معرفی شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی

آشنایی با شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی

شرکت هواپیمایی که امروزر قصد بررسی بیوگرافی و حوزه ی فعالیت آن را داریم، شرکتی هواپیمایی آفریقای جنوبی(South African Airways) است که همانطور که از اسمش بر می آید، یکی از ایرلاین های بزرگ و اصلی قاره ی سیاه و کشور آفریقای جنوبی است. در ادامه با ما  در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم تاریخچه، اطلاعات، کلاس های پروازی و اطلاعات ضروری برای مسافرین این ایرلاین آفریقایی را به اتفاق یکدیگر بررسی نماییم.

هواپیمایی آفریقای جنوبی

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی

مطالب مرتبط:
اطلاعات پروازی ایران به آفریقای جنوبی
راهنمای سفارت آفریقای جنوبی و اخذ ویزای این کشور

این ایرلاین آفریقایی در سال ۱۹۳۴ در پی خریداری شرکت هواپیمایی یونیون ایر ویز(Union Airways)، توسط دولت وقت کشور آفریقای جنوبی خریداری و تاسیس شد. در ابتدای کار اداره ی این شرکت توسط اداره ی راه آهن و بنادر آفریقای جنوبی بوده است. در ادامه ی راه این شرکت به علت تحریم های ضد آپارتاید دیگر کشورهای قاره ی آفریقا، اجازه ی پرواز به این کشورها و یا حتی توقف اضطراری در باندهایشان را از دست داد و تنها می توانست که به کشورهای دور و قاره های دیگر سفر کند. در طول این مدت که این ایرلاین به قاره های دور پرواز می کرد به شرکت هواپیمایی آفریکانز(Afrikaans) معروف شد. در ادامه ی مسیر فعالیت های این شرکت و پشت سر گذاشتن مشکلات دوران آپارتاید، در سال ۱۹۹۷ این ایرلاین تصمیم گرفت که نام و لوگوی این هواپیما را به شکل فعلیش تغییر دهد و همچنین ارائه ی خدمات صدور بلیط آنلاین نماید.

پرسنل آفریقای جنوبی ایر ویز

در سال ۲۰۰۶ این شرکت تصمیم گرفت به صورت مستقل از شرکت مادر فعالیت نماید. در واقع دولت آفریقای جنوبی از سال ۲۰۰۵ تا تاریخ ۳۱ مارچ سال ۲۰۰۶ به این شرکت هواپیمایی وقت داد تا از شرکت مادر جدا شود و به عنوان شرکتی مستقل فعالیت نماید. SAA که مخفف South African Airways است، پس از جدایی از شرکت مادر در ۱۰ آپریل سال ۲۰۰۶ به اتحادیه ی استار الاینس پیوست. در واقع این ایر لاین اولین شرکت آفریقایی بود که به عضویت این اتحادیه در می آید. به خاطر همین افتخار همانطور که بالاتر هم قید کردیم، این شرکت یک فروند هواپیمای ایرباس ۶۰۰-۳۴۰ و یک فروند هواپیمای بوئینگ ۸۰۰-۷۳۷ را مجددا با آرم استارالاینس رنگ آمیزی کرد. در حال حاضر شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی به عنوان مهم ترین و فعال ترین شرکت هواپیمایی قاره ی آفریقا فعالیت می نماید.

پرسنل شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی

همچنین شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی یکی از اعضای کلیدی و اصلی اتحاد استار الاینس نیز می باشد. این شرکت در حال حاضر به بیش از ۵۳ مقصد مختلف در سراسر جهان و آفریقای جنوبی پرواز مستقیم دارد و در ناوگان هواپیمایی خود بیش از ۵۶ فروند هواپیما و جت مسافر بری دارد. دفتر مرکزی این شرکت در فرودگاه بین‌المللی اولیور تامبو، در شهر گائوتنگ کشور آفریقای جنوبی قرار گرفته است.  قطب های اصلی این ایرلاین، فرودگاه بین‌المللی کیپ‌تاون و فرودگاه بین‌المللی اولیور تامبو می باشند. مدیریت این شرکت از نوامبر سال ۲۰۱۷ به ویانی جارانا(Vuyani Jarana) سپرده شده است.

