معرفی فرودگاه بین المللی کبک کانادا

فرودگاه کبک کانادا | Quebec City Airport

شهرستان کبک یکی از استان های فرانسوی زبان کشور کانادا می باشد که در شرقی ترین بخش این کشور واقع شده است. کبک به عنوان پایتخت استانی به همین نام شناخته شده و دومین شهر بزرگ این استان پس از مونترال می باشد. جمعیت شهر کبک در سال ۲۰۱۶ بیش از ۵۳۱ هزار نفر و همراه با مناطق حومه آن بیش از ۸۰۰ هزار نفر بوده است. شهر کبک کانادا به عنوان هفتمین شهر از نظر توانایی اداری در کشور و یازدهمین شهر از لحاظ وسعت و جمعیت در سراسر کانادا می باشد. با توجه به اینکه دانشجویان بسیاری این شهر را انتخاب می کنند بنابراین قصد داریم در این مطلب فرودگاه کبک کانادا را در کنار امکانات و خدمات این فرودگاه بین المللی معرفی نماییم پس با الی گشت همراه شوید.

فرودگاه کبک کانادا ، امکانات و خدمات این فرودگاه بین المللی

فرودگاه بین المللی کبک کانادا

مطالب مرتبط:
منطقه کبک قدیم، تکه ای از تاریخ اروپا در خاک کانادا!
راهنمای سفر به کبک در کانادا
آیا می دانستید قصر یخی انیمیشن فروزن همان هتل یخی کبک در کانادا است؟

فرودگاه کبک کانادا که به فرودگاه بین المللی ژان لساژ (Jean Lesage) نیز مشهور می باشد با کد یاتا YQB و کد ایکائو CYQB فرودگاه اصلی شهر کانادایی کبک می باشد. این فرودگاه بین المللی در فاصله ۱۱ کیلومتری در غرب شهر واقع شده و با جا به جایی بیش از یک میلیون و ۶۷۰ هزار مسافر توسط ۱۲۱۶۸۰ هواپیما در سال ۲۰۱۷ در جایگاه شانزدهم فرودگاه های کانادا قرار گرفته است. بیش از ۱۰ ایرلاین در حدود ۳۶۰ پرواز هفتگی را از این فرودگاه به مقاصد مختلفی از جمله مسیرهای داخلی کانادا، ایالات متحده، آمریکای مرکزی، مکزیک، جزایر کاراییب و اروپا انجام می دهند. این فرودگاه بین المللی در سال ۱۹۳۹ تاسیس شده و در تاریخ ۱۱ سپتامبر ۱۹۴۱ اولین پرواز خود را انجام داد. در سال ۱۹۹۳ این فرودگاه به افتخار نخست وزیر کانادا به ژان لساژ تغییر نام داد. از سال ۲۰۰۶ فرودگاه بین المللی کبک مورد بازسازی قرار گرفته تا ظرفیت آن افزایش پیدا کند. ترمینال اصلی در ۲ سطح، بخش خدمات بار و همچنین سالن های انتظار مورد بازسازی قرار گرفته و این فرایند در سال ۲۰۰۸ به پایان رسید تا بتواند خدمات و امکانات مناسبی را به مسافران ارائه نماید. از جمله خطوط هوایی فعال در فرودگاه بین المللی کبک کانادا می توان به Air Canada Express، Air Canada Rouge، Air Transat، Pascan Aviation و چند شرکت دیگر اشاره کرد.

فرودگاه بین المللی کبک کانادا

خدمات و امکانات فرودگاه کبک کانادا

اینترنت وای فای: در فرودگاه کبک کانادا امکانات اینترنت وای فای رایگان وجود دارد. برای اتصال به آن می توانید به شبکه YQB-Internet متصل شوید.

کانتر اطلاعات: کانتر اطلاعات فرودگاه بین المللی کبک کانادا در نزدیکی ورودی اصلی و در کنار کانترهای دریافت کارت پرواز واقع شده و به صورت ۲۴ ساعته خدمت رسانی می کند. آن ها می توانند شما را در بسیاری موارد راهنمایی کنند. خدمات مختلفی از امانت سپردن چمدان های خود گرفته تا زمانی که نیاز به کابل برای خارج کردن خودروی خود از برف داشته باشید را می توانید از کانترهای اطلاعات فرودگاه کیک کانادا سوال نمایید.

