آشنایی با شرکت هواپیمایی کانتاس

همه چیز در مورد هواپیمایی کانتاس | Qantas Airways

هواپیمایی کانتاس (Qantas) یکی از قدیمی ترین ایرلاین های جهان و بزرگ ترین ایرلاین کشور استرالیا به شمار می رود و دفتر مرکزی آن در شهر سیدنی استرالیا قرار دارد. این شرکت هواپیمایی از باسابقه ترین شرکت های هواپیمایی است که همچنان فعال است و در حال حاضر به بیش از ۸۵ مقصد در سرتاسر دنیا پرواز مستقیم انجام می دهد. هواپیمایی کانتاس ناوگانی مدرن و جوان دارد و همواره جزء بهترین ایرلاین ها از لحاظ کیفیت خدمات و همچنین تنوع غذایی است. به همین دلیل بسیاری از افراد سعی می کنند هنگام سفر، بلیط هواپیمای خود را حتما از این ایرلاین خوشنام و باسابقه خریداری کنند. در ادامه این ایرلاین معتبر را به شما معرفی می کنیم و تاریخچه و اطلاعات لازم در مورد آن را با شما در میان می گذاریم. با الی گشت همراه باشید.

کانتاس ایرلاین

اطلاعات کلی

مطالب مرتبط:
راهنمای سفارت استرالیا و اخذ ویزای این کشور
بهترین شرکت های هواپیمایی سال ۲۰۱۸

شرکت هواپیمایی کانتاس (Qantas) که کوانتاس نیز نامیده می شود شرکت هواپیمایی حامل پرچم استرالیاست. این شرکت گاهی کانگوروی پرنده نیز نامیده می شود، که به دلیل تصویر کانگورو در لوگوی این ایرلاین است. این شرکت در سال ۱۹۲۰ تاسیس شد و در حال حاضر بزرگ ترین شرکت هواپیمایی استرالیا از نظر تعداد ناوگان و مسیرهای پروازی به شمار می رود. نام کانتاس (Qantas) در واقع برگرفته از حروف ابتدایی نام اصلی شرکت است. این شرکت با نام اصلی  Queensland And Northern Territory Aerial Services (خدمات هوایی قلمرو شمالی و کوئینزلند) به ثبت رسیده است. دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در سیدنی قرار دارد و فرودگاه های بریزبن، فرودگاه سیدنی و فرودگاه ملبورن به عنوان قطب های اصلی این ایرلاین فعالیت می کنند. همچنین فرودگاه های آدلاید، فرودگاه بین المللی دبی و فرودگاه پرث قطب دوم این هواپیمایی محسوب می شوند. شرکت هواپیمایی کانتاس به دلیل کیفیت بالای خدمات، امنیت پرواز و ارائه بهترین سرویس ها همیشه یکی از برترین ایرلاین های دنیا بوده است. در سال ۲۰۱۶ این شرکت به عنوان نهمین ایرلاین برتر سال انتخاب شد. سرویس کیترینگ و غذای کانتاس ایرلاین نیز به دلیل کیفیت و تنوع بالا شهرت جهانی دارد.

نام ایرلاین: QANTAS

کد یاتا: QF

کد ایکائو: QFA

هواپیمایی کانتاس ایرلاین

ناوگان هواپیمایی کانتاس

در حال حاضر هواپیمایی کانتاس در ناوگان هوایی خود ۱۲۰ فروند هواپیما دارد که همگی هواپیماهای بوئینگ و ایرباس هستند. در ادامه به اختصار مدل های این هواپیماها را توضیح می دهیم:

 • ایرباس ای ۳۳۰-۲۰۰

تعداد: ۱۸ فروند

ظرفیت: ۲۴۰ نفر

 • ایرباس ای ۳۳۰-۳۰۰

تعداد: ۱۰ فروند

ظرفیت: ۲۷۰ نفر

 • ایرباس ای ۳۸۰-۸۰۰

تعداد: ۱۲ فروند

ظرفیت: ۳۵۰ نفر

 • بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰

تعداد: ۶۸ فروند

ظرفیت: ۱۶۰ نفر

 • بوئینگ ۷۴۷-۴۰۰

تعداد: ۴ فروند

ظرفیت: ۲۶۰ نفر

 • بوئینگ ۷۴۷- ۴۰۰ ای آر

تعداد: ۶ فروند

ظرفیت: ۲۷۰ نفر

 • بوئینگ ۷۸۷-۹

تعداد: ۲ فروند

ظرفیت: ۱۶۶ نفر

ناوگان هواپیمایی کانتاس

مسیرهای پروازی کانتاس

هواپیمایی کانتاس به بیش از ۸۰ فرودگاه در سرتاسر جهان پرواز مستقیم انجام می دهد. شبکه پروازی کانتاس شامل آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، اروپا و انگلستان، آسیا، خاورمیانه و آفریقا، نیوزلند و اقیانوسیه می شود. همانطور که در بالا هم اشاره کردیم فرودگاه بین المللی دبی به عنوان قطب دوم هواپیمایی کانتاس فعالیت می کند و پروازهای منطقه خاورمیانه و آفریقا را مدیریت می کند. همپنین با همکاری و مشارکت هواپیمایی امارات، کانتاس ایرلاین مسیرهای پروازی با یک توقف به بیش از ۴۰ مقصد اروپایی انجام می دهد.

