معرفی ۱۰ مورد از بهترین دانشگاه های استرالیا

۱۰ دانشگاه برتر کشور استرالیا

کشور استرالیا، در سال های اخیر، همواره یکی از مقصدهای علمی و مناسب برای دانش پژوهان در سراسر جهان بوده است. استرالیا، ضمن این که کشوری آرام و زیباست  دانشجویان و علم جویان فراوانی را  برای تحصیل در دانشگاه های خود، با شرایطی مناسب همچون دوره های زبان انگلیسی، جذب می کند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا ۱۰ دانشگاه برتر کشور استرالیا را با هم مرور کنیم تا شما نیز از فرصت شناختن این دانشگا ها، بهره مند شوید.

۱- دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند

مطالب مرتبط:
راهنمای سفارت استرالیا و اخذ ویزای این کشور
۶ غذای معروف استرالیایی

یکی ازدانشگاه های دولتی استرالیا، دانشگاه فناوری کوئینزلند در شهر بریزین مرکز ایالت کوئینزلند در کشور استرالیا است. این دانشگاه در اصل از سال ۱۹۸۹ تاسیس شد اما به شکل کنونی و با استانداردهایی که امروزه آن را تبدیل به یکی از دانشگاه های برتر دنیا کرده است، از سال ۱۹۸۹ تاسیس گردید. این دانشگاه ۳ مرکز متفاوت در شهرهای گاردنز پوینت که در نزدیکی باغ گیاهشناسی بریزین و پارلمان کوئینزلند قرار دارد، کلوین گرو و کبولتور دارد. پردیس گاردنز پوینت، موزه ی هنری و سالن تئاتر دانشگاه را در خود جای داده است. این دانشگاه از اعضای شبکه دانشگاه های فناوری استرالیا می باشد و درامور تحقیقاتی، مطالعاتی و فناوری فعالیت بالایی دارد. این دانشگاه دارای ۶هزار دانشجوی بینالمللی از بیش از ۹۰ کشور دنیا است و بودجه ی سالانه آن ۷۵۰ میلیوم دلار استرالیا است. این انشگاه در بین دانشگاههای ایلتی، بالاترین میزان نام نویسی را دارد. دانشکده های این دانشگاه عبارتند از: دانشکده مهندسی و ساخت محیط زیست، دانشکده تجارت، دانشکده ی هنر های خلاقانه، آموزش، علوم بهداشت، حقوق وعلوم پایه و فناوری. هزینه تحصیل در این دانشگاه تقریبا ۱۳ هزار دلار در هر ترم است.

دانشگاه وسترن استرالیا

۲- دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن با دارا بودن رتبه ی ۴۱ در لیست برترین دانشگاه های جهان، یکی از بهترین دانشگاه های کشور استرالیا است و جز قدیمی ترین دانشگاه های این کشور به شمار می رود. بعضی از مراکز رتبه‌بندی مراکز آکادمیک، این دانشگاه را بهترین دانشگاه موجود در این کشور معرفی کردند. این دانشگاه، برنده ی ۷ جایزه ی نوبل، ۵ فرماندار کل و ۴ نخست وزیر را در خود پرورش داده است. دانشگاه ملبورن شامل دانشکده های پزشکی، حقوق و کسب و کار است. سالانه دانشجویان بسیاری برای تحصیل علم به این دانشگاه درخواست پذیرش می فرستند. هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی کارشناسی چیزی در حدود ۲۰ هزار دلار تا ۸۰ هزار دلار استرالیا است که بسته به نوع دوره این مقدار، متغیر است.

