بلیط هواپیما

جشنواره ملی کباب در گلپایگان برگزار می شود

برگزاری جشنواره کباب گلپایگان

یکی از غذاهای بسیار خوشمزه و البته اصیل ایرانی، کباب ایرانی است. بدون شک خوشمزه ترین و معروف ترین کباب های ایران را می توان در شهرستان گلپایگان اصفهان پیدا کرد. البته طعم و مزه کباب های خود شهر گلپایگان با کبابی که به نام کباب گلپایگان در شهرهایی دیگر خورده ایم، از زمین تا آسمان متفاوت است.  اولین جشنواره ملی کباب ایرانی در تاریخ ۳۱ خرداد ماه در گلپایگان برگزار خواهد شد. در ادامه این خبر با مجله گردشگری الی گشت همراه باشید.

جشنواره کباب گلپایگان
مطالب مرتبط:
انواع کباب های تایلندی
بارش ماهی گلپایگان، از شایعه تا واقعیت

روز گذشته ششم خرداد ماه، سعید ضابطی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گلپایگان از برگزاری اولین جشنواره ملی کباب ایرانی در این شهرستان خبر داد و در اینباره گفت: «برگزاری جشنواره کباب ایرانی در این شهرستان، در جلسه چهل و دوم شورای فرهنگ عمومی تصویب شد و تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۹۷ برای آن در نظر گرفته شد.»

ضابطی از شهرت کباب های گلپایگان در کل کشور سخن گفت و هدف از برگزاری چنین جشنواره ای در این شهرستان را معرفی بیشتر و بهتر کباب سنتی گلپایگان و برخی ظرفیت های گردشگری این منطقه عنوان کرد. وی از رسانه ها و مطبوعات درخواست کرد که برای معرفی بیشتر این منطقه به نقاط دیگر کشورمان، در اینباره اطلاع رسانی کنند.

مصطفی قانونی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلپایگان هم در اینباره اظهار داشت: «این جشنواره یک رویداد گردشگری در سطح این شهرستان است که مطمئنا به معرفی بیشتر جاذبه های گردشگری این منطقه نیز منجر خواهد شد.»

جشنواره ملی کباب در گلپایگان

وی همچنین اظهار داشت: «قصد داریم تا روش تهیه و پخت این کباب سنتی را در فهرست آثار ملی به ثبت برسانیم، چرا که این کباب شهرتی جهانی دارد و سابقه اش به حدود دو قرن می رسد.»

مدیر اتحادیه اغذیه فروشان و مواد پروتئینی شهرستان گلپایگان هم در حاشیه نشست بررسی برگزاری جشنواره کباب گلپایگان عنوان کرد که در گلپایگان، ۸۵ واحد صنفی کبابی، ۷ تالار پذیرایی و ۱۰ رستوران فعالیت می کنند که در همگی آن ها می توان طعم لذیذ کباب گلپایگان را چشید. در اولین جشنواره ملی کباب، جمعی از بهترین و معروف ترین کباب پزان این منطقه، شیوه پخت کباب معروف گلپایگان را جلوی چشمان مردم در معرض نمایش قرار خواهند داد.

لازم به ذکر است که در حاشیه اولین جشنواره ملی “کباب گلپایگان” نمایشگاه های عرضه سوغات و توانمندی های صنایع دستی این منطقه نیز برگزار می شود که علاقه مندان می توانند از آن نیز بازدید و خرید کنند.

کباب گلپایگان

گلپایگان یکی از شهرستان های استان اصفهان است که حدود ۳۰۰ اثر تاریخی – فرهنگی را دارا می باشد. ۲۶ مورد از این آثار در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. گلپایگان حدود ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد و در ۱۸۰ کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار گرفته است.

غذاهای سنتی اصفهان
غذاهای سنتی اصفهان
کشف یک گلوله توپ ۱۰۰ ساله در کاخ موزه چهل ستون
کشف یک گلوله توپ ۱۰۰ ساله در کاخ موزه چهل ستون
گشایش نخستین تونل آکواریوم کشور در اصفهان
گشایش نخستین تونل آکواریوم کشور در اصفهان
بازار اصفهان، یادگار تاریخی صفویان
بازار اصفهان، یادگار تاریخی صفویان