بلیط هواپیما

معرفی شرکت هواپیمای رایان ایر

آشنایی با شرکت هواپیمایی رایان ایر | Ryanair

امروز می خواهیم تا با یکی از شرکت های پروازی بسیار فعال ایرلند است که در سراسر قاره ی اروپا پروازهای بسیار پرطرفدار و البته ارزان قیمتی را برگزار می نماید را برای شما مورد معرفی و بررسی قرار دهیم، شرکت هواپیمایی رایان ایر (Ryanair). این شرکت در روز نزدیک به ۳۰۰ مقصد مختلف را تحت پوشش برنامه های پروازی خود قرار می دهد. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر تاریخچه ی این شرکت و برنامه هایش را به صورت خلاصه معرفی نماییم.

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی رایان ایر

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی رایان ایر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به دوبلین، پایتخت ایرلند
هزینه های سفر به ایرلند
آشنایی با ۷ غذا برتر در ایرلند

شرکت هواپیمایی رایان ایر، یک شرکت هواپیمایی ارزان‌ قیمت ایرلندی است، که بی شک بزرگ ‌ترین شرکت هواپیمایی ارزان ‌قیمت در سراسر اروپا و در مقام رقابت با شرکت هواپیمایی ایزی جت به شمار می‌ آید. این شرکت به طور روزانه در بیش از ۲۷۰ مسیر در ۲۱ کشور اروپایی پرواز می‌ کند. رایان ایر در سال ۱۹۸۵ توسط تونی رایان ایرلندی تاسیس شد و در حال حاضر هم با مدیریت مایکل اولری، اداره می شود.

اولری را به‌ عنوان یکی از سودآورترین مدیران خطوط هواپیمایی جهان می شناسند که بی شک در این روند رایان ایر در جهان بسیار مهم و تاثیرگذار بوده است. رایان ایر در سال ۱۹۹۲ میلادی، توانست تا گواهینامه های مربوطه را از اتحادیه ی اروپا دریافت نماید و به عنوان یک شرکت حامل هوایی با حق ارائه ی خدمات و سورویس های برنامه ریزی شده، بین کشورهای اتحادیه ی اروپا پرواز نماید. این شرکت در سال ۱۹۹۸ سفارشی به ارزش ۲ میلیارد دلار بری خرید هواپیما به شرکت های هواپیماسازی بوئینگ و ایرباس داد.

در سال ۲۰۰۰ بود که این شرکت هواپیمایی وب سایت آنلاین خود راافتتاح کرد و به این وسیله بسیاری از خریدهای آن به صورت آنلاین از آن به بعد صورت گرفت. با راه اندازی رزرو آنلاین و همچنین کاهش قیمت پروازها، سفرهایی که با هواپیماهای این شرکت صورت می گرفت، بسیار مورد اقبال مسافران قرار گرفت.

در طول یک سالی که از راه اندازی این سایت گذشت، بیش از ¾ رزروها و خریدها از طریق آن صورت گرفت. در سال ۲۰۰۱ میلادی بود که شرکت هواپیمایی رایان ایر یک مرکز هوایی در منطقه ی شارلرو راه اندازی نمود. در همین سال بود که شرکت بیش از ۱۵۵ هواپیما را از شرکت بوئینگ دریافت کرد. تا پایان سال ۲۰۱۰ میلادی این شرکت تمامی هواپیماهای باقی مانده از سفارش خود را از شکت بوئینگ دریافت نمود.

اطلاعت شرکت هواپیمایی رایان ایر

از سال ۲۰۰۳ به بعد بود که شرکت هوایی رایان ایر از بسیاری از رقبای بزرگ و کوچک خود در این صنعت امتیازات بسیاری را به دست آورد. از جمله این که این شرکت توانست از KLM، یکی از شرکت های تابعه اش به نام Buzz را بگیرد. البته باید این نکته را مشخص نماییم که در زمینه ی برگزاری پروازی ارزان قیمت، مهم ترین رقیبان این شرکت، شرکت هواپیمایی ایزی جت است. شرکت هواپیمایی رایان با این این استراتژی که مسیرهای جدیدی را به برنامه های خود اضافه نماید و همچنین تاسیس پایگاه های جدید علی الخصوص در کشورهای اروپایی، توانست تبدیل به یکی از بزرگ ترین حاملان مسافری در اروپا شود.