دانشگاه ادلاید

۳- دانشکده تکنولوژی سیدنی

دانشکده ی حقوق سیدنی در مرکز شهر سیدنی واقع شده است و یکی از دانشگاه های با کیفیت علمی در کشور استرالیا به حساب می آید.این دانشگاه در سال ۱۸۷۰ تاسیس و در سال ۱۹۸۸، به شکل امروزی در آمد. این دانشگاه با بسیاری از مراکز مشاغل حرفه ای ارتباط مستقیم دارد. طول دوره های این دانشگاه ۳ سال است و شما برای پذیرش می توانید حتی مدرکی غیر از مدرک کارشناسی حقوق ارائه دهید. پس از اتمام این دوره ۳ ساله  می توانیدبه عنوان وکیل در استرالیا فعالیت کنید. دوره‌های تحصیلی دیگر این دانشگاه به جز رشته ی حقوق،  در زمینه رشته های: علم و مهندسی، بهداشت، تجارت، هنر، علوم اجتماعی، فناوری اطلاعات، طراحی و معماری برای دانشجویان،  ارائه می‌شوند. هزینه تحصیل دانشجویان بین‌المللی از  ۲۰ هزار دلار تا ۳۴ هزاردلار در سال است.

دانشکده تکنولوژی سیدنی

۴- دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا یکی از رقیبان سنتی و دیرینه ی دانشگاه ملبورن برای کسب جایگاه اول در بین دانشگاه های استرالیا، است. هر سال بیش از ۲۰ هزار دانشجوی کارشناسی،  کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه معتبر استرالیایی پذیرش می شوند. این دانشگاه در سال ۱۹۴۶ توسط پارلمان کشور در کانبرا تاسیس شده است. این دانشگاه علاوه بر موسسات عالی، ۷ دانشکده آموزسی و پژوهشی نیز دارد. این دانشگاه در ابتدا به عنوان مؤسسه تحقیقاتی مقطع کارشناسی ارشد فعالیت می نمود اما در سال ۱۹۶۰ و با در اختیار گرفتن کالج دانشگاه کانبرا که در سال ۱۹۲۹ و به عنوان پردیس دانشگاه ملبورن تأسیس شده بود، آموزش خود را در مقاطع کارشناسی نیز آغاز نمود. هزینه تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی از ۲۶,۰۰۰ هزار دلار تا ۳۳,۰۰۰ هزار دلار است.

دانشگاه ملبورن

۵- دانشگاه کوئینزلند استرالیا

دانشگاه کوئینز لند یکی از مراکز و موسسات تحقیقاتی و آموزشی پیشرو در استرالیا است. این دانشگاه در سال ۱۹۰۹ به عنوان اولین دانشگاه ایالت کوئینزلند تاسیس شده. این دانشگاه جز ۵۰ دانشگاه برتر در جهان  است و تا به حال بیش از ۵۰ هزار دانشجو را در مقطع دکتری، آموزش داده است. پردیس اصلی دانشگاه کوئینزلند در سنت لوسیا به عنوان یکی از زیباترین پردیس های دانشگاهی در جهان شناخته می شود. هزینه‌ی تحصیل در هر ترم برای دانشجویان بومی در حال حاضر ۱۰ هزار دلار استرالیا است.

دانشگاه تکنولوژی

۶- دانشگاه ادلاید

دانشگاه آدلاید در سال ۱۸۷۴ در ایالت استرالیای جنوبی تاسیس شده است و سومین دانشگاه جهان از نظر قدمت است. این دانشگاه چند پردیس اصلی معتبر  و چندین موزه در خود دارد. این دانشگاه ۴ پردیس هم در خارج از ایلت استرالیای جنوبی در احتیار دارد. کتابخانه ی دانشگاه آدلاید، بزرگ ترین کتابخانه در ایالت استرالیای جنوبی است. هزینه سالانه تحصیل در سال ۲۰۱۶ برای دانشجویان بین‌المللی بین ۲۹,۵۰۰ دلار تا ۳۶ هزار دلار، بوده است.

