بلیط هواپیما

۱۰ فرودگاه برتر جهان در سال ۲۰۱۷

بهترین فرودگاه های جهان به انتخاب مسافران

وبسایت اسکای ترکس (Skytrax)  لیست بهترین فرودگاه های جهان را در سال ۲۰۱۷ منتشر کرده است. این لیست بر اساس نظر و انتخاب مسافران انتخاب شده و برای پنجمین سال پیاپی، فرودگاه چانگی سنگاپور عنوان بهترین فرودگاه دنیا را کسب کرده است. سهولت رفت و آمد و امکانات مناسب باعث شده تا بزرگ ترین فرودگاه منطقه شرق آسیا بار دیگر به عنوان بهترین فرودگاه جهان انتخاب شود. با الی گشت همراه باشید تا با ۱۰ فرودگاه برتر جهان در سال ۲۰۱۷ آشنا شویم.

بهترین فرودگاه های جهان در سال 2018

۱- فرودگاه چانگی سنگاپور

مطالب مرتبط:
بزرگ ترین فرودگاه های جهان در سال ۲۰۱۸
زیباترین برج های مراقبت دنیا
 • تعداد مسافر در سال: ۵۵٫۴ میلیون
 • رتبه قبلی: ۱

فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور (Singapore Changi Airport) برای پنجمین سال توانسته به عنوان بهترین فرودگاه دنیا انتخاب شود. فرودگاه چانگی قطب اصلی ایرلاین های سنگاپور، سیلک ایر و تایگر ایر به شمار می رود و شانزدهمین فرودگاه شلوغ در جهان محسوب می شود. مسافرانی که از این فرودگاه استفاده کرده اند معماری و طراحی زیبا و هنرمندانه، عملکرد کارآمد، امکانات رفاهی لوکس و رستوران ها و فروشگاه های این فرودگاه را تحسین کرده اند. سرگرمی ها و خدمات رفاهی این فرودگاه آنقدر زیاد است که معطل شدن در این فرودگاه به تجربه ای لذتبخش و جذاب تبدیل می شود.

فرودگاه چانگی در بهترین فرودگاه های جهان

۲- فرودگاه هانه دا توکیو

 • تعداد مسافر در سال: ۷۵٫۳ میلیون
 • رتبه قبلی: ۴

فرودگاه بین المللی هانه دا توکیو (Tokyo Haneda Airport) یکی از دو فرودگاه بین المللی اطراف توکیو به شمار می رود.  این فرودگاه که تنها چند مایل با قلب پایتخت ژاپن فاصله دارد، شاهراه اصلی ورود گردشگران و مسافران تجاری به کشور ژاپن است. فرودگاه هانه دا با جابجایی سالانه بیش از ۷۵ میلیون مسافر پنجمین فرودگاه فرودگاه پررفت و آمد دنیا محسوب می شود. مسافرانی که از این فرودگاه استفاده کرده اند به دلیل کیفیت خدمات و سرویس دهی، تمیزی فرودگاه و انتخاب های متعدد فروشگاه و رستوران، این فرودگاه را به عنوان یکی از بهترین فرودگاه های جهان انتخاب کرده اند.

 

۳- فرودگاه اینچئون سئول

 • تعداد مسافر در سال: ۴۹٫۳ میلیون
 • رتبه قبلی: ۲

فرودگاه بین المللی اینچئون (Incheon International Airport) همچون سال گذشته در لیست بهترین فرودگاه های جهان قرار دارد. این فرودگاه در اطراف سئول، پایتخت کره جنوبی قرار دارد و قطب اصلی شرکت هواپیمایی کره محسوب می شود. امکانات خدماتی و تسهیلات رفاهی فرودگاه اینچئون شامل طیف متنوعی از رستوران و فروشگاه، به علاوه اجراهای هنری و نمایش های فرهنگی است. در این فرودگاه موزه فرهنگ کره وجود دارد که مسافران در آنجا می توانند با خط، نقاشی، آشپزی و فرهنگ کره جنوبی آشنا شوند.

فرودگاه اینچئون در بهترین فرودگاه های جهان

۴- فرودگاه مونیخ آلمان

 • تعداد مسافر در سال: ۴۲٫۳ میلیون
 • رتبه قبلی: ۳

فرودگاه مونیخ (Munich Airport) در شمال شرقی مونیخ قرار دارد و پس از فرودگاه فرانکفورت، پررفت و آمدترین فرودگاه آلمان محسوب می شود. فرودگاه مونیخ قطب اصلی ایرلاین هایی مثل لوفت هانزا، ایربرلین و کوندور به شمار می رود. معماری شیشه ای و زیبای این فرودگاه در کنار امکانات رفاهی متعدد مثل مینی گلف و نمایش هواپیماهای قدیمی آن را به یکی از بهترین فرودگاه های جهان تبدیل کرده است.

 

۵- فرودگاه هنگ کنگ

 • تعداد مسافر در سال: ۶۸٫۳ میلیون
 • رتبه قبلی: ۵

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ (Hong Kong Airport) در یک جزیره مصنوعی در نزدیکی هنگ کنگ واقع شده است. این فرودگاه در سال ۱۹۹۸ تاسیس شده و یکی از بهترین خدمات و تسهیلات رفاهی را به مسافران ارائه می کند. فرودگاه هنگ کنگ یکی از شلوغ ترین فرودگاه های آسیاست و قطب اصلی ایرلاین هایی مثل کاتای پسیفیک و هواپیمایی هنگ کنگ محسوب می شود. اگر بلیط هواپیمایتان به مقصد این فرودگاه بود حتما سری به زمین گلف در نزدیکی ترمینال شماره ۲ بزنید.

فرودگاه هنگ کنگ در بهترین فرودگاه های جهان

۶- فرودگاه چوبو سنترایر ژاپن

 • تعداد مسافر در سال: ۹٫۸ میلیون
 • رتبه قبلی: ۶

این فرودگاه در یک جزیره مصنوعی در وسط خلیج ایسه و در نزدیکی شهر ناگویا قرار گرفته است و قطب اصلی شرکت های هواپیمایی ژاپن ایرلاینز و آنا به شمار می رود. این فرودگاه به عنوان بهترین فرودگاه منطقه ای در جهان نیز انتخاب شده است.  در این فرودگاه قسمتی شیشه ای وجود دارد که مسافران می توانند حرکت کشتی ها را در بندر ناگویا تماشا کنند. همچنین حمام سنتی ژاپنی نیز در این فرودگاه وجود دارد و مسافران می توانند از این امکان ویژه فرودگاه استفاده کنند

۷- فرودگاه بین المللی حمد

 • تعداد مسافر در سال: ۳۰ میلیون
 • رتبه قبلی: ۱۰

فرودگاه بین المللی حمد در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد و در حال حاضر قطب اصلی شرکت هواپیمایی قطر ایرویز به شمار می رود. این فرودگاه دو ترمینال مسافربری دارد و اسکای ترکس در توضیح این ترمینال ها می گوید: «لوکس ترین و هنرمندانه ترین معماری ترمینال ها را در این فرودگاه می توانید ببینید.»

فرودگاه حمد در بهترین فرودگاه های جهان

۸- فرودگاه زوریخ

 • تعداد مسافر در سال: ۲۷٫۷ میلیون
 • رتبه قبلی: ۷

فرودگاه بین المللی زوریخ (Zurich Airport) در ۱۲ کیلومتری شهر زوریخ قرار دارد و قطب اصلی ایرلاین سوئیس اینترنشنال ایرلاینز به شمار می رود. امکانات ویژه و خدمات رفاهی مناسب باعث شده این فرودگاه به یکی از بهترین فرودگاه های جهان تبدیل شود. مسافرانی که ساعات طولانی قرار است در فرودگاه باشند می توانند دوچرخه  و کفش اسکیت کرایه کنند یا به موزه حمل و نقل لوسرن سوئیس سری بزنند.

 

 

۹- فرودگاه هیترو لندن

 • تعداد مسافر در سال: ۷۵ میلیون
 • رتبه قبلی: ۸

فرودگاه هیترو لندن (London Heathrow Airport) سومین فرودگاه پررفت و آمد دنیا به شمار می رود. این فرودگاه در حال بازسازی است و قرار است یک ترمینال جدید به آن اضافه شود. ساختمان ترمینال شماره ۵ توسط اسکای ترکس به عنوان بهترین ترمینال فرودگاهی دنیا انتخاب شده است. فرودگاه هیترو قطب اصلی ایرلاین های بریتیش ایرویز و ویرجین آتلانتیک به شمار می رود.

فرودگاه هیترو در بهترین فرودگاه های جهان

۱۰- فرودگاه فرانکفورت

 • تعداد مسافر در سال: ۶۱ میلیون
 • رتبه قبلی: ۱۲

فرودگاه بین المللی فرانکفورت (Frankfurt Airport) چهارمین فرودگاه پررفت و آمد در اروپا و یکی از اصلی ترین قطب های ترانزیت در دنیا به شمار می رود. سهولت رفت و آمد بین ترمینال ها و تنوع زیاد رستوران ها و فروشگاه ها از جمله دلایل انتخاب این فرودگاه به عنوان یکی از بهترین فرودگاه های جهان بوده است.

منبع: businessinsider.com

در کجاها می توان، رنگین کمانی از سواحل گوناگون را یافت؟
در کجاها می توان، رنگین کمانی از سواحل گوناگون را یافت؟
سفر به سرزمین های رویایی، زیباترین جزایر جهان
سفر به سرزمین های رویایی، زیباترین جزایر جهان
تصاویری زیبا از «جشن نوروز» در کشورهای مختلف دنیا
تصاویری زیبا از «جشن نوروز» در کشورهای مختلف دنیا
رودخانه هایی گچی اما شفاف و کریستالی!
رودخانه هایی گچی اما شفاف و کریستالی!