بازگشایی پناهگاه جنگ جهانی دوم در کرواسی

تونل جنگ جهانی دوم در زاگرب

یک تونل زیرزمینی در زاگرب – کرواسی ، که زمانی یک پناهگاه در جنگ جهانی دوم بوده است، به روی مردم باز شد .

تونل Gric به عنوان جاذبه ای در عمق ۱٫۱۴۸ فوتی زمین میان خیابانهای Radiceva و Mesnicka در یک خیابان فرعی قرار گرفته است .

مطالب مرتبط:
- بزرگترین پارک موضوعی جهان در دبی افتتاح می شود
- ساخت موزه شناور لوور ابوظبی، رویایی نزدیک به واقعیت

بر خلاف پناهگاه مخفی زیرزمینی وینستون چرچیل که اخیرا به روی عموم باز شده است ، این تونل که در سال ۱۹۴۶ ساخته شده ، درواقع یک پناهگاه برای استفاده مردم بوده است . بعد از جنگ جهانی تبدیل به انبار میوه و سبزیجات می شود و در سال ۱۹۵۰ از آن به این منظور استفاده می شده است . بعد ها دوباره زندگی در آن جریان پیدا می کند و در سال ۱۹۹۰ به عنوان مخفیگاه فرانیو توجمان (اولین رئیس جمهور کرواسی بعد از جدایی از یوگسلاوی)  استفاده می شد ، ولی مشهورترین زمان آن در سالهای اخیر به سال ۱۹۹۳ بر می گردد که میزبان یک مهمانی زیرزمینی بود .

تا کنون با بازسازی های صورت گرفته در آن مجهز به پوشش ضد آب ، توالت های عمومی ، سیستم روشنایی و سیستم صوتی شده است  و امروزه گردشگران می توانند به صورت رایگان یک پیاده روی ۵ دقیقه ای در این تونل تنگ و تاریک داشته باشند . عرض تونل در بعضی از نقاط به ۳ متر می رسد . همچنین قسمت بزرگتری نیز در آن وجود دارد که می توان برای برگزاری مراسم و نمایشگاه های مختلف از آن استفاده کرد .

Emil Matesic رئیس مرکز فرهنگی زاگرب می گوید : ” از این مکان می توان برای موارد مختلف و مرتبط با کنسرت ها ، مراسم اجتماعی متنوع ، مدیتیشن و سخنرانی ، نمایشگاه های موضوعی مختلف با مطالب مرتبطی که ذهن مخاطب را به منحصر به فرد بودن این مکان جلب کند ، استفاده کرد . ”

این مکان هر روزه از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب به روی علاقه مندان باز است .

منبع : travelandleisure

مشهورترین خیابان های دنیا کجا هستند؟
مشهورترین خیابان های دنیا کجا هستند؟
ساخت استخری معلق میان آسمان و زمین در لندن
ساخت استخری معلق میان آسمان و زمین در لندن
هفت جایی که روس ها به داشتنش می بالند
هفت جایی که روس ها به داشتنش می بالند
این تونل های اسرار آمیز را چه کسی ساخته است؟
این تونل های اسرار آمیز را چه کسی ساخته است؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code