این چند ترفند را برای مسافرت های هوایی، یاد بگیرید

ترفندهایی برای سفرهای هوایی

برای این که بخواهید سفری راحت با هواپیما داشته باشید، نکات بسیار زیادی وجود دارد که طبیعتا شما نمی دانید. با توجه به این که سفرهای هوایی از جمله راه های مطمئن برای سفر است و ضریب ایمنی بالایی دارد، بدون شک روز به روز بر تعداد کسانی که از این شکل سفر استقبال می کنند، بیشتر می شود و بنابراین خوب است که راه های مختلفی را برای سفر راحت با هواپیما بدانید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، ترفندهایی برای سفرهای هوایی که به شما کمک می کنند تا اوقات راحت تری را در هواپیما داشته باشید را معرفی نماییم.

هیچ وقت در هواپیما نوشیدنی های داغ را ننوشید

هیچ وقت در هواپیما نوشیدنی های داغ را ننوشید

مطالب مرتبط:
همه چیز درباره پرواز پرمیوم اکونومی و تفاوت های آن با اکونومی
تلاطم جریان هوا در هنگام پرواز چیست؟
نکات بسیار مهم پرواز برای خانم های باردار

قانون اولی که می خواهیم به شما معرفی کنیم این است که، بر اساس تحقیقات و آزمایش هایی که در بسیاری از شرکت های هواپیمایی و ایرلاین ها انجام شده است، بسیاری از آب هایی که برای نوشیدنی های گرم استفاده می شود به دلیل شرایط موجود در هواپیما حاوی باکتری هایی از جمله ای کلی (E. coli) و استافیلوکوکاس (Staphylococcus) هستند که معمولا باعث ایجاد مشکلات متعددی در اندام های داخلی همچون معده و روده می شوند و در نهایت به مسمومیت منجر می گردند. برای نوشیدن آب هم که بهترین گزینه ی موجود، بطری های آب معدنی است.

لیستی از اقلام قابل حمل در هواپیما را برای خود تهیه نمایید

هواپیما وسیله ی نقلیه ای حساس است و طبیعتا برای آن قوانین مختلف و سرسختانه ای نیز وجود دارد که با بیشترین دقت بر روی اعمال آن هم اصرار است و هم نظارت. حال برای این که ببینید که در سفرهای هوایی پیش روی خود چه اقلامی را می توانید به همراه داشته باشید، پیشنهاد می کنیم که قبل از این که دچار قوانین سرسختانه ی فرودگاه و ایرلاین مورد نظر خود شوید، لیستی از وسایلی که می خواهید با خود به همراه داشته باشید را به همراه لیستی از ممنوعه ها که معمولا در وب سایت شرکت ها و فرودگاه ها موجود است تهیه نمایید و در آخر وسایلتان را با آرامش و اطمینان ببندید. مواردی همچون: صندلی بیمار، گهواره ی دستی و غذای کودک، دوربین شکاری و دوربین عکاسی، مجله و یا کتاب، کیف دستی زنانه، چتر و یا عصا، یک پالتو، شال و یا پتو است که البته به تعداد هر یک عدد را می توانید به همراه داشته باشید.

این توصیه را از ما بپذیرید که بهترین زمان برای سفرهای هوایی، صبح ها است

توجه! صندلی های کنار پنجره ی هواپیما سرد تر هستند

در هواپیما و مخصوصا در شرایط آب و هوایی سرد، دمای هوا بسیار سرد می شود و دقیقا همین دمای بسیار سرد، اگر در کنار پنجره نشسته باشید شما را اذیت خواهد کرد. البته پنجره ها دارای عایق هستند ولی به هر حال این سردی تاثیرگذار خواهد بود. البته این مسئله فقط مختص به فصل سرما نیست بلکه در فصل گرما نیز تاثیر خود را خواهد گذاشت. نتیجه گیری ما از این بخش برای شما این است که از صندلی های کنار پنجره چشم پوشی کنید تا در طول سفر درگیر مشکلات دمای هوا نشوید.

اگر بالش بادی دارید حواستان را جمع کنید!

اگر بالش بادی یا هر وسیله ی بادی دیگری با خود همراه دارید، حواستان باشد که آن را مملو از باد نکنید تا با تغییرات فشار هوا در ارتفاعات مختلف نترکند زیرا بارها این اتفاق افتاده است که این وسایل بترکند و حتی به مسافران آسیب وارد کنند.

ترفندهایی برای سفرهای هوایی

با کثیف ترین نقاط هواپیما آشنا شوید

یکی از مشکلاتی که ما در همه ی ابعاد زندگی خود با آن رو در رو هستیم، تفکیک زباله های ماست البته مفهوم این تفکیک این است که دقیقا زباله های ما در کدام قسمت ها قرار می گیرند زیرا، بخشی از زباله های ما در قسمت سطل آشغال نیستند بلکه در بین نقاط خانه ی ما هم مکان هایی هستند که چون دید کامل نسبت به آن ها نداریم، با زباله دانی فرقی ندارند و چه بسا کثیف تر هم باشند. هواپیماها هم از این قائده مستثنی نیستند و معمولا میزهای تاشو و کیسه های صندلی ها از کثیف ترین نقاط یک هواپیما هستند. معمولا در این مکان ها مسافران کارهایی غیر از غذا خوردن همچون: گذاشتن کف کفش ها و یا تعویض پوشک کودکان استفاده می کنند.

این توصیه را از ما بپذیرید که بهترین زمان برای سفرهای هوایی، صبح ها است

اگر برای سفر خود چندین گزینه ی مختلف و از جمله انتخاب زمان آن، دستتان باز است حتما برای پروازتان صبح را انتخاب کنید. پرواز صبح دارای مزایای بسیاری است که مهم ترینش این است که در پروازهای صبح، بدون شک تاخیر در پرواز های صبح به مراتب بسیار کمتر از پرواز های سایر زمان های دیگر است و از سوی دیگر اگر ترس از پرواز دارید این نکته را باید بدانید که سوانح و اشتباهات مرگبار هوایی اتفاق افتاده در صبح ها به مراتب بسیار کمتر از سایر زمان های دیگر است.

با کثیف ترین نقاط هواپیما آشنا شوید

امن ترین مکان برای نشستن در هواپیما را بشناسید

با این که هواپیما در زمره ی وسایل حمل و نقل بسیار امن قرار گرفته است اما اگر حادثه ای پیش آمد بدون شک شما وقت این را ندارید که پس از ترسیدن و یا حتی جیغ و داد زدن، رئیس کمپانی ایرباس و بوئینگ و یا هر شرکت هواپیماسازی دیگری را احضار کنید و از او درباره ی این وسیله ای که تولید کرده است بازخواست نمایید بنابراین، اولین کاری که باید قبل از وثوع هر حادثه ای انجام دهدی این است که به محلی که می نشینید دقت کنید!

بله، در انتخاب جای خود و مکان قرارگیری آن دقت کنید زیرا، اگر چنانچه در قسمت انتهایی هواپیما بنشینید؛ چون که دیرتر از همه جا به آن آسیب وارد می شود، امکان نجات پیدا کرد و زنده ماندن شما بیشتر است. البته نشستن در قسمت عقبی هواپیما، دارای مزایای دیگری هم هست و تنها در مواقع اضطرار به کار نمی آید به طور مثال، اگر در این قیمت بنشینید، شما شانس بیشتری برای بهتر پذیرایی شدن و به دست آوردن غذای بیشتر دارید.

این مورد بارها توسط مهاماندارها بسیار تایید شده که آن ها در صندلی های عقب دست و دلبازتر از صندلی های ردیف جلویی پذیرایی می کنند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد