بلیط هواپیما

این باورهای غلط درباره ی هواپیما را دور بریزید!

باورهای غلط درباره ی هواپیما

سوال کردن درباره ی سفر با هواپیما و شرایطی که ممکن است در آن پیش بیاید، برای افراد زیادی اولین دقدقه ی پروازشان است و باید گفت که حق هم دارند اما دقیقا چه شرایطی برای افراد پیش می آید که دچار این ترس و فوبیا می شوند که اگر مشکلی برایشان در سفرهای هوایی پیش بیاد، دیگر راهی برای خلاصی از آن نیست؟ ما امروز می خواهیم در این مطلب به این بپردازیم که چه باورهای غلطی درباره ی هواپیما و سفر با آن وجود دارد. در ادامه با ما در الی گشت در بررسی باورهای غلط درباره ی هواپیما همراه باشید.

این باورهای غلط درباره ی هواپیما را دور بریزید!

تصادف پرندگان با هواپیما

مطالب مرتبط:
چه اتفاقی برای هواپیماهای از رده خارج می افتد؟
قبل از پرواز، چه اتفاقی برای هواپیما می افتد؟ یک روز از زندگی یک مکانیک هواپیما
یک بار برای همیشه با انواع مختلف هواپیماها آشنا شوید

افزایش قابل توجهی در میزان برخورد پرندگان با هواپیما ها وجود داشته است. زمانی که موتور هواپیمای ایرباس ۳۲۰ متعلق به یکی از خطوط هوایی آمریکا مورد اصابت غازهای کانادایی قرار گرفت و باعث خاموش شدن موتورها شد درست قبل از این که خلبان تصمیم به تغییر جهت بگیرد اما باید به شمل بگوییم که که موتور هواپیما توانایی برخورد با پرندگان ۴ پوندی را دارد و هر چیزی بزرگتر از آن می تواند یک تراژدی بزرگ را بیافریند.

۹۰ ثانیه اگر به ترس خود غلبه کنید، می توانید نجات پیدا کنید 

می گویند که اگر مسافران در طی ۹۰ ثانیه اولیه یک حادثه بتوانند خونسردی خود را حفظ کنند شانس بیشتری برای نجات یافتن دارند. ۹۰ ثانیه ی اول به دلیل این که در صورت نترسیدن و خونسرد ماندن افراد شانس نجات یافتن را برای آن ها افزایش می دهد به لحظات طلایی معروف شده است . ترس حتی می تواند باعث شود که افراد فراموش کنند.

90 ثانیه اگر به ترس خود غلبه کنید، می توانید نجات پیدا کنید

انتقال سریع بیماری در هواپیما

برخی باورها بر این است که، اگر فرد بیماری در هواپیما حضور داشته باشد ، احتمال انتقال بیماری آن به دیگران بیشتر است. باید بگوییم که بیشتر ایرلاین ها، هواپیماهای خود را به فیلتر HEPA مجهز می کنند که قادر به از بین بردن ویروس و هر گونه میکروبی می باشند . ۹۵ درصد از کل ویروس ها و جرم ها از این طریق از بین می روند و به این صورت هوای کابین از هر نقطه ای بر پاک می شود.

ترس از پرواز، اختلال عصبی است

ترس از پرواز به عنوان یک اختلال عصبی روانی است که در بین اکثر افراد به صورت پیدا و پنهان وجود دارد. ۱۵ الی ۲۵ درصد از جمعیت دچار ترس از پرواز می باشند اما بادی ببینید که این اختلال قابل درمان است و افراد می توانند به این مشکل خود غلبه کنند.

انتقال سریع بیماری در هواپیما

اطلاعات درباره ی حوادث هوایی

باید این را در وهله ی اول بپذیریم که رسانه ها و به صورت خاصه در این جا اخبار هوایی، می توانند افکار و اعتقادات ما درباره ی یک جریان را شکل بدهند. باید به شما بگوییم که اغلب اطلاعاتی که در مورد تصادفات هوایی دارید در واقع غلط هستند و یکی از آن ها همانطور که در بالاتر نیز اشاره کرده بودیم، مرگ حتمی همه ی مسافران در سفرهای هوایی است. اغلب مردم تصور می کنند که نجات یافتن از یک سانحه هوایی غیر ممکن است در حالی که این فقط یک باور غلط است و همانطور که گفتیم، بزرگ ترین تراژدی های هواییکه در ذهن ما باقی می مانند، تنها آن ها فجایع واقعی هستند . طبق آمار ۹۵ درصد از مسافرینی که در یک تصادف هوایی جان سالم به در می برند. زمانی که کمیته ی ایمنی حمل و نقل ملی آمار سوانح هوایی را بین سال های ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۵ را که شامل ۵۳۴۸۷ مسافر می شد مطالعه کردند به این نتیجه رسیدند که، ۵۱۲۰۷ نفر از آن ها نجات پیدا کرده اند .

صاعقه می تواند باعث سقوط هواپیما شود.

صاعقه می تواند باعث سقوط هواپیما شود

یکی از سوالاتی که معمولا افراد آن را از خود می پرسند این است که اگر شرایط جوی به هم بریزد و صاعقه و رعد و برق رخ دهد آیا می تواند باعث سقوط هواپیما شود؟ باید به شما بگوییم که بله، این اتفاق ممکن است که رخ دهد.

امروزه با توجه به تغییرات یشرفته و مدرنی که در ساخت هواپیماها به وجود آمده است، خوشبختانه رخ دادن حوادث هوایی به دلیل وجود صاعقه تبدیل به اتفاقی بسیار نادر و کمیاب شده است، چرا که بدنه ی هواپیماها به گونه ای طراحی شده است که صاعقه را پس می زند با این که هنوز هم شانس اندکی برای برخورد صاعقه با هواپیما وجود دارد ولی آخرین باری که این اتفاق رخ داد در سال ۱۹۶۳ بود و به این خاطر به شما می گوییم که بله، این امکان وجود دارد.

صندلی های نزدیک به بال امن تر هستند.

صندلی های نزدیک به بال امن تر هستند.

می گویند که صندلی های نزدیک به بال، در زمره ی امن ترین قسمت ها در هواپیما هستند ولی باید بگوییم که خیر! در واقع وسط هواپیما فقط در زمان آتش سوزی امن ‌ترین قسمت هواپیما است چون با در خروجی هواپیما تنها ۵ ردیف فاصله دارد.

کارشناسان کارکشته با بررسی اطلاعات مربوط به تصادفات هواپیما های مسافربری در بین سال های ۱۹۷۱ تا سال ۲۰۰۵ میلادی به این نتیجه رسیدند که افرادی که در انتهای هواپیما نشسته اند ۴۱ درصد بیشتر از دیگر افرادی که در دیگر قسمت های هواپیما ساکن هستند، شانس نجات پیدا کردن را دارند .

با سرعت هواپیماهای مختلف آشنا شوید
با سرعت هواپیماهای مختلف آشنا شوید
معرفی شرکت هواپیمایی آتا
معرفی شرکت هواپیمایی آتا
اطلاعات پرواز ایران به ایتالیا
اطلاعات پرواز ایران به ایتالیا
اطلاعات پرواز ایران به تایلند با شرکت هواپیمایی تای
اطلاعات پرواز ایران به تایلند با شرکت هواپیمایی تای