معرفی شرکت هواپیمایی فری برد ایرلاینز ترکیه

آشنایی با شرکت هواپیمایی فری برد ایرلاینز ترکیه | Freebird Airlines

امروز می خواهیم تا یکی از شرکت های هواپیمایی خصوصی در کشور ترکیه را به شما معرفی نماییم، شرکت هواپیمایی فری برد ایرلاینز ترکیه (Freebird Airlines). این شرکت هواپیمایی به مقصد ایران نیز پرواز دارد و خدمات پروازی گوناگونی را به مقصد ایران و یا بالعکس ارائه می نماید. این شرکت هواپیمایی خصوصی البته در سال های اخیر تحولات مختلفی را پشت سر گذاشته و تا به رسیدن به هدف خود در زمینه ی خدمات هوایی، قدم های بسیار زیادی را برداشته است. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر تاریخچه و حوزه های کاری و فعالیت های این شرکت هواپیمای ترکیه ای را به اتفاق یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

شرکت هواپیمایی فری برد ایرلاینز ترکیه

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی فری برد ایرلاینز ترکیه

مطالب مرتبط:
قوانین عجیب و غریب هواپیمایی که حتی حرفه ای‌ها نیز نمی دانند!
افتتاح فرودگاه جدید استانبول در سال جاری
راهنمای خرید سیم کارت در ترکیه

شرکت هواپیمایی فری‌ برد ایرلاینز در ماه ژوئن سال ۲۰۰۰ میلادی به ثبت رسمی ایرلاین های ترکیه رسید و پس از انجام مراحل نهایی، این ایرلاین در سال ۲۰۰۱ میلادی فعالیت خود را با استفاده از ۳ فروند هواپیمای MD-83 به صورت رسمی آغاز نمود.

شرکت هواپیمایی فری برد ایرلاینز به تدریج با توسعه و رونق پروازهای خود از ترکیه به مقاصد دیگر و بالعکس، توانست تا خود را بیش از پیش مطرح نماید. این ایرلاین از سال ۲۰۰۴ میلادی اقدام به نوسازی و جدید کردن ناوگان هواپیمایی خود با استفاده ازهواپیماهای جدید Airbus 320 و Airbus 321 نمود.

این شرکت یک روند نوسازی و تجهیز ناوگان بسیار آرام را برای خود در نظر گرفته بود و به همین صورت، ایرلاین فری‌ برد تا سال ۲۰۱۲ میلادی تعداد هواپیماهای اختصاصی خود را توانست به ۷ فروند هواپیمای لوکس افزایش دهد.

فری برد ایرلاینز

از جمله سیاست های این شرکت هواپیمایی، خرید هواپیماهای نو و ارائه ی خدمات مجلل و منحصر به فرد به مسافرانش و مخصوصا در قالب پروازهای چارتر به منظور جذب گردشگر ومسافر بیشتر به مقصد ترکیه بوده است.

شرکت هواپیمایی فری ‌برد را همانطور که در مقدمه به آن اشاره نمودیم باید به عنوان یکی از شرکت های خصوصی در حوزه ی ارائه ی خدمات پروازی و هوایی به حساب آورد. این شرکت هواپیمایی به مقاصد مختلفی پرواز دارد که از جمله ی آنان می توان به کشورهایی همچون ایران و لبنان و دیگر کشورهای اروپایی اشاره نمود.

همانطور که از ابتدا هم به آن اشاره نمودیم، این ایرلاین خصوصی متعلق به کشور ترکیه است و تحت لوای پرچم این کشور اقدام به پرواز به مناطق مخلف می نماید. قطب اصلی این فرودگاه، فرودگاه بین المللی آتاترک استانبول است اما در کنار این فرودگاه، دو فرودگاه دیگر در کشور ترکیه نیز به عنوان قطب های این شرکت هواپیمایی فعالیت می نمایند.

این فرودگاه های عبارتند از فرودگاه بین المللی آنتالیا و فرودگاه بین المللی دالامان که همانطور که گفتیم، هاب‌ های ۲ و ۳ این ایرلاین به حساب می آیند.

