معرفی فرودگاه میکونوس در یونان

فرودگاه میکونوس | Mykonos Airport در یونان

یونان جزایر زیادی دارد که ۲۲۷ تا از آن ها قابل سکونت اند و بیشتر آن ها در دریای اژه قرار دارند. بدون شک یکی از جذاب ترین و محبوبت ترین جزایر یونان، میکونوس است، جزیره ای که در استان اژه جنوبی جای دارد و در مجاورت جزیره هایی مثل تینوس، سیروس، پاروس و ناکسوس قرار دارد. میکونوس در فصل تابستان مملوء از گردشگرانی می شود که برای گذراندن تعطیلاتی رویایی از طریق فرودگاه بین المللی میکونوس خودشان را به این جزیره رسانده اند. می خواهیم درباره فرودگاه میکونوس حرف بزنیم، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

جزیره میکونوس

درباره فرودگاه

مطالب مرتبط:
میکونوس ، محبوب ترین و دیدنی ترین جزیره یونان
راهنمای سفر به یونان
به جزایر یونان متناسب با شخصیت تان سفر کنید!

میکونوس با چشم اندازهای خارق العاده، سواحل ماسه ای و جذاب و شب های سرزنده در سال حدود ۸۰۰ هزار مسافر دارد و فرودگاه میکونوس رفت و آمد مسافران را کاملا راحت کرده است. فرودگاه میکونوس فرودگاهی در جزیره میکونوس یونان است که در ۴ کیلومتری جنوب شرقی شهر قرار دارد و در ماه های گرم سال گردشگران زیادی از طریق آن به جزیره تماشایی میکونوس رفت و آمد می کنند به طوری که تعداد مسافران فرودگاه در سال ۲۰۱۸ بیش از یک میلیون مسافر بوده است. فرودگاه میکونوس مسیرهای زیادی دارد که بیشتر آن ها فصلی اند و در فصل های سرد سال که گردشگران چندانی به این جزیره نمی روند فقط پروازهای داخلی در فرودگاه انجام می شود.

فرودگاه میکونوس

تاریخچه فرودگاه

فرودگاه میکونوس اولین بار در سال ۱۹۷۱ افتتاح شد و در طول ماه هایی که گردشگران چندانی به جزیره رفت و آمد نمی کنند محدودیت هایی برای ساعات کاری و پروازهای فرودگاه وجود دارد. در دسامبر ۲۰۱۵، خصوصی سازی فرودگاه بین المللی میکونوس و ۱۳ فرودگاه منطقه ای یونان به طور کامل به انجام رسید.

اطلاعات کلی درباره فرودگاه

نام فرودگاه:  Mykonos Airport

کد یاتا: JMK

کد ایکائو: LGMK

ارتفاع از سطح دریا: ۱۲۳متر

نوع فرودگاه: همگانی

ترمینال ها: ۱

وب سایت رسمی فرودگاه: jmk-airport.gr

امکانات فرودگاه میکونوس

ترمینال های فرودگاه

فرودگاه میکونوس نسبتا کوچک است و سالیانه حدود ۸۵۰ هزار مسافر دارد که بیشتر آن ها برای فصل تابستان هستند. فرودگاه فقط یک ترمینال دارد که امکانات خوبی را برای مسافران فراهم کرده است.

امکانات فرودگاه

فرودگاه میکونوس وسعت چندانی ندارد اما امکانات خوبی دارد که مسافران را راضی می کند تعدادی از امکانات فرودگاه شامل دستگاه خودپرداز، اطلاعات، فروشگاه، رستوران، کافه، دفتر پست، تبدیل ارز، کافه، تلفن عمومی، رزور هتل، کرایه اتومبیل، بخش نگهداری از کودکان، اتاق کنفرانس و … است.

