معرفی شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز

آشنایی با شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز | Hainan Airlines

شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز (Hainan Airlines) یک شرکت هواپیمایی چینی است، که در حال حاضر به‌ عنوان چهارمین شرکت هواپیمایی در کشور چین، بر اساس اندازه و تعداد ناوگان هواپیماییش شناخته می شود. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر تاریخچه و کلیه ی اطلاعات مربوط به این شرکت هواپیمایی را مورد بررسی قرار دهیم.

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز

مطالب مرتبط:
در مناطق مختلف چین چه غذاهایی بخوریم؟
چطور از فرودگاه گوانگجو چین به مرکز شهر برویم؟

شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز در سال ۱۹۸۹ در چین تاسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر هاینان قرار گرفته است. این شرکت هواپیمایی به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های حمل و نقل هوایی غیرنظامی در چین است که به فعالیت های خدمات هواپیمایی می پردازد. علاوه بر این شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز همانطور که در مقدمه به آن اشاره کردیم، بر اساس اندازه ی ناو هواییش به عنوان چهارمین شرکت هواپیمایی بزرگ چینی به فعالیت می پردازد.

البته شرکت هواپیمایی هاینان به عنوان یکی از شرکت های مسافرتی پیشرو در قاره ی آسیا نیز به همگان معرفی شده است. این شرکت سرویس های خدماتی خود را در بخش پروازهای داخلی و بین المللی دنبال می نماید و از این طریق بیش از ۵۰۰ پرواز داخلی و خارجی از مقصد چین و دیگر شهرهای جهان انجام می دهد.

با این که مرکز اصلی پروازی این شرکت هواپیمایی فرودگاه بین الملی هیکو مالان است اما این شرکت چندین فرودگاه دیگر در خاک چین و خارج از آن در دیگر کشورهای جهان را به عنوان هاب پروازی خود، دارد. شرکت هواپیمایی در ناو هواپیمایی خود در حال حاضر و بر اساس آخرین آماری که که از این شرکت منتشر شده است، دارای ۱۲۹ فروند هواپیمای مسافربری و حمل بار است.

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز

سهام این شرکت هواپیمایی در بزرگ ترین بازارهای بورس جهان از جمله بازار بورس شانگهای مبادله می گردد. شرکت هواپیمایی هاینان دارای چندین شرکت تابعه و زیر مجموعه های پروازی می باشد. از این شرکت ها، ۱۲ شرکت هواپیمای، ۴۷ هتل، ۱۳ شرکت مختص خدمات مالی، ۵ شرکت کشتیرانی، ۱۱ فرودگاه خصصوی و ۲ شرکت و فروشگاه خرده فروشی تشکیل می دهند.

باز می گردیم بر سر بحث اصلی خودمان، در حال حاضر شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز روزانه به ۹۰ مقصد محختلف و برنامه ریزی شده در قاره ی آمریکا، اروپا، آسیا و آفریقا پروازهای مستقیم برگزار می نماید. درابتدا خطوط هوایی هاینان به عنوان اولین شرکت هواپیمایی سهامی عام در خاک چین بود که تاسیس شد.

این شرکت پس از انجام بازسازی در زمینه ی هرم اصلی شرکت و عوامل دستور دهنده ی خود که در ژانویه ی سال ۱۹۹۳ شروع شد، در تاریخ ۲ ماه مه سال ۱۹۹۳ شروع به برنامه ریزی درباره ی ارائه ی برگه های سهامش و همچنین گسترش فضای کاری خود نمود. این شرکت ابتدا با سهام ۲۵۰ میلیون یوآن که برابر با ۳۱٫۲۵ میلیون دلاربود شروع به انجام اصلاحات در شرکت خود نمود.

از این مقدار پول، نزدیک به ۶ درصد سهم دولت و ۲۰ درصد از طرف سهامداران نهادی شرکت تامین شد. در پی همین اصلاخات بود که در سال ۱۹۹۶، شرکت هواپیمایی استان هاینان به نام شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز تغییر نام پیدا کرد.

