همه چیز درباره پرواز پرمیوم اکونومی و تفاوت های آن با اکونومی

کلاس پرمیوم اکونومی

بیشتر مسافرانی که می خواهند سفری مقرون به صرفه داشته باشند پروازهای اکونومی را برای سفر انتخاب می کنند اما شما انتخاب تقریبا مشابه دیگری هم دارید پرواز پرمیوم اکونومی که البته شباهت های زیادی با اکونومی دارد اما بین آن ها یک سری تفاوت هایی هست که شاید ترجیح بدهید در سفرهای بعدی پروازهای پرمیوم اکونومی را برای سفر انتخاب کنید. می خواهیم درباره پرواز پرمیوم اکونومی و تفاوت هایش با پرواز اکونومی حرف بزنیم، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

پرمیوم اکونومی
مطالب مرتبط:
نکاتی برای راحتی بیشتر در پروازهای اکونومی
چطور در پرواز اکونومی، فضای جلوی پای بیشتری داشته باشیم؟
منوی جدید هواپیمایی لوفت هانزا در پروازهای اکونومی

مشخصه که پرمیوم اکونومی از اکونومی بهتر است اما قبل از اینکه به سراغ تفاوت های این دو برویم باید تعریفی از پرمیوم داشته باشیم:

بعضی از ایرلاین ها (نه همه آن ها) پرمیوم اکونومی را به عنوان یک کلاس صندلی های جداگانه ارائه می دهند. این صندلی ها معمولا فقط در پروازهای بین المللی پیدا می شوند اما بعضی از ایرلاین ها آن ها را برای پروازهای داخلی هم ارائه می دهند.

مزیت های پرمیوم اکونومی نسبت به اکونومی

تفاو بین اکونومی و پرمیوم بستگی به ایرلاین دارد اما به طور کلی در پرمیوم باید انتظار خدمات زیر را داشته باشید:

  • جای پای بیشتر: بدون شک مهمترین مزیت پرمیوم، داشتن فضای بیشتر است چون با فضای بیشتر پرواز راحت تری را تجربه می کنید، می توانید به راحتی بخوابید و پاهای خود را حرکت دهید. اگر مقدار فضای جای پا برایتان اهمیت زیادی دارد و همیشه از صندلی های تنگ و کوچک فراری هستید پرواز پرمیوم اکونومی برای سفرهای بین المللی گزینه مناسبی ست. صندلی های پرمیوم اکونومی بزرگ تر هستند و جای پای بیشتری دارند. پس در پرمیوم دیگر از گرفتن عضلات پا خبری نیست و به راحتی می توانید پاهای خود را در حین پرواز تکان دهید. اگر فضای اضافه ی صندلی ها چندان برای شما اهمیتی ندارد به سراغ دیگر مزیت های پرمیوم بروید چون مطمئنا مزیت های دیگر این کلاس شما را به انتخاب آن ترغیب می کند.
فضای پای زیاد
  • صندلی های عریض تر: در پرمیوم صندلی ها ۵ تا ۷ سانتی متر عریض تر است؛ این یعنی راحتی بیشتر و خواب راحت تر.
  • فاصله ی بیشتر صندلی های روبروی هم: در پرمیوم بین پشت صندلی شما و پشتی صندلی های جلویی ۹۶ سانتی متر فاصله است، این تفاوت نسبت به اکونومی بین ۵ تا ۷ سانتی متر می باشد.
  • اسکرین های بزرگ تر
  • غذاهای بیشتر: در پرمیوم غذاها و خدمات بهتری در انظار شماست. این نکته را در نظر داشته باشید که منظورمان خدمات بهتر نسبت به اکونومی است و نباید انتظار داشته باشید که در پرمیوم خدمات بیزنس کلاس دریافت کنید!

فضای اضافه پرمیوم به این دلیل است که معمولا تعداد صندلی های پرمیوم یکی دو تا کمتر است. با توجه به اولویت های سفر، بهترین پرواز را انتخاب کنید؛ گاهی هدف شما پروازی ارزان تر است و گاهی هم پرواز راحت تر را ترجیح می دهید در این صورت حتما راضی هستید که پول بیشتری دهید و پرواز پرمیوم اکونومی را انتخاب کنید.

