بلیط هواپیما

معرفی فرودگاه بین المللی بریزبن

آشنایی با فرودگاه بین المللی بریزبن | Brisbane Airport

فرودگاهی که امروز برای شما مشخصات و اطلاعاتش را مورد بررسی قرار خواهیم داد، فرودگاه بین المللی بریزبن (Brisbane Airport) در استرالیا است. این فرودگاه در ساحل شرقی استرالیا قرار گرفته است و در زمره ی پر رفت و آمدترین فرودگاه های کشور استرالیا قرار گرفته است. اگر قصد سفر به استرالیا و پرواز به این فرودگاه را دارید، در ادامه ی این مطلب با ما در الی گشت همراه باشید.

اطلاعات فرودگاه بین المللی بریزبن

اطلاعات فرودگاه بین المللی بریزبن 

مطالب مرتبط:
راهنمای سفارت استرالیا و اخذ ویزای این کشور
معرفی ۱۰ مورد از بهترین دانشگاه های استرالیا
چطور از فرودگاه بریزبن استرالیا به مرکز شهر برویم؟

فرودگاه اولیه ی بریزبن در سال ۱۹۲۵ در زمین کشاورزی مزرعه ای به نام مزرعه ی عقاب که در فاصله ی ۶ کیلومتری شمال شرق بریزبن و ۵ کیلومتری جنوب غربی ایستگاه راه آهن ساخته شد. ساخت این فرودگاه تنها یک سال طول کشید و در سال ۱۹۶ بود که این فرودگاه کار خود را آغاز نمود. در تاریخ ۹ ژوئن سال ۱۹۲۸ میلادی، اولین نسل هواپیماهای پیشرفته یعنی هواپیمای فوکر که از مبدا مریخ می آمد، به زمین نشست.

در طول جنگ جهانی دوم این فرودگاه مقر فرماندهی نیروهای متفقین به رهبری ژنرال داگلاس مک آرتور بود. در آن زمان نیروهای آمریکایی ماموریت یافتند تا این فرودگاه را بسیار مجهز کنند و امکانات و ظرفیت آن را در حد یکی از فرودگاه های بسیار مهم استرالیا و منطقه ی آن بالا ببرند و در نتیجه فرودگاه بین المللی بریزبن تبدیل به مهم ترین فرودگاه شهرش شد. با توجه به این که این فرودگاه در یک زمین کشاورزی ساخته شده بود، درسال ۱۹۶۰ میلادی بود که مسئولین این فرودگاه اعلام کردند که با توجه به بررسی هایی که انجام داده اند این فرودگاه در موقعیتی ساخته شده است که به آن هیچ امکان خاصی برای گسترش و افزایش ظرفیت به آن نمی دهد.

به همین خاطر برای این که این فرودگاه برنامه ی توسعه ی خود را در پیش بگیرد، بسیاری از زمین های اطراف آن به آن پیوستند. در این راه به طور مثال یکی از شهرک های مسکونی اطراف این فرودگاه را که در حومه ی مسکونی سابق بریزبن و جزیره ی کریب ساخته شده بود را برای راه اندازی بخش جدید این فرودگاه تخلیه و تخریب نمودند.

آشنایی با فرودگاه بین المللی بریزبن

انتهای شمال غربی باند اصلی پرواز این فرودگاه که به عنوان ترمینال و جایگاه مسافری است، در حال حاضر به فرودگاه فعلی در جریان همین بازسازی ها اضافه شد. مصادف با سال ۱۹۸۸ میلادی بود که امکانات دیگری به این فرودگاه اضافه شد. این امکانت عبارتند از: ۱ ترمینال داخلی؛ امکانات و تجهیزات نگهداری از هواپیماها، ۲ باند ۳۵۰۰ متر و ۱۷۰۰ متر و اضافه شدن تجهیزات بسیاری از طرف دولت برای تجهیزات و فناوری فرودگاه.

ترمینال بین المللی این فرودگاه نیز در سال ۱۹۹۵ میلادی افتتاح گشت. این فرودگاه در سال ۱۹۹۷ با طرح خصوصی سازی مواجه شد و بنابراین طی یک قرار داد، مالکیت فرودگاه و سهام آن را با یک شرکت خصوصی که تحت نظارت دولت استرالیا نیز هست شریک شد. در مفاد این قرارداد به این صورت توافق شده است که در ازای دریافت ۱٫۴ میلیارد دلار از شرکتی به نام BAC، به مدت ۵۰ سال و با قابلیت تمدید قرارداد در سال ۴۹ از این مدت معلوم شده، این شرکت در اداره و سود این فرودگاه شریک باشد.

شاید برایتان جالب باشد تا بدایند که بیش از ۸۸ درصد از خروج کالا و مسافربری در استرالا از طریق این فرودگاه اتفاق می افتد. فرودگاه بین المللی بریزبن دارای سه ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی است و سالانه میلیون ها مسافر بلیط هواپیمای خود را به مقصد این فرودگاه استرالیایی رزرو می کنند.