در حالتی که شرکت هواپیمایی هاینان در حال انجام اصلاحات و افزایش زمینه ی کارهای خود بود، یکی از اقداماتش عملیات اجرایی پرواز با جت ۵۵ Bombardier در آوریل ۱۹۹۵ بود. در ۲۵ مارس ۲۰۱۵، شرکت هواپیمایی هاینان اعلام کر که قصد دارد ۳۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ را برای شرکت خود خریداری نماید.

هاینان ایرلاینز

این هواپیماها به صورت کامل تا سال ۲۰۲۱ به این شرکت تحویل داده می شوند البته، در این میان در بهار سال ۲۰۱۶، ۲ فروند از این هواپیماهای بوئینگ به این شرکت تحویل داده شد. در ژانویه ی سال ۲۰۱۷ بود که شرکت هواپیمایی هاینان تصمیبم خود را مبنی بر تاسیس ۷ پایگاه جدید پروازی در سراسر چین اعلام نمود.

این ۷ پایگاه عبارتند از: پکن، پایتخت، گوانگژو، هیکو، هانگزو، سانا، شنزن و شیان. این شبکه ی گسترده ی پروازی که شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز به وجود آورده است، از سراسر چین به آسیا، اروپا، آمریکای شمالی و اقیانوسیه پروازهای این شرکت را برگزار و اداره می کند. شرکت هواپیمایی هانان ایرلاینز اقدام به برگزاری پروازهای چارتر به ۴۱ مقصد مختلف در ۲۱ کشور مختلف در تمامی جهان نیز اقدام می نماید. برخی از این پروازها عبارتند از: پروازهای پکن به آلماتی، تورنتو، برلین، بروکسل، سنت پترزبورگ، مسکو، پکن، شیان، دالیان، گوانگژو، هیکو به تایپه؛ پکن، هیکو، نانینگ به بانکوک، سنگاپور،… و بسیاری از مقاصد دیگر، می باشد.

در ۲۳ اکتبر سال ۲۰۱۵ بود که شرکت هواپیمایی هاینان اعلام کرد که پروازهای خود را به منچستر در انگلستان را در تابستان سال ۲۰۱۶ آغاز خواهد کرد. همچنین این شرکت اعلام کرد که در فکر این است که مسیرهای مستقیم بین پکن و کالگری، کانادا، تا ۳۰ ژوئن ۲۰۱۶ افتتاح خواهند شد.

در نیمه ی دوم سال ۲۰۱۷، خطوط هوایی هینان پروازهای را از شانگهای به بروکسل آغاز کرد. شرکت هواپیمایی هاینان یکی از چندین شرکت هواپیمایی در جهان است که از طرف اسکای ترکس به عنوان شرکت هواپیمایی ۵ ستاره انتخاب شده است.

آشنایی با شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز

اطلاعات شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز

نام شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز: Hainan Airlines

کد یاتا: HU

کد ایکائو: CHH

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز: www.hainanairlines.com

اطلاعات شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز

این شرکت هواپیمایی در دو کلاس بیزینس کلاس و اکونومی کلاس اقدام به جا به جایی مسافران می نماید. از جمله ی خدمات این شرکت هواپیمایی در کلاس بیزینسی این است که صندلی های مسافران با تخت خوابان فرقی نخواهد داشت. در واقع این شرکت هواپیمایی می گوید که بسیار راحت و آرام در پروازهای کلاس بیزینسی ما استراحت نمایید. این صندلی ها قابلیت انعطاف ۱۸۰ درجه را دارند. همچنین امکان اتصال به پورت های ورودی و خروجی و اشرژ انواع وسایل برقی و الکترونیک همراه، فضای شخصی، مانیتور شخصی، منوی غذایی و سرگرمی بسیار متنوع و مناسب تنها گوشه ای از امکانات بیزینس کلاس ین شرکت است. به پروازهای اکونومی کلاس این شرکت می رسیم. پروازهای اکونومی کلاس شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز از جمله ی اکونومی هایی است که امکانات خوبی را در اختیار مسافران قرار می دهد. این پرواز در هواپیماهای مختلف برگزار می شود. منوی سرگرمی و غذایی از امکانات این پرواز است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد