بازگشایی پناهگاه جنگ جهانی دوم در کرواسی

تونل جنگ جهانی دوم در زاگرب

یک تونل زیرزمینی در زاگرب – کرواسی ، که زمانی یک پناهگاه در جنگ جهانی دوم بوده است، به روی مردم باز شد .

تونل Gric به عنوان جاذبه ای در عمق ۱٫۱۴۸ فوتی زمین میان خیابانهای Radiceva و Mesnicka در یک خیابان فرعی قرار گرفته است .

مطالب مرتبط:
- بزرگترین پارک موضوعی جهان در دبی افتتاح می شود
- ساخت موزه شناور لوور ابوظبی، رویایی نزدیک به واقعیت

بر خلاف پناهگاه مخفی زیرزمینی وینستون چرچیل که اخیرا به روی عموم باز شده است ، این تونل که در سال ۱۹۴۶ ساخته شده ، درواقع یک پناهگاه برای استفاده مردم بوده است . بعد از جنگ جهانی تبدیل به انبار میوه و سبزیجات می شود و در سال ۱۹۵۰ از آن به این منظور استفاده می شده است . بعد ها دوباره زندگی در آن جریان پیدا می کند و در سال ۱۹۹۰ به عنوان مخفیگاه فرانیو توجمان (اولین رئیس جمهور کرواسی بعد از جدایی از یوگسلاوی)  استفاده می شد ، ولی مشهورترین زمان آن در سالهای اخیر به سال ۱۹۹۳ بر می گردد که میزبان یک مهمانی زیرزمینی بود .

تا کنون با بازسازی های صورت گرفته در آن مجهز به پوشش ضد آب ، توالت های عمومی ، سیستم روشنایی و سیستم صوتی شده است  و امروزه گردشگران می توانند به صورت رایگان یک پیاده روی ۵ دقیقه ای در این تونل تنگ و تاریک داشته باشند . عرض تونل در بعضی از نقاط به ۳ متر می رسد . همچنین قسمت بزرگتری نیز در آن وجود دارد که می توان برای برگزاری مراسم و نمایشگاه های مختلف از آن استفاده کرد .

Emil Matesic رئیس مرکز فرهنگی زاگرب می گوید : ” از این مکان می توان برای موارد مختلف و مرتبط با کنسرت ها ، مراسم اجتماعی متنوع ، مدیتیشن و سخنرانی ، نمایشگاه های موضوعی مختلف با مطالب مرتبطی که ذهن مخاطب را به منحصر به فرد بودن این مکان جلب کند ، استفاده کرد . ”

این مکان هر روزه از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب به روی علاقه مندان باز است .

منبع : travelandleisure

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code