اطلاعات فرودگاه بین المللی بریزبن

فرودگاه بریزبن قطب اصلی فعالیت های ویرجین استرالیا و قطب دوم فعالیت های کانتاس و ایرلاین ارزان قیمت جست استار به شمار می رود. ایرلاین های مشهوری مثل ایرنیوزلند، ایرکانادا، ایر چاینا، امارات، کانتاس، الاتحاد، سنگاپور ایرلاینز، تای ایرویز و ویرجین استرالیا پروازهای منظمی را در این فرودگاه انجام می دهند.

فرودگاه بریزبن در ساحل شرقی استرالیا قرار دارد و شاهراه اصلی ورود گردشگران به بریزبن، پایتخت کوئینزلند و سواحل مشهور و توریستی سانشاین کوست (Sunshine Coast) و گلد کوست (Gold Coast) است. فرودگاه بریزبن یکی از پررفت و آمدترین فرودگاه های استرالیاست و سالانه پذیرای بیش از ۲۳ میلیون مسافر از سرتاسر دنیاست.

گزینه های حمل و نقل فرودگاه بریزبن بسیار متنوع و کارآمد هستند و به راحتی می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. شما با استفاده از تاکسی، قطار، اتوبوس و کرایه اتومبیل می توانید به مقصد برسید که البته ما در ادامه مفصل درباره ی آن توضیح خواهیم داد.

اطلاعات فرودگاه بین المللی بریزبن

نام فرودگاه بین المللی بریزبن: Brisbane Airport

کد یاتا: BNE

کد ایکائو: YBBN

نوع فرودگاه: عمومی

ارتفاع از سطح دریا: ۰ متر

وب سایت رسمی فرودگا بین المللی بریزبن: bne.com.au

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی بریزبن

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی بریزبن

شما با استفاده از تاکسی، قطار، اتوبوس و کرایه اتومبیل می توانید به مقصد برسید. ایستگاه تاکسی ها در مقابل ساختمان ترمینال پروازهای داخلی و همین طور سالن پروازهای ورودی ترمینال بین المللی قرار دارد و به محض خارج شدن از فرودگاه آن ها را خواهید دید. اگر برای اولین بار به بریزبن سفر می کنید و با شهر آشنایی ندارید؛ اگر چمدان های زیادی همراهتان است و اگر همراه با کودکان خردسالتان به استرالیا سفر کرده اید توصیه می کنیم از تاکسی استفاده کنید.

کرایه مسیر به مسافت و مقصد، شرایط ترافیک و زمان رسیدن شما به فرودگاه بستگی دارد. تاکسی بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه بریزبن است و به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته به جا به جایی مسافران می پردازند. با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۲۰ دقیقه می توانید به مرکز شهر بریزبن برسید. ایستگاه تاکسی ها در مقابل ساختمان ترمینال پروازهای داخلی و همین طور سالن پروازهای ورودی ترمینال بین المللی قرار دارد و به محض خارج شدن از فرودگاه آن ها را خواهید دید. اگر برای اولین بار به بریزبن سفر می کنید و با شهر آشنایی ندارید؛ اگر چمدان های زیادی همراهتان است و اگر همراه با کودکان خردسالتان به استرالیا سفر کرده اید توصیه می کنیم از تاکسی استفاده کنید. کرایه مسیر به مسافت و مقصد، شرایط ترافیک و زمان رسیدن شما به فرودگاه بستگی دارد. تاکسی بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه بریزبن است و به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته به جابجایی مسافران می پردازند. با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۲۰ دقیقه می توانید به مرکز شهر بریزبن برسید.

اتوبوس های مختلفی در فرودگاه بریزبن حضور دارند و از جمله ارزان ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه بریزبن هستند. این اتوبوس ها هر ۳۰ دقیقه یک بار از فرودگاه حرکت می کنند و مسافران را به مرکز شهر و همین طور هتل های مشهور می رسانند.

شرکت هایی مثل اویس، باجت، یوروپکار، هرتز، اینترپرایز و تریفتی در فرودگاه بریزبن دفتر دارند و به مسافران سرویس دهی می کنند و شما می توانیداز آن ها اتومبیل کرایه کنید.

دریاچه ای که به رنگ آن عادت نخواهید کرد!
دریاچه ای که به رنگ آن عادت نخواهید کرد!
کوهستانی که ۶۰۰۰ سال در حال سوختن است! + تصویر
کوهستانی که ۶۰۰۰ سال در حال سوختن است! + تصویر
معرفی هتل ایبیس استایل کانبرا | ۳ ستاره
معرفی هتل ایبیس استایل کانبرا | ۳ ستاره
۸ جاذبه آدلاید در استرالیا
۸ جاذبه آدلاید در استرالیا