درباره فرودگاه

دسترسی فرودگاه

به راحتی می توانید با استفاده از سیستم حمل و نقل خوبی که در فرودگاه هست در عرض ۱۰ دقیقه به مرکز شهر برسید. فرودگاه در ۳٫۵ کیلومتری شهر قرار دارد و از طریق جاده استانی میکونوس به راحتی قابل دسترسی است. معمولا هتل هایی که در این جزیره هستند مسافران را به طور رایگان از فرودگاه به سمت هتل می برند و بهترین نوع ترانسفر رایگان وقتی نصیب تان می شود که اتاق را مستقیما از هتل رزرو کنید. در واقع بیشتر هتل های مرکز شهر با استفاده از مینی بوس های خصوصی ترانسفر رایگان برای مسافران فراهم کرده اند تا رفت و آمد آن ها را راحت کنند. ترانسفر هتل بهترین و آسان ترین راه برای رسیدن به هتل است پس قبل از رسیدن به فرودگاه ترانسفر هتل را چک کنید. اما اگر هتل شما یک همچین امکانی را فراهم نکرد می توانید از طریق گزینه های زیر به سمت هتل بروید:

  • اتوبوس: فقط در فصل تابستان که جزیره گردشگر دارد اتوبوس بین فرودگاه و شهر میکونوس و همینطور مقاصد دیگر برقرار است. برای استفاده از این اتوبوسی ها باید به ایستگاه آن ها در جلوی ساختمان ترمینال بروید و بلیط را می توانید با پرداخت ۲ یورو از راننده اتوبوس خریداری کنید.
  • کرایه اتومبیل: کافیست یک اتومبیل کرایه کنید تا به سرعت و آسان به شهر برسید. در داخل ساختمان ترمینال شرکت هایی هستند که اتومبیل کرایه می دهند و می توانید به راحتی از انجا اتومبیل کرایه کنید.
  • تاکسی: تاکسی ها درست در بیرون ساختمان ترمینال منتظر مسافران هستند و با کرایه ۱۵ یورو در عرض ۱۰ دقیقه شما را به شهر می رسانند. با توجه به قوانین کشور یونان تعداد تاکسی ها چندان زیاد نیست به طوری که میکونوس با حدود ۱۰ هزار نفر جمعیت فقط ۳۰ تاکسی دارد! پس بهتر است که قبل از اینکه به فرودگاه برسید ترانسفر رزرو کنید چون در فصل های شلوغ گردشگری به سختی تاکسی گیر می آید.
آسیابان ها

کمی درباره جزیره میکونوس

جزیره میکونوس که به سواحل بکر و شب های پرهیاهو معروف است با غذاهای خوشمزه و فعالیت های فرهنگی تعطیلاتی رمانتیک را برایتان رقم می زند. آسیابان های جذاب شناخته شده ترین چشم اندازهای این جزیره و یکی از معروف ترین جاذبه های آن هستند. قرن ها با این آسیابان ها و به کمک بادهای شدید جزیره دانه ها آسیاب می شدند اما با پیشرفت تکنولوژی امروز آن ها به خانه های شخصی و موزه ها تبدیل شده اند. معروف ترین آن ها آسیابان Kato Myloi است که بر روی تپه ای مشرف به دریا قرار دارد و فقط ۷ تا از آن ها  تا به امروز سالم مانده اند.

معاهدات چند جانبه هوایی
معاهدات چند جانبه هوایی
پرواز اکونومی هواپیمایی قطر بهتر است یا امارات؟
پرواز اکونومی هواپیمایی قطر بهتر است یا امارات؟
معرفی شرکت هواپیمایی چین جنوبی
معرفی شرکت هواپیمایی چین جنوبی
خنده دارترین و عجیب ترین دلایل فرود اضطراری هواپیما
خنده دارترین و عجیب ترین دلایل فرود اضطراری هواپیما
  1. Avatar
    اشکان

    جزیره می کونوس جزیره محمدجوادمیکونوس ایرانیی که برترین قاضی قرن بیستم آلمان انتخابش کردن و ساختمان دادگاه برلین به افتخارش به میکونوس اسمش تغییرکرد میکونوس بعدازبازنشستگی جزیره ایی در قبرس خریداری کرد وباقی عمرش را درآنجا سپری کرد و اسم جزیره را میکونوس یعنی ازگیل گذاشت اسم میکونوس یعنی من ازگیل که داستان اسم فامیلش وسجل دادنش خودش داستان دیگریست مفاخرایرانمون رابهتربشناسیم

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code