خدمات و امکانات فرودگاه کبک کانادا

فروشگاه ها و خرید: فروشگاه های فری شاپ در Loop Duty Free و در بخش مسافران در نزدیکی گیت ۳۳ وجود دارند. این فروشگاه ها ۳ ساعت پیش از اولین پرواز بین المللی باز می شوند.

رستوران ها و کافه ها: گزینه های متنوعی از رستوران ها و کافه ها در سراسر فرودگاه بین المللی کبک کانادا واقع شده اند. هر کدام از این رستوران ها پیشنهادات مختلفی را ارائه می نماید. دستگاه های خودکار نیز در بخش های مختلف فرودگاه کبک کانادا قرار گرفته اند. رستوران های ۲۴ ساعته تیم هورتون (Tim Horton) بوده که در طبقه دوم و سالن عمومی فرودگاه قرار گرفته اند.

نقشه فرودگاه کبک کانادا

صرافی و خدمات پولی: دستگاه های خودپرداز و امکانات و خدمات دریافت پول نقد در سراسر فرودگاه بین المللی کبک کانادا قرار گرفته است. البته لازم است دقت نمایید زیرا ممکن است برای دریافت پول نقد میزانی کارمزد از حساب شما کسر گردد. این دستگاه های خودپرداز در طبقه همکف و در بخش پروازهای ورودی داخلی، در بخش عمومی فرودگاه و در نزدیکی تیم هورتون و همچنین در طبقه دوم در بخش مسافران وجود دارد. علاوه بر این خدمات و امکانات تبدیل ارز را می توانید در قسمت پروازهای ورودی بین المللی و همچنین در بخش مسافران در طبقه دوم و در نزدیکی گیت ۳۳ مشاهده نمایید.

امکانات و خدمات کودکان: فضاهایی با حفظ حریم خصوصی طراحی شده که برای تغذیه کودکان و همچنین تعویض پوشک آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این در بخش عمومی فرودگاه بین المللی کبک و در نزدیکی بخش امنیتی یک منطقه برای بازی کودکان قرار گرفته است. علاوه بر این در صورتی که می خواهید مطمئن شوید تا بچه ها تمامی انرژی خود را پیش از سوار شدن به هواپیما تخلیه کرده اند می توانید خدمات و امکانات بازی کودکان را در نزدیکی گیت ۲۹ و ۳۰ پیدا کنید.

خدمات و امکانات فرودگاه کبک کانادا

روش های حمل و نقل در فرودگاه بین المللی کبک کانادا

اتوبوس: مسیر اتوبوسرانی RTC 78 بین فرودگاه و ترمینال اتوبوسرانی Les Saules در طول روزهای هفته خدمات و امکانات حمل و نقل را فراهم می کند. بلیط یک طرفه این اتوبوس ها ۳٫۵ دلار کانادی با یک تغییر بوده و ۸٫۶ دلار کانادی برای تمامی ساعت های روز است.

تاکسی: خدمات تاکسی در سراسر بخش های بیرونی فرودگاه وجود دارند. این تاکسی ها دارای امکانات تاکسی متر بوده و هزینه خود را بر این مبنا دریافت می نمایند. بر اساس آخرین بروزرسانی انجام شده هزینه تاکسی برای رفتن یا آمدن از شهر کبک کانادا ۳۴٫۲۵ دلار کانادایی و هزینه رفت و آمد به حومه فرودگاه به میزان ۱۵ دلار کانادایی می باشد.

روش های حمل و نقل در فرودگاه بین المللی کبک کانادا

اجاره اتومبیل: در فرودگاه بین المللی کبک کانادا آژانس های اجاره اتومبیل نیز وجود دارند. از جمله این شرکت ها که خدمات و امکانات اجاره اتومبیل را فراهم می کنند می توان به آویس (Avis)، باجت (Budget)، اینترپرایز (Enterprise)، هرتز (Hertz) و آلامو (Alamo) اشاره کرد. محل قرارگیری شرکت های اجاره اتومبیل در طبقه اصلی ساختمان و بخش اداری می باشد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code