بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه بریزبن استرالیا به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه بریزبن | Brisbane Airport Transportation

فرودگاه بریزبن در ساحل شرقی استرالیا قرار دارد و شاهراه اصلی ورود گردشگران به بریزبن، پایتخت کوئینزلند و سواحل مشهور و توریستی سانشاین کوست (Sunshine Coast) و گلد کوست (Gold Coast) است. فرودگاه بریزبن یکی از پررفت و آمدترین فرودگاه های استرالیاست و سالانه پذیرای بیش از ۲۳ میلیون مسافر از سرتاسر دنیاست. در این مطلب تصمیم داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه بریزبن و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به استرالیا و بریزبن را دارید با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. با الی گشت همراه باشید.

فرودگاه بریزبن

دسترسی از فرودگاه به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
مسیر های طبیعت گردی بریزبن، استرالیا
آشنایی با شرکت هواپیمایی کانتاس
راهنمای سفر به استرالیا

فرودگاه بین المللی بریزبن دارای سه ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی است و سالانه میلیون ها مسافر بلیط هواپیمای خود را به مقصد این فرودگاه استرالیایی رزرو می کنند. فرودگاه بریزبن قطب اصلی فعالیت های ویرجین استرالیا و قطب دوم فعالیت های کانتاس و ایرلاین ارزان قیمت جست استار به شمار می رود. ایرلاین های مشهوری مثل ایرنیوزلند، ایرکانادا، ایر چاینا، امارات، کانتاس، الاتحاد، سنگاپور ایرلاینز، تای ایرویز و ویرجین استرالیا پروازهای منظمی را در این فرودگاه انجام می دهند. گزینه های حمل و نقل فرودگاه بریزبن بسیار متنوع و کارآمد هستند و به راحتی می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. شما با استفاده از تاکسی، قطار، اتوبوس و کرایه اتومبیل می توانید به مقصد برسید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به بودجه و زمانی که در اختیار دارید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

سفر به بریزبن

تاکسی

ایستگاه تاکسی ها در مقابل ساختمان ترمینال پروازهای داخلی و همین طور سالن پروازهای ورودی ترمینال بین المللی قرار دارد و به محض خارج شدن از فرودگاه آن ها را خواهید دید. اگر برای اولین بار به بریزبن سفر می کنید و با شهر آشنایی ندارید؛ اگر چمدان های زیادی همراهتان است و اگر همراه با کودکان خردسالتان به استرالیا سفر کرده اید توصیه می کنیم از تاکسی استفاده کنید. کرایه مسیر به مسافت و مقصد، شرایط ترافیک و زمان رسیدن شما به فرودگاه بستگی دارد. تاکسی بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه بریزبن است و به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته به جابجایی مسافران می پردازند. با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۲۰ دقیقه می توانید به مرکز شهر بریزبن برسید. تاکسی اگرچه در مقایسه با سایر گزینه های حمل و نقل فرودگاه بریزبن گران تر است اما به دلیل رفاه و راحتی بیشتری که دارد در بین گردشگران پرطرفدار است.

تاکسی بریزبن

قطار

قطار هوایی یکی از سریع ترین و آسان ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه بریزبن است و مسافران را در عرض ۲۰ دقیقه به مرکز شهر می رساند. قطارها در ساعات اوج هر ۱۵ دقیقه یکبار و در ساعات دیگر هر نیم ساعت یکبار حرکت می کنند. یکی از مزیت های قطار هوایی این است که سرویس های اکسپرس ویژه ای به مقصد گلد کوست هم دارد و مسافران را به شبکه ریلی کوئینزلند متصل می کند. مدت زمان سفر از فرودگاه به گولد کوست حدود ۹۰ دقیقه طول می کشد و در طول مسیر شاهد تصاویر و مناظر بسیار زیبایی خواهید بود. ساعات کاری قطار هوایی در روزهای هفته از ساعت ۵ صبح تا ۱۰ شب و در آخر هفته از ساعت ۶ صبح تا ۱۰ شب است. بلیط قطار را می توانید از باجه های مخصوص در ترمینال های فرودگاه یا ایستگاه های قطار خریداری کنید. البته امکان رزرو آنلاین بلیط هم برای مسافران وجود دارد که در این صورت شامل تخفیف هم خواهند شد. ساعات کاری قطار هوایی از ساعت ۶ صبح تا ۸ شب است.

اگر در ترمینال پروازهای بین المللی هستید کافی است با استفاده از آسانسور یا پله برقی به طبقه ۳ ساختمان ترمینال بروید و با دنبال کردن تابلوهای راهنما به ایستگاه قطار برسید. اگر در ترمینال پروازهای داخلی قرار دارید از ساختمان ترمینال خارج شوید و با کمی پیاده روی خود را به ایستگاه برسانید.

مسافرانی که بلیط هواپیمای ویرجین استرالیا را تهیه کرده اند می توانند برای جابجایی بین ترمینال ها به صورت رایگان از قطار هوایی استفاده کنند. این مسافران تنها کافی است کارت پرواز خود را نشان دهند و سوار قطار شوند. با استفاده از قطار در مدت زمان ۵ دقیقه می توانید از یک ترمینال به ترمینال دیگر بروید.

قطار بریزبن

اتوبوس

اتوبوس های مختلفی در فرودگاه بریزبن حضور دارند و از جمله ارزان ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه بریزبن هستند. این اتوبوس ها هر ۳۰ دقیقه یکبار از فرودگاه حرکت می کنند و مسافران را به مرکز شهر و همین طور هتل های مشهور می رسانند. همچنین سرویس هایی به مقصد گلد کوست و سان شاین کوست هم وجود دارد که برخی از آن ها نیاز به رزرو دارند. اتوبوس ها از ساعت ۴ صبح تا ۱۱ شب فعال هستند و در مدت زمان تقریبی ۱۰ دقیقه مسافران را به مرکز شهر می رسانند. اگر در ترمینال پروازهای داخلی قرار دارید به دنبال ایستگاه اتوبوس که با رنگ نارنجی مشخص شده بگردید. در ترمینال پروازهای بین المللی هم اتوبوس ها از طبقه دوم سالن پروازهای ورودی مسافران را سوار می کنند و به سمت مرکز شهر حرکت می کنند.

شهر بریزبن استرالیا

کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید در مدت اقامت در بریزبن استرالیا خودتان در شهر رانندگی کنید و آزادی عمل بیشتری داشته باشید می توانید از سرویس کرایه اتومبیل استفاده کنید. شرکت های مختلف بین المللی در فرودگاه بریزبن حضور دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. شرکت هایی مثل اویس، باجت، یوروپکار، هرتز، اینترپرایز و تریفتی در فرودگاه بریزبن دفتر دارند و به مسافران سرویس دهی می کنند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. البته به یاد داشته باشید که برای رانندگی در بریزبن لازم است گواهینامه بین المللی معتبر داشته باشید و به رانندگی در استرالیا هم نسبتا آشنا باشید.

منبع: bne.com.au

چطور از فرودگاه سیدنی استرالیا به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه سیدنی استرالیا به مرکز شهر برویم؟
معرفی هتل لیتل ناشنال کانبرا | ۴ ستاره
معرفی هتل لیتل ناشنال کانبرا | ۴ ستاره
راهنمای سفارت استرالیا و اخذ ویزای این کشور
راهنمای سفارت استرالیا و اخذ ویزای این کشور
سقوط مرگبار هواپیما روی یک مرکز خرید در ملبورن
سقوط مرگبار هواپیما روی یک مرکز خرید در ملبورن