بلیط هواپیما

خوابی عمیق در هواپیما

نکاتی برای خوابیدن راحت در هواپیما

هواپیما جای مناسبی برای خوابیدن نیست چون لغزش های زیادی دارد و صندلی و محیط آن برای خوابیدن طراحی نشده است. با این وجود، خوابیدن مهم است، مخصوصا وقتی در پروازهای طولانی هستیم. چیزهای زیادی وجود دارد که باعث می شود خواب مناسبی در مسافرت های طولانی نداشته باشید و این باعث می شود که وقتی به مقصد می رسید خیلی خسته باشید. چیزهایی مثل جای پای کافی نداشتن، رفت و آمد مردم در کابین، تابش خورشید به پنجره ها، سر و صدای فیلم، صدای جیغ بچه ها، گفت و گو با صدای بلند، غذا و آشامیدنی، صدای عوض شدن موتور هواپیما باعث اختلال خواب در هواپیما می شود. برای خوابیدن راحت بغیر از گرفتن هواپیمای درجه یک، چه کار دیگری می توان انجام داد؟ خبر خوب بویژه برای مسافران کاری این است که انتخاب صندلی مناسب، داشتن تجهیزات مناسب، آماده سازی درست قبل از پرواز و عوض کردن بعضی از عادت های پروازی می تواند کمک کند که در پرواز بعدی خواب بهتری داشته باشید. با الی گشت همراه باشید تا با نکاتی برای خواب بهتر آشنا شوید

مطالب مرتبط:
نکاتی که درباره پرواز با هواپیما نمی دانید
قبل از پرواز این موارد را چک کنید
خوابیدن در هواپیما

در هواپیما صندلی خود را با دقت انتخاب کنید

 این که صندلی شما در کجا قرار گرفته، بر روی توانایی به خواب رفتن شما تاثیر دارد:

بر روی صندلی های کنار پنجره بنشینید چون می توانید سر خود را به پنجره یا دیوار کابین تکیه دهید.

بر روی صندلی های ردیف خروج ننشینید. با این که در آنجا جای پای بیشتری دارید اما معمولا این صندلی ها به عقب خم نمی شوند و جای دست صندلی تنظیم نمی شود. این صندلی ها معمولا برای کسانی که با کودکان مسافرت می کنند کنار گذاشته می شود.

بر روی صندلی های ردیف آخر ننشینید چون آن ها معمولا به عقب خم نمی شوند و معمولا در کنار دستشویی و آشپزخانه هستند.

بر روی صندلی ای با حداکثر جای پا بنشینید.

صندلی هواپیما

از گذاشتن کیف های اضافه زیر پای خود خودداری کنید

اگر دو کیف سنگین داشته باشید ممکن است وسوسه شوید که آن ها را در زیر پای خود قرار دهید. اما باید بدانید که جای پای محدود، باعث می شود که احساس راحتی نداشته باشید و به سختی بخوابید. پس در داخل هواپیما فقط یک کیف به همراه داشته باشید و در آن فقط وسایلی که در طول پرواز احتاج دارید قرار دهید.

از نوشیدن قهوه، چای و سایر نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید

معمولا باید بین نوشیدن آخرین فنجان قهوه و خوابیدن، ۴ ساعت فاصله وجود داشته باشد، اما این عدد در بین افراد مختلف فرق می کند. اگر قصد دارید که یک یا دو ساعت بعد از سوار شدن به هواپیما بخوابید، قبل از سوار شدن به هواپیما از آشامیدن نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید.

زود داخل هواپیما شوید تا پتو و بالش مورد نیاز خود را بگیرید

ممکن است وقتی به بالش و پتو نیاز دارید چیزی از آن باقی نمانده باشد پس زود وارد هواپیما شوید و از خدمه پرواز بخواهید که آن را برای شما تهیه کنند.

سعی کنید که از بالش گردن استفاده کنید

بعضی از مردم استفاده از بالش گردن را دوست دارند و استفاده از آن بسیار مفید است. شاید بگویید بالش گردن بزرگ است و سر را به سمت بالا خم می کند. می توانید این بالش را امتحان کنید و ببینید که آیا برای شما میسر است یا خیر.

با در آوردن کفش، پای خود را آزاد کنید

عقاید مختلفی بر این که آیا این روش میسر است یا خیر وجود دارد. بعضی از افراد همین که وارد هواپیما می شود برای راحتی کفش های خود را در می آورند، برخی این کار را بی ادبانه می دانند و از بوی نامطبوع شکایت می کنند، برخی می گویند با اینکه این کار راحت است ولی مضر است چون باعث تورم پا می شود. اگر می خواهید کفش خود را در آورید حتما جواب های تمیز به پا کنید.

شکم گردی در لندن!
شکم گردی در لندن!
چگونه بهترین اتاق هتل را بگیرید؟
چگونه بهترین اتاق هتل را بگیرید؟
پلکان مرگ کجاست؟
پلکان مرگ کجاست؟
راهنمای سفر به زیمبابوه
راهنمای سفر به زیمبابوه