چطور از فرودگاه بوردو فرانسه به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه بوردو | Bordeaux Airport Transportation

فرودگاه بین المللی بوردو در نزدیکی شهر بوردو فرانسه قرار دارد و هفتمین فرودگاه پررفت و آمد این کشور محسوب می شود. بوردو قطب فناوری اروپا و همچنین مرکز اقتصادی و تجاری مهمی در کشور فرانسه به شمار می رود. علاوه بر این دانشگاه های بسیار خوبی در این شهر وجود دارد و آن را به شهری دانشگاهی تبدیل کرده است. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه بوردو و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به شهر بوردو را دارید با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

شهر بوردو فرانسه

دسترسی از فرودگاه بوردو به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به بوردو
۷ جاذبه گردشگری در بوردو فرانسه

فرودگاه بوردو در منطقه مریناک و در فاصله ۱۲ کیلومتری غرب شهر بوردو قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۶ میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده کرده اند و آن را به هفتمین فرودگاه پررفت و آمد در فرانسه تبدیل کرده اند. فرودگاه بوردو سه ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی دارد. ایرلاین های مشهوری مثل ایرفرانس، ایزی جت و ولوتا ا زاین فرودگاه به عنوان قطب اصلی فعالیت هایشان استفاده می کنند. علاوه بر این، ایرلاین هایی مثل بریتیش ایرویز، KLM، لوفت هانزا، رایان ایر و ترکیش ایرلاینز پروازهای منظمی را در این فرودگاه انجام می دهند.

حمل و نقل فرودگاه بوردو

اتوبوس شاتل فرودگاه

با استفاده از اتوبوس شاتل ناوت ۳۰ می توانید مستقیما به مرکز شهر و ایستگاه قطار (ایستگاه سن ژان بوردو) برسید. این سرویس یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه بوردو است و در مدت زمان ۳۰ دقیقه مسافران را به مرکز شهر می رساند. اتوبوس ها بسیار مدرن و مجهز هستند و همگی مجهز به اینترنت وای فای رایگان و سیستم تهویه مطبوع هستند. همچنین فضای کافی برای قرار دادن چمدان در این اتوبوس ها وجود دارد و صندلی ها هم بسیار راحت و جادار هستند. اگر چمدان های بسیار زیادی ندارید به راحتی می توانید خود را با اتوبوس به هتل و مرکز شهر بوردو برسانید.

اتوبوس شهری

علاوه بر اتوبوس اکسپرس، با استفاده از اتوبوس های شهری هم می توانید خود را به مرکز شهر و ایستگاه قطار برسانید. اتوبوس شهری با هزینه ای ارزان تر از اتوبوس اکسپرس شما را به مرکز شهر می رساند و اگر به دنبال راهی ارزان تر هستید می توانید از این اتوبوس ها استفاده کنید. با این وجود اگر مدت زمان سفر برایتان مهم است شاید اتوبوس اکسپرس را ترجیح بدهید. برخلاف اتوبوس اکسپرس که در نیم ساعت مسافران را به ایستگاه نهایی می رساند با اتوبوس شهری حدود ۱ ساعت در راه خواهید بود. اتوبوس خط ۱ توسط شرکت TBM مدیریت می شود و از ساعت ۵ صبح تا نیمه شب به جابجایی مسافران می پردازد. بلیط اتوبوس را می توانید از دستگاه های فروش خودکار بلیط، دفاتر فروش یا مستقیما از راننده خریداری کنید.

اتوبوس فرودگاه بوردو

قطار

فرودگاه بوردو مستقیما به خط راه آهن دسترسی ندارد با این حال قطار را هم جزء گزینه های حمل و نقل فرودگاه بوردو به شما معرفی می کنیم. با استفاده از اتوبوس شاتل و اتوبوس شهری می توان به راحتی و در کمتر از نیم ساعت خود را به ایستگاه قطار سن ژان رساند . با دسترسی به قطار می توانید به مناطق مختلف بوردو و نواحی اطراف سفر کنید.

تاکسی

اگر حوصله وسایل حمل و نقل عمومی را ندارید و دنبال گزینه ای راحت تر می گردید از تاکسی استفاده کنید. تاکسی بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه بوردو است. ایستگاه تاکسی ها دقیقا بیرون سالن پروازهای ورودی فرودگاه قرار دارد و به محض خارج شدن از فرودگاه آن ها را خواهید دید. تاکسی ها کرایه را بر اساس تاکسیمتر محاسبه می کنند، بنابراین وقتی سوار تاکسی شدید حواستان باشد که راننده تاکسیمتر را روشن کند. اگر برای اولین بار به بوردو سفر می کنید و با شهر آشنایی چندانی ندارید؛ اگر چمدان های زیادی همراهتان است و اگر با کودکانتان سفر می کنید توصیه می کنیم از تاکسی استفاده کنید. تاکسی شما را از جلوی فرودگاه سوار می کند و درب هتل پیاده می کند. از نظر هزینه ممکن است تاکسی کمی گران تر باشد اما به دلیل راحتی و آسایشی که دارد بسیاری از مسافران از آن استفاده می کنند.

تاکسی بوردو

ترانسفر خصوصی

اگر به دنبال رفاه و راحتی بیشتری هستید و دوست ندارید منتظر تاکسی بمانید می توانید از سرویس ترانسفر خصوصی استفاده کنید. این سرویس را می توانید قبل از رسیدن به فرودگاه و به صورت آنلاین رزرو کنید و مطمئن باشید که راننده در فرودگاه منتظر شما خواهد بود. حتی اگر پروازتان با تاخیر هم مواجه شود لازم نگران شوید، چون شرکت در جریان تاخیر پرواز شما خواهد بود.

کرایه اتومبیل

بیش از ۱۰ شرکت مختلف بین المللی در فرودگاه بوردو حضور دارند و خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. دفاتر این شرکت ها در محل تلاقی ترمینال های A و B قرار دارد و به راحتی می توانید آن ها را پیدا کنید. مسافرانی که دوست دارند در سفر به بوردو استقلال و آزادی عمل بیشتری داشته باشند و خودشان در شهر رانندگی کنند می توانند اتومبیل کرایه کنند. اگر ۳-۴ نفر هستید و هزینه های سفر را با همدیگر تقسیم می کنید کرایه اتومبیل برایتان به صرفه تمام خواهد شد. البته فراموش نکنید که برای رانندگی در بوردو باید گواهینامه معتبر بین المللی داشته باشید.

ایستگاه قطار بوردو

کرایه اتوبوس

کرایه اتوبوس بیشتر به درد گروه های بزرگ و تورهای مسافرتی می خورد اما به هرحال جزء گزینه های حمل و نقل فرودگاه بوردو محسوب می شود. اگر شما هم با گروهی بیش از ۱۰ نفر به بوردو سفر می کنید احتمالا کرایه اتوبوس برایتان اقتصادی تر خواهد بود. به جز اتوبوس، مینی بوس نیز در صورت لزوم به مسافران ارائه می شود. البته اگر قصد رزرو اتوبوس را دارید حتما این کار را قبل از رسیدن به فرودگاه انجام دهید تا فرصت کافی برای هماهنگی های لازم وجود داشته باشد.

منبع: bordeaux.aeroport.fr

تجربه یک سفر عالی در شهر بوردو فرانسه + ویدئو
معرفی فرودگاه بین المللی بوردو
سنت کاترین، طولانی ترین خیابان خرید در اروپا
۷ جاذبه گردشگری در بوردو فرانسه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code