آشنایی با شرکت هواپیمایی فری برد ایرلاینز ترکیه | Freebird Airlines

مالکیت شرکت هواپیمایی فری ‌برد ایرلاینز در اختیار شرکت بسیار بزرگ گوزن هلدینگ (Gozen Holding) است و مستقیما تحت نظر این شرکت ارائه می شود. از جمله ی افتخارات این شرکت هواپیمایی این است که شرکت هواپیمایی فری ‌برد ایرلاینز به عنوان نخستین ایرلاینی در کشورترکیه شناخته شده است که تمامی گواهینامه‌ های Jar Ops-1، ۱۴۵Jar، IOS 9001:2008 و IOSA را دریافت نموده است و این خود نشان دهنده ی کیفیت خدمات این شرکت هواپیمایی است در ابتدای این بخش اشاره کردیم که شرکت هواپیمایی فری بردز ترکیه، به مقصد ایران هم پرواز دارد و این پروازها همگی به مقصد شهرهای تهران و اصفهان است و از این رو گردشگرانی که قصد سفر به کشور ترکیه را دارند، می ‌توانند از پروازهای این ایرلاین و خدماتشان از این دو شهر استفاده نمایند.

از جمله ی اهداف این شرکت هواپیمایی این است که در آینده ای نزدیک به بسیاری از شهرهای اروپایی به صورت مستقیم پرواز نماید و برای طولانی مدت هم در نهایت بتواند به یک ایرلاین بسیار بزرگ تبدیل شده و به بسیاری از نقاط دنیا پروازهای پر طرفدار و پر کیفیت ارائه نماید.

معرفی شرکت هواپیمایی فری برد ایرلاینز ترکیه

فعالیت عمده ی این شرکت هواپیمایی خصوصی به نوعی دیگر این است که با شرکت های خصوصی گردشگری برای سفر به ترکیه قرارداد همکاری امضا نماید. این شرکت هم‌ اکنون نیز با شرکت های توریستی معتبر بسیار زیادی در زمینه ی حمل و نقل گردشگر همکاری می‌ نماید.

در مقام معرفی ناوگان هوایی این شرکت باید این نکته را به شما بگوییم که در حال حاضر شرکت هواپیمایی فری ‌برد ایرلاینز پروازهای خود را همانطور که گفتیم با ۷ فروند هواپیمای Airbus A320 انجام می‌ دهد.

از این تعداد هواپیما، یک فروند از نوع A320-232 و بقیه ی آن ها از نوع A320-214 می باشند. اگر قصد سفر به کشور ترکیه با پروازهای این شرکت هواپیمایی را دارید باید این نکته را بدانید که میزان بار مجاز در پروازهای شرکت هواپیمایی فری‌ برد ایرلاینز، ۳۲ کیلوگرم است که به جز آن نیز می توانید از یک کیف دستی قابل حمل در داخل کابین هواپیما به وزن ۶ کیلوگرم که به ازای هر نفر مسافر است، استفاده نمایید.

شاید برایتان جالب باشد تا بدانید که تا به الان برای هواپیماها و پروازهای شرکت هواپیمایی فری برد ایرلاینز تا به حال که ۱۸ سال از تاسیس آن گذشته است، حادثه ای رخ نداده است و تا به الان در زمره ی ایرلاین های امن و مطمئن جهان قرار گرفته است.

آشنایی با شرکت هواپیمایی فری برد ایرلاینز ترکیه

کلاس‌ های پروازی شرکت هواپیمایی فری برد ایرلانز ترکیه

شرکت هواپیمایی فری‌ برد ایرلاینز دارای کلاس‌ های پروازی مختلفی که به آن صورت ما می شناسیم همچون پروازهای بیزینس کلاس، پروازهای اکونومی کلاس و یا حتی پروازهای فرست کلاس نیست و بیشتر تلاش مسئولان ان ایرلاین بر روی این مسئله است که بتوانند تا پروازی بسیار مجلل را به مسافرانشان ارائه دهند.

اگر مسافر این ایرلاین هستید جالب است بدانید که شما می توانید از منوی غذایی قابل سفرش پیش از پرواز، مجله ها و وسایل سرگرمی رایگان و از انواع دیگر خدمات آن استفاده نمایید.

فری برد ایرلاینز ترکیه

اطلاعات شرکت هواپیمایی فری برد ایرلاینز ترکیه

نام شرکت هواپیمایی فری برد ایرلاینز ترکیه: Freebird Airlines

کد یاتا: FH

کد ایکائو: FHY

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی فری برد ایرلاینز ترکیه: www.freebirdairlines.com

علت طولانی بودن صف بازرسی فرودگاه ها چیست؟
علت طولانی بودن صف بازرسی فرودگاه ها چیست؟
کدام ایرلاین ها با بیشترین صندلی خالی پرواز می کنند؟
کدام ایرلاین ها با بیشترین صندلی خالی پرواز می کنند؟
منوی جدید هواپیمایی لوفت هانزا در پروازهای اکونومی
منوی جدید هواپیمایی لوفت هانزا در پروازهای اکونومی
رویای مسافران برای بزرگتر شدن صندلی های هواپیما
رویای مسافران برای بزرگتر شدن صندلی های هواپیما

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code