خارجی زیای به سرتاسر دنیا انجام می دهد و قطب اصلی فعالیت هایش را در فرودگاه بین المللی شرمتیوو مسکو قرار داده است. ائروفلوت یکی از قدیمی ترین ایرلاین های دنیا نیز هست و پیشینه آن به ۱۹۲۳ بازمی گردد. ائروفلوت در راستای برنامه های توسعه و گسترش خود در سال ۲۰۰۶ به عضویت اتحاد هواپیمایی اسکای تیم درآمد. در حال حاضر ائروفلوت بیش از ۳۰۳۲۸ کارمند دارد و در رده هفتم بزرگ ترین ایرلاین های اروپا قرار می گیرد.

منبع: worldatlas.com

وحشتناک ترین سوانح هوایی جهان که شانس با آن‌ها یار بود!
وحشتناک ترین سوانح هوایی جهان که شانس با آن‌ها یار بود!
این راه ها زیباترین مسیرهای پرواز در دور دنیا هستند!
این راه ها زیباترین مسیرهای پرواز در دور دنیا هستند!
۶ دانستنی جالب در مورد هواپیما و پرواز
۶ دانستنی جالب در مورد هواپیما و پرواز
از این به بعد با این هواپیماها در ایران پرواز می کنید
از این به بعد با این هواپیماها در ایران پرواز می کنید