اطلاعات شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی

شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی به عنوان حامی اصلی فدراسیون جهانی تنیس (ATP) از ۲۰ ژوئن سال ۲۰۰۸ نیز در کنار فعالیت های هوایی خود، به عنوان اسپانسر این این فدراسیون در کنارش نیز حضور دارد. این شرکت در تاریخ ۱۶ اوت سال ۲۰۱۲، به دلیل کاهش تعداد مسافرین و افزایش مالیات فرودگاه پروازهای خود در مسیر پروازی کیپ تاون به لندن پایان داد. در این سال های اخیر شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی با مسائل و مشکلات مالی عدیده ای روبرو بوده است. این مشکلات تا جایی پیش رفتند که طبق آمار در طی سال های گذشته ۲۳ درصد پرواز های این ایرلاین کاهش یافته است.

خدمه و پرسنل هواپیمایی آفریقای جنوبی

البته دولت آفریقای جنوبی برای حل و فصل بدهی های این شرکت مبلغی بیش از ۲ میلیارد دلار را به این شرکت اختصاص داده است. اگر خاطرتان باشد در سطور قبل تر گفتیم که این شرکت لوگوی شرکتش را در طی فعالیت خود عوض نمود. در واقع می توان گفت که ساوت آفریکن ایر ویز از ابتدای فعالیت خود تا به حال ۳ بار تغییر لوگو داشته است.

اطلاعات ضروری برای مسافران شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی

البته این نکته در این جا حائز اهمیت است که در طی همه ی این تغییرات، لوگوی این شرکت غزال آفریقایی را نشان می دهد که در مسیر تکامل لوگوی این شرکت در طرح  لوگوی دوم، به این دلیل مورد تعویض قرار گرفت که بسیار به لوگوی کانتاس ایر که یک کانگوروی استرالیایی را نشان می دهد، بسیار شبیه بود. به همین خاطر در سال ۱۹۹۷ لوگوی این شرکت مجددا مورد بررسی و طراحی  قرار گرفت و به شکل امروزی آن در آمد. جالب است بدانید که نام رادیویی این شرکت هواپیمایی همان غزال آفریقایی یا اسپرینگ باک(Springbok) می باشد.

بیزینس کلاس

اطلاعات شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی

نام شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی: South African Airways

کد یاتا: SA

کد ایکائو: SAA

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی: www.flysaa.com

اکونومی کلاس

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی

بیزینس کلاس: شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی در هواپیماهای ایرباس ۲۰۰-۳۳۰ و ایرباس ۳۰۰-۳۳۰ و همچنین هواپیماهای ایرباس ۳۰۰-۳۴۰ و ۶۰۰-۳۴۰ کلاس بیزینسی را ارائه می دهد. دراین کلاس پروازی به مسافران بسته های خوش آمد گویی سفر، یک بالش و پتوی تمیز و ضد عفونی شده، صفحه ی نمایش لمسی و شخصی با امکان پخش موزیک و و ویدئو می باشد را ارائه می دهند. صندلی های این کلاس پروازی دارای قابلیت انعطاف پذیری هستند  که سفری راحت را در مسافرت های مختلف برای مسافران خود به وجود می آورند.

اکونومی کلاس: در کلاس پروازی اقتصادی و یا همان اکونومی کلاس، به تمامی مسافران یک بسته ی خوشامد سفر داده می شود، مسافران دارای صفحه ی مانیتور شخصی هستند ،پذیرایی در حین سفر از مسافران صورت می گیرد و صندلی های مناسب در اختیار مسافرین این ایرلاین قرار می گیرد.

پذیرایی آفریقای جنوبی ایر ویز

اطلاعات ضروری برای مسافران شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی

  • قبل از پرواز با این ایرلاین حتما قوانینی که مرتبط با وسیله های مجاز در پرواز و قوانین اجازه ی بار این ایرلاین است را مطالعه بفرمایید.
  • شما می توانید از طریق گوشی همراه خود از طریق اینترنت، چک این پرواز خود را انجام دهید.
  • هرگونه تغییراتی را مایل هستید در بلیط خود به وجود بیاورید را تا حداقل ۴۸ ساعت قبل از پرواز خود به این ایرلاین اطلاع دهید.
  • می توانید از آخرین برنامه ی پرواز های این ایرلاین از طریق سایت این شرکت با خبر شوید.
  • می توانید از قبل برنامه ی منوی غذایی و سرگرمی های این ایرلاین را در سایت این شرکت ببینید و از میان آن ها بسته به سلیقه و نیاز خود انتخاب نمایید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد