بلیط هواپیما

قوانین عجیب و غریب هواپیمایی که حتی حرفه ای‌ها نیز نمی دانند!

قوانین عجیب هواپیمایی

آیا می دانستید که اگر به تازگی لوزه هایتان را عمل کرده باشید، نمی توانید با هواپیمایی کانتاس پرواز کنید؟ آیا می دانستید که اگر می خواهید با نوزاد به دنیا آمده تان سفر کنید، حتما باید ۷ روز از تولد او گذشته باشد؟ قوانین عجیب هواپیمایی آنقدر متفاوت هستند که ما در الی گشت تصمیم گرفتیم چند مورد از آن ها را با شما در میان بگذاریم. در ادامه این متن با ما همراه باشید تا با قوانین عجیب هواپیمایی های مختلف در سراسر دنیا آشنا شویم.

قوانین عجیب هواپیمایی
مطالب مرتبط:
بهترین زمان پرواز برای اجتناب از چاله های هوایی
۱۰ مورد از عجیب ترین فرودگاه های دنیا
شما هیچگاه این اسرار وحشتناک فرودگاهی را نمی دانسته اید!

۱- امریکن ایرلاین قانونی دارد که می گوید که اگر شخصی بوی بدی بدهد، مسئولین هواپیما می توانند از ورود او جلوگیری کرده و یا اینکه اگر داخل هواپیما بود او را اخراج کنند.

۲- قانونی در مورد چمدان ها: بقایای انسانی اگر سوزانده شده و در جعبه چوبی، پلاستیکی یا مقوایی قرار داده شده باشند، می توانند به داخل هواپیما آورده شوند.

۳- هاوایین ایرلاین می گوید: «مدل های غیر قابل پذیرش مو شامل رنگ های افراطی یا غیر طبیعی (مانند صورتی، بنفش)، بافت های عجیب و …، از ورود به هواپیما منع می شوند».

۴- «من توانستم یک بطری یخ زده آب را از فرودگاه تامپا رد کنم! بله شما می توانید. تا زمانی که آب شما یخ زده باشد، اداره امنیت حمل و نقل اجازه رد شدن از گیت را خواهد داد. فقط هر مایع چسبناک را باید قبل از باجه رها کنید».

قوانین عجیب هواپیمایی ها

۵- یکی دیگر از قوانین عجیب هواپیمایی مربوط به ایرلاین های امریکن، دلتا، ساوت وست و یونایتد است که قراردادهایی دارند که طی آن ها اگر شخصی (مثلا به دلیل چاقی) نتواند روی یک صندلی نشسته و کمربرد ایمنی خود را ببندد، او را از هواپیما اخراج کنند یا کلا اجازه ورود به هواپیما را به او ندهند.

۶- قانون «پنچر کردن»… این هم یکی دیگر از قوانین عجیب هواپیمایی است که به مامورین چک این، این انعطاف را می دهد که اگر شخصی به خاطر پنچر کردن پرواز را از دست داده باشد، با او راه بیایند. جالب است که در این قانون هیچ گونه اثباتی برای این قضیه وجود ندارد یعنی اینکه شاید خیلی ها بخواهند به دروغ این را بهانه کنند. اما در هر صورت قانون عجیبی است که وجود دارد.

۷- یکی دیگر از قوانین برای شرکت هواپیمایی امریکن است که در صورت وقوع رویدادهای بسیار عجیب که تاخیر هواپیمایی را زیاد می کند، این شرکت کاری می کند که همه نوع غذایی برای مسافران آماده باشد و آن ها از این غذاها استفاده کنند.

۸- قانون دیگری در یک شرکت هواپیمایی است که هیچ نوزاد زیر ۷ روزی نمی تواند توسط آن ها پرواز کند! شما باید ۷ روز منتظر بمانید…

قوانین عجیب هواپیمایی های دنیا

۹- یونایتد ایرلاینز اجازه این را دارد که طبق پیش آمدن اتفاقات خاصی از پرواز خودداری کند. این اتفاقات می تواند شرایط آب و هوایی، اتفاقات فورس ماژور (درست به این اسم در قانون آمده)، تحریم، جنگ، اختلافات مدنی و چند مورد دیگر باشد که به همین دلیل هم به عنوان یکی از عجیب ترین قوانین هواپیمایی محسوب می شود و ممکن است شما ناخواسته گرفتار آن شده و پروازتان کنسل شود.

۱۰- یکی از شرکت های هواپیمایی برخی از بارهای شما را به صورت رایگان حساب می کند … اقلام زیر به عنوان یکی از لوازم همراه یک فرد شمارش نمی شوند:

پالتو یا پتو، چتر، دوربین یا کیسه پوشک بچه.

۱۱- مهمانداران تای ایرویز ملزم هستند که روی زمین و در هواپیما لباس های جداگانه ای بپوشند و اصلا نباید لباس زمین و هواپیمایشان یکسان باشد. آن ها در هواپیما لباس هایشان را تعویض می کنند و لباس های سنتی تایلندی می پوشند با اینکه وقتی روی زمین هستند یک لباس بنفش به رنگ سازمانی خود می پوشند.

۱۲- یکی دیگر از قوانین عجیب هواپیمایی در انگلستان است که آوردن وسایل الکترونیکی بزرگ را از ۶ کشور به انگلستان ممنوع کرده است. این لوازم شامل موبایل های بزرگ، تمام لپ تاپ ها و تمام تبلت ها و کتابخوان های الکترونیکی بر روی هواپیما است. دولت گفت که مسافران ۶ کشور از جمله ترکیه، لبنان، مصر، عربستان سعودی، اردن و تونس از ورود این اقلام به انگلیس محدود خواهند شد.

هواپیمایی تایلند

۱۳- بریتیش ایرویز سیاست خود در مورد مرگ یک مسافر تغییر داده است: به جای قرار دادن بدن شخص مرده در سرویس بهداشتی، آن ها اکنون به یک صندلی در قسمت فرست کلاس هواپیما منتقل می شوند.

۱۴- یکی دیگر از قوانین عجیب که در ابتدای متن هم به آن اشاره کردیم مربوط به هواپیمایی کانتاس است. این شرکت هواپیمایی قانونی دارد که طی آن فردی که به تازگی لوزه اش را عمل کرده نمی تواند از پرواز استفاده کند و تنها بعد از ۳ هفته این کار امکان پذیر خواهد بود.

۱۵- سیاست های جامائیکا باعث شده که یکی دیگر از قوانین عجیب هواپیمایی به این کشور اختصاص داده شود. شما هیچگونه ساز، وسیله یا اشیائی که از پوست بز ساخته شده باشد را از جمله طبل، کیف و فرش، نمی توانید وارد کنید.

۱۶- اگر افسر گمرکی یکی از لوازم شما را ضبط کرد، تسیلم شدن تنها کار نیست. شما می توانید آن را به مبدأ خود پست کنید (بعضی فرودگاه ها، داخلشان خدمات پست دارند) و یا اگر دوستی را می شناسید که در حال برگشت است، آن را به او بدهید. همچنین برخی از فرودگاه ها بخشی را به عنوان صندوق امانات دارند که می توانید وسیله خود را در آن بگذارید و موقع برگشت، آن را تحویل بگیرید.

قوانین عجیب و غریب هواپیمایی ها

۱۷- اگر با شرکت هواپیمایی کره سفر می کنید، مراقب باشید! اگر کار به شدت اشتباهی از شما سر بزند، کارمندان فرودگاه به تازگی مجاز شده اند که با کلت برقی با شما برخورد کنند.

۱۸- بعضی از کارکنان فرودگاه از جمله مکانیک ها، حمل کننده های چمدان و … (که به بخش های امنیتی فرودگاه دسترسی دارند) ملزم به این نیستن که از ایکس ری و دیگر بخش های امنیتی عبور کنند. این مورد از قوانین عجیب هواپیمایی با اینکه در زمان صرفه جویی می کند، اما طبق گفته کارشناسان می تواند خطرهایی هم به دنبال داشته باشد. آن ها می توانند در صورتی که بخواهند اشیاء غیر قانونی را با خود به داخل بخش های مختلف فرودگاه ببرند و در نهایت ممکن است به اتفاقی ناخوشایند مبدل شود.

منبع: inc.com

مصاحبه با یک مهماندار هواپیما – قسمت اول
مصاحبه با یک مهماندار هواپیما – قسمت اول
معرفی فرودگاه بخارست
معرفی فرودگاه بخارست
معرفی فرودگاه آل مکتوم دبی
معرفی فرودگاه آل مکتوم دبی
از سرگیری پرواز تهران به اربیل عراق پس از شش ماه
از سرگیری پرواز تهران به اربیل عراق پس از شش ماه