در سال ۲۰۰۵ بود که این شرکت ادعا کرد که مسافرانش در سالی که گذشت بیش از ۲۰ درصد بیشتر از مسافرین شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز بوده است. شرکت هواپیمایی رایان ایر در همان سال درآمدی معادل با ۲۵۶ میلیون یورو داشت. این شرکت در سال های روبرویش با مشکلات بسیاری روبرو شد و حتی ر رقابت های بسیاری هم برد و هم باخت ولی همچنان در بسیاری از خطوط مهم دنیا کار می کند. همانطور که بالاتر گفتیم این شرکت به همراه شرکت هواپیمایی ایزی جت یکی از پر طرفدارین شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت است. این شرکت در راستای افزایش زمینه های کاری خود، مجددا ۲۰۰ فروند هواپیمای مسافربری دیگر را به شرکت های هواپیمایی بوئینگ و ایرباس سفارش داد.

شرکت هواپیمایی رایان ‌ایر از روش‌ های گوناگونی که گاه همراه با نوآوری بوده است، سعی کرده است همواره که هزینه‌ هایش را پایین نگه داشته، میزان قیمت بلیط ها را پایین نگه داشته و میزان درآمد خود را نیز افزایش دهد. برای مثال فضای خارجی بدنه ی برخی هواپیماهای این شرکت برای تبلیغ شرکت‌ های گوناگون اجاره داده می‌ شود.

معرفی شرکت هواپیمای رایان ایر

از جمله حقیقت های جالبی که درباره ی سازوکار این شرکت وجود دارد این است که آشیانه ی هوایی رایان ‌ایر را تنها هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ تشکیل می ‌دهند که هزینه ی تعمیر و آموزش پرسنل را کاهش می ‌دهد.

رایان ‌ایر با استفاده از هواپیماهای جدید و مجهز به موتورهای مدرن، سوخت مصرفی خود را کاهش داده و به این صورت در هزینه ی سوخت خود صرفه‌ جویی می ‌کند. در واقع باید اینگونه گفت که هواپیماهای رایان ایر کمترین وقت ممکن را روی زمین می ‌گذرانند و فاصله ی زمانی بین فرود و پرواز مجدد هواپیماهای رایان‌ ایر در شرایط عادی بیش از ۲۰ دقیقه نیست.

این نکته درباره ی پروازهای رایان ایر صادق است که در پروازهای رایا ن‌ایر غذا و نوشیدنی ها در طول سفر به هیچ عنوان رایگان سرو نمی‌ شود و مسافران در صورت نیاز باید هزینه ی آن را بپردازند. حمل بار دستی به داخل هواپیما رایگان است، ولی مسافران برای تحویل جامه دان به بار، باید هزینه اش را پرداخت کنند.

برای صرفه جویی در هزینه های جاری، خدمه ی پروازی این شرکت از شارژ کردن موبایل خود هنگام کار منع شده‌ اند. این شرکت هم اکنون ناوگانی متشکل از ۳۶۷ هواپیما دارد. در سال ۱۹۹۷ بود که این شرکت هواپیمایی در مسیر موفقیت و دید عمومی قرار گرفت. تصور کنید که یک شرکت هواپیمایی بدون برگزاری پروازهای لوکس و آن هم در سال های اولیه ی فعالیتش، در بین سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۳ به درآمدی میلیونی دست پیدا کرده است.

در آمد خالص این شرکت در سال ۲۰۰۳ میلادی برابر با ۳٫۰۱۳ میلیون یورو بود. البته تعجب شما بیشتر می شود وقتی بگوییم که این درآمد در سال ۲۰۱۰ به ۳۳۹ میلیون یورو افزایش یافته است. همچنین این شرکت سهامش در معتبرترین بازارهای بورس جهان و همچنین NASDAQ مورد معامله قرار می گیرد.

آشنایی با شرکت هواپیمایی رایان ایر

اطلاعات شرکت هواپیمایی رایان ایر

نام شرکت هواپیمایی رایان ایر: Ryanair

کد یاتا: FR

کد ایکائو: RYR

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی رایان ایر: www.ryanair.com

دریاچه عجیبی که ناگهان ناپدید می شود!
دریاچه عجیبی که ناگهان ناپدید می شود!
قصر Dunluce در ایرلند شمالی
قصر Dunluce در ایرلند شمالی
چرا در روستاهای ایرلند این همه دیوار سنگی ساخته شده!
چرا در روستاهای ایرلند این همه دیوار سنگی ساخته شده!
به تماشای تیپراری در ایرلند بنشینید + ویدیو
به تماشای تیپراری در ایرلند بنشینید + ویدیو