استرالیا-شادترین مردم جهان

۷- دانشگاه نیو ساوث ولز

دانشگاه نیو ساوت ولز، یکی از دانشگاه های تحقیقاتی عمومی در استرالیا است که در سال ۱۹۴۹ با تمرکز بر حوزه های علمی، فنیو حرفه ای در شهر سیدنی تاسیسشده است. یکی از دانشگاه های پیشرو در استرالیا، همین دانشگاه است. این دانشگاه بیش از ۵۰ هزار دانشجو از ۱۲۸ کشور دنیا را پذیرش کرده است. پردیس اصلی نیو ساوت ولز در کنسینگتون، در ۷ کیلومتری شهر سیدنی واقع  شده است. پردیس های مهم دیگر آن، دانشکده ی هنرهای زیبا در پدینگتون و دانشکده ی نیو ساوث ولز کنبرا  در آکادمی نیروی دفاع استرالیا در شهر کانبرا و چندین  پردیس کوچک دیگر آن در سایر مناطق دیگر مستقر هستند.

دانشگاه نیو ساوث ولز

۸- دانشگاه وسترن استرالیا

دانشگاه وسترن استرالیا، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های مناطق غربی استرالیا است و در سال ۱۹۱۱، تاسیس شده است. در حال حاضر این دانشگاه ۱۹ هزار دانشجو دارد که ۳۹۸۵ نفر از آنان، دانشجویان خارجی هستند. این دانشگاه سالانه ۱۱۷ میلیون دلار ار صرف هزینه های تحقیقاتی می کند و همچنین ۸۰ مرکز تحقیقاتی دارد. این مراکز تحقیقاتی عبارتند از: مرکز تحقیقاتی ارتکاب جرم، مرکز تحقیقاتی دادگاهی، مرکز تحقیقات آب و مرکز تحقیقاتی گاز و نفت، است. هزینه تحصیل برای دانشجویان دوره کارشناسی داخلی از ۶ هزار دلار  تا ۸,۲۰۰ دلار در سال است.

دانشگاه موناش

۹- دانشگاه موناش

دانشگاهی دولتی در استرالیا با رویکرد تدریس بین المللی، بهترین توصیفی است که می توان از دانشگاه موناش استرالیا کرد. این دانشگاه در زمینه درآمد صنعتی و تحقیقاتی  و چشم اندازهای بین المللی در بین  رده های بالای برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. دانشگاه موناش دارای ۱۰ دانشکده ی؛ هنر ومعماری، هنر، بازرکانی و اقتصاد، آموزش، مهندسی، فناوری اطلاعات، حقوق، پزشکی، پرستاری و علوم سلامت، داروسازی و علوم است. این دانشگاه بیش از ۶۲ هزاردانشجو و ۱۰۰ مرکز تحقیقاتی دارد. هزینه تحصیل دانشجویان بین‌المللی از ۴۳هزار دلار تا ۵۰هزار دلار استرالیا در سال است.

دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند

۱۰- دانشگاه سیدنی

این دانشگاه در سال ۱۸۵۰ در شهر سیدنی استرالیا تاسیس شده  و از اساتید و محققان حاذق و مجرب در زمینه ی رشته های تحصیلی گوناگونی بهره مند است. این دانشگاه از توان مالی بسیار بالای تحقیقاتی برخوردار است و از ۷۰ کشور جهان، نمایندگان دانشجویی در این دانشگاه حضور دارند.  دانشگاه سیدنی دارای ۹ پردیس، ۱۲ دانشکده، ۲۰۰ انجمن دانشجویی، ۴۰ کلوپ ورزشی و ۳۲۸ آزمایشگاه فعال می باشد. هزینه تحصیل برای دانشجویان داخلی ۳,۴۴۵ دلار و برای دانشجویان بین المللی، ۴,۸۱۶ یا ۴,۳۷۵ تا ۵,۳۸۸ دلار است.

راهنمای سفر به پرت در استرالیا
راهنمای سفر به پرت در استرالیا
معرفی فرودگاه بین المللی بریزبن
معرفی فرودگاه بین المللی بریزبن
ساحلی در استرالیا که از میلیاردها صدف تشکیل شده!
ساحلی در استرالیا که از میلیاردها صدف تشکیل شده!
۸ جاذبه طبیعی بی نهایت حیرت انگیز در جنوب استرالیا
۸ جاذبه طبیعی بی نهایت حیرت انگیز در جنوب استرالیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code