سفر ماجراجوی روسی به دور دنیا با بالن

سفر با بالن

Fedor Konyukhov ماجراجوی روسی ، سفر خود به دور دنیا را با یک بالن Roziere و به تنهایی در تاریخ ۱۲ جولای از شهر Northam در غرب استرالیا آغاز کرد .

Konyukhov قصد دارد رکورد سفر بی وقفه و تنها به دور دنیا با بالن های هوای داغ را بشکند . این رکورد تا به امروز در اختیار هوانورد آمریکایی Steve Fossett است که در سال ۲۰۰۲ و در ششمین اقدام خود(دومین سفر موفق به دور دنیا با بالن تا به امروز) موفق به ثبت این رکورد ۱۳ روزه شد . کونیوخو بر فراز استرالیا ، دریای Tasman،زلاند نو ، اقیانوس اطلس ، شیلی ، آرژانتین ، اقیانوس آتلانتیک ، آفریقای جنوبی ، اقیانوس هند پرواز می کند و دوباره به استرالیا بر می گردد .

مطالب مرتبط:
زوجی که از هر روز سفر دور دنیای خود یک ثانیه فیلم گرفتند
تجربه های هیجان انگیز

این بالن ۵۳ میلیون دلاری ، با سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت  ۳۳٫۰۰۰ کیلومتر پرواز می کند و تا ارتفاع ۸ هزار متری بالا می رود .به منظور کاهش خطر گرفتار شدن در طوفان های سهمگین انتخاب زمستان در نیم کره ی جنوبی برای پرواز بالن الزامیست . کونیوخو قصد دارد تا در هر روز فقط ۴ ساعت در بازه های ۴۵ دقیقه ای استراحت کند . او یک ماسک اکسیژن به همراه دارد و درجه حرارت هوا در کابین مخصوص او ۵ درجه بالای صفر است ( درحالی که درجه حرارت هوا در بیرون از بالن به ۴۰ درجه زیر صفر می رسد ) . بالن مجهز به یک سیستم هدایت کننده خودکار است و این ماجراجویی به طور دائم به یک مرکز کنترل ( کسانی که می توانند از طریق ماهواره او را ردیابی کنند) و یک هواشناس که به طور مرتب بهترین مسیر پرواز او را با توجه به وضعیت هوا به روز رسانی می کند ، متصل می شود .

این کشیش ۶۴ ساله روسی یک ماجراجوی کهنه کار است : او ۴ بار به دور دنیا با قایق سفر کرده است ، دو قطب شمال و جنوب را دیده است ، به هفت تا از بلندترین قله های جهان صعود کرده و فاصله میان اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس را با یک قایق پارویی عبور کرده است . او همچنین چندین کتاب در مورد سفرهای شجاعانه خود نوشته است .

منبع : lonelyplanet

چرا باید به مسکو سفر کنیم؟
این گل از دانه ی ۳۰ هزار ساله رشد کرده است!
کلیسای زیبای کازان در سن پترزبورگ + ویدیو
شهرهای کوچک با مناظر فوق العاده در روسیه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code