 

کلاس پروازی

هواپیمایی کانتاس در مسیرهای داخلی کلاس های پروازی اقتصادی یا اکونومی، پریمیوم اکونومی و بیزنس کلاس را ارائه می کند. در پروازهای خارجی و بین المللی علاوه بر کلاس های پروازی اکونومی، پریمیوم و بیزنس کلاس، پرواز فرست کلاس نیز به مسافران ارائه می شود. در کلیه پروازهای کانتاس با سرویس منحصربفرد، سرگرمی های متنوع و غذاهای خوشمزه از مسافران پذیرایی می شود. اما بنا به نوع کلاس پروازی ممکن است خدمات رفاهی بیشتر و متنوع تری به مسافران ارائه شود.

امکانات کانتاس ایرلاین

کیترینگ و غذای کانتاس

سرویس Q کیترینگ مسئولیت پذیرایی از مسافران را در طول پرواز بر عهده دارد. در این سرویس بیش از ۱۰۰ سرآشپز و آشپز مجرب و ماهر از ۵۰ کشور مختلف گردهم آمده اند تا غذاهای متنوع، خوشمزه و تازه را به مسافران ارائه کنند. در سال گذشته ۴۰ میلیون وعده غذایی در پروازهای کانتاس به مسافران ارائه شده است. غذاهای کانتاس همیشه به تنوع بالا و کیفیت ممتازی که دارند معروف هستند. این غذاها بسته به نوع مقصد، فصل و مدت زمان پرواز می تواند متغیر باشد. انواع غذاهای حلال، غذاهای گیاهی، غذاهای رژیمی و … از جمله تنوع غذایی کانتاس هستند.

 • غذای فرست کلاس: در این پرواز سرویس غذایی و پذیرایی ارائه شده همانند یک رستوران پنج ستاره است. در این پرواز مسافران می توانند از بین ۱۲ نوع غذا یکی را به دلخواه انتخاب کنند. اگر از سیدنی عازم سفر هستید می توانید از غذای مخصوص سرآشپز کانتاس نیز لذت ببرید.
 • غذای بیزنس کلاس: در این کلاس پروازی نیز انواع غذاهای لذیذ و خوش طعم مثل شنیتسل مرغ و ساندویچ پنیر سوئیسی به مسافران ارائه می شود. همچنین با انواع نوشیدنی سرد و گرم از مسافران پذیرایی می شود. همچنین در برخی پروازها این امکان وجود دارد که قبل از پرواز غذای خود را انتخاب کنید.
غذای هواپیمایی و مهمانداران
 • غذای پریمیوم کلاس: در این پرواز نیز مسافران می توانند از طیف متنوع غذاهای خوش طعم که توسط سرآشپز مشهور کانتاس، نیل پری، تهیه شده لذت ببرند. نوشیدنی های سرد و گرم نیز در طول پرواز به مسافران ارائه می شود. امکان انتخاب غذا پیش از پرواز نیز برای مسافران وجود دارد. اگر بنا به دلیل نمی خواهید از غذای هواپیما استفاده کنید تا ۱۲ ساعت قبل از زمان پرواز می توانید گزینه«بدون غذا» را انتخاب کنید. اگر با ایرباس ای ۳۸۰ سفر می کنید می توانید بدلخواه از اسنک بار سلف سرویس هواپیما انتخاب کنید و از طعم اسنک های خوشمزه لذت ببرید.
 • غذای پرواز اکونومی: در پرواز اکونومی نیز با غذاهای بین المللی هیجان انگیز از مسافران پذیرایی می شود. از غذاهای پرطرفدار و خوشمزه این نوع پرواز می توان به کوفته گوشت بره اسپایسی، جوجه عسلی با سبزیجات کباب شده و چیکن کاری همراه با برنج معطر  لذت ببرید. همچنین انواع نوشیدنی سرد و گرم و اسنک های کوچک نیز در طول پرواز به مسافران ارائه می شود.
پرواز اکونومی هواپیمایی کانتاس

امکان چک-این آنلاین

هواپیمایی کانتاس برای راحتی و رفاه حال مسافران، امکان چک-این آنلاین را فراهم کرده است. در پروازهای این ایرلاین مسافران می توانند از ۲۴ ساعت تا ۲ ساعت قبل از پرواز به صورت آنلاین چک-این انجام دهند. همچنین می توانید صندلی خود را انتخاب کنید و کارت پروازتان را پرینت بگیرید. در غیر اینصورت پرسنل کانتاس آماده ارائه خدمات چک-این و ارائه کارت پرواز به مسافران هستند. به مسافران توصیه می شود حداقل ۲ ساعت قبل از پرواز مرحله چک-این را انجام دهند.

 

منبع: qantas.com

Hypersonic; پرواز از لندن به سیدنی تنها در دو ساعت
معرفی چند مورد از بهترین هتل های سیدنی
چطور از فرودگاه سیدنی استرالیا به مرکز شهر برویم؟
معرفی هتل هیلتون سیدنی | ۵ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code