صندلی های پرمیوم

اینکه برای پیدا کردن بهترین خدمات به وبسایت های مختلف هواپیمایی بروید تا سرویس های آن ها را با هم مقایسه کنید ممکن است کمی گیج کننده به نظر آید، در این صورت بهترین راه این است که به سراغ نقشه صندلی ها بروید اگر دیدید در یک ردیف تعداد صندلی ها کمتر است این ردیف می تواند پرمیوم باشد. اگر بلیط پرواز اکونومی دارید و الان فضای بیشتری در هواپیما می خواهید می توانید به مامور چک-این اطلاع دهید معمولا هواپیمایی ها با کمال میل این ارتقا را برایتان انجام می دهند اما حتما از قبل از جایگاه صندلی خود و پرمیوم بودن پرواز جایگزین مطمئن شوید. برای داشتن پروازی خارق العاده باید بدانید که پول هایتان را چگونه خرج کنید.

پرمیوم چقدر گران تر از اکونومی است؟

تفاوت قیمت بین پرمیوم و اکونومی بسته به ایرلاین و مسیر پرواز دارد؛ به طور کلی پرمیوم ۳۰ درصد گران تر است اما گاهی هم قیمت بلیط های آن حدود ۲ برابر اکونومی می باشد. قیمت بلیط ایرلاین ها براساس عرضه و تقاضا تعیین می شود پس هیچ فرمول مشخصی برای تعیین قیمت وجود ندارد.

پرمیوم اکونومی در پروازهای داخلی که زمان پرواز کمتر است قیمت مناسبی دارد. معمولا پرمیوم های داخلی به معنی صندلی های جلوی هواپیماست و در این ردیف هیچ کسی در صندلی میانی نمی نشیند. روی این صندلی ها راحتی بیشتری دارید اما تمام امکاناتی که در بالا گفتیم را شامل نمی شود.

اکونومی پرمیوم

پرواز با اکونومی بهتر است یا پرمیوم اکونومی؟

بدون شک پرمیوم بهتر از اکونومی است اما سوال اینجاست که چقدر می خواهید برای این برتری هزینه کنید؟ همانطور که در بالا گفتیم گاهی قیمت بلیط ها مناسبه اما معمولا گران است. جواب این سوال به ویژگی های ظاهری شما هم بستگی دارد مثلا اگر قد بلند هستید فضای جای پای بیشتر تاثیر چشمگیری بر روی راحتی شما در حین پرواز می گذارد.

ایرلاین «ویرجین آتلانتیک» از ایرلاین هایی است که بهترین خدمات را در پرمیوم ارائه می دهد مثلا در حالی که عرض بیشتر صندلی های پرمیوم حدود ۴۵ سانتی متر است در این ایرلاین، عرض صندلی ها ۵۳ سانتی متر می باشد.

پروازهای پرمیوم

چگونه از اکونومی به پرمیوم ارتقا پیدا کنیم؟

برای ارتقا از اکونومی به پرمیوم هیچ دستورالعمل مشخصی وجود ندارد اما باید به نکاتی توجه کنید. بیشتر ایرلاین ها تمام تلاش خود را می کنند تا مسافران را ترغیب کنند برای صندلی های پرمیوم پول بیشتری دهند چون شاید در ادامه مجبور شوند صندلی های پرمیوم را به رایگان در اختیار مسافران بگذارند! به خاطر داشته باشید که بعضی از ایرلاین ها در حالی پرواز را شروع می کنند که صندلی های پرمیوم آن ها خالی ست پس می توانید از این فرصت طلایی استفاده کنید و ارتقای رایگانی داشته باشید!

تفاوت پرمیوم با بیزنس کلاس

قیمت بلیط پرمیوم حدود ۶۵ درصد کمتر از بیزنس کلاس است اما از نظر امکانات و فضا این دو کلاس تفاوت های چشمگیری با هم دارند چون در بیزنس حدود ۵۰ درصد جای پای بیشتر و امکانات و غذاهای فوق العاده ای دریافت می کنید.

منبع: skyscanner.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد