معرفی شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی

آشنایی با شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی | Scandinavian Airlines

شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی ایرلاینز (Scandinavian Airlines)، یکی از شرکت های هواپیمایی در اروپا و جهان است که تنها به یک کشور خاص منوط نمی شود. این شرکت هواپیمایی تحت پرچم ۳ کشور حوزه ی منطقه ی اسکاندیناوی که عبارتند از کشورهای سوئد، نروژ و دانمارک است، می باشد. این شرکت هواپیمایی را در اصطلاح SAS نیز می نامند. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم تاریخچه، اطلاعات شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی، اطلاعات پروازس و قوانین و مقررات ضروری برای مسافرین این شرکت هواپیمایی اروپایی را به اتفاق یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

هواپیمایی اسکاندیناوی ایرلاینز

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی

مطالب مرتبط:
خوشمزه ترین های اسکاندیناوی
معرفی بهترین فرودگاه های اروپا

شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی در سال ۱۹۴۶ به عنوان یک کنسرسیوم با حضور ۴ شرکت با زمینه ی کاری حمل و نقل در حوزه ی اسکاندیناوی تاسیس گشت.

این کنسرسیوم در ۲ سال بعد یعنی سال ۱۹۴۸، برای پوشش و گسترش همکاری در داخل و خارج از قاره ی اروپا تبدیل به یک شرکت هواپیمایی واحد به نام شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی ایرلاینز و یا همان SAS شدند.

در سال ۱۹۵۱ همه ی خطوط هوایی که در تابعیت SAS بودند با یکدیگر متحد شدند و امروزه به عنوان اعضای هیئت مدیره و بنیانگذار یکی از بزرگ ترین خطوط هوایی جهان معرفی می شوند. اولین هواپیمایی که برای پرواز های هواپیمایی اسکاندیناوی مورد استفاده قرار گرفت، هواپیمای DC-6B بود.

اطلاعات شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی

اولین مسیر پروازی که هواپیماهای این شرکت در آن پرواز کرد نیز کپنهاگ ( پایتخت کشور دانمارک) به مقصد لس آنجلس بود.

مسیرهای پروازی برنامه ریزی شده ی این شرکت هواپیمایی در ابتدا در مسیرهای اروپایی و آمریکایی همچون: گرینلند، وینپینگ، کالیفرنیا، مانیتوبا و کانادا برگزار شد.

این شرکت هواپیمایی تعداد پروازهای خود را از سال ۱۹۵۶ به ۳ پرواز در هفته افزایش یافت. یکی از نکات جالبی که درباره ی این ایرلاین وجود دارد این است که شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی در سال های آغازین فعالیتش بسیار با اقبال هنرپیشگان و عوامل مشهور هالیوودی قرار گرفت.

بسیاری از بازیگران هالیوود برای انجام سفرهای خود از خدمات این شرکت هواپیمایی استفاده می کردند و همین امر نیز باعث مشهور شدن این ایرلاین شد.

پرسنل اسکاندیناوی

کارشناسان در این زمینه می گویند که این موضوع همانند یک کودتای تبلیغاتی بیش از نیمی از اثرات تبلیغاتی در معروف شدن این ایرلاین را انجام داد.

اما چه امری موجب این اقبال حتی از سمت افراد مشهور هالیوودی شد؟ شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی اعلام کرد که تحت شرایط خاصی امکان جا به جایی رایگان مسافران از کپنهاگ و دیگر مبداهای اروپایی این شرکت به آمریکا و بالعکس را به وجود آورده است. این مسیر در دهه ی ۱۹۵۰ میلادی محبوبیت فراوانی را مخصوصا بین مسافران آمریکایی به وجود آورد.

شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی از سال ۱۹۵۷ به بعد مسیر پروازی جدیدی را پدید آورد. این مسیر از کپنهاگ به مقصد توکیو، پایتخت کشور ژاپن بود. در آن سال ها به خاطر احاطه ای که شوروی به اکثر کشورهای اطراف داشت، پرواز به سمت آسمان های این مناطق سخت و دشوار بود. مقصد های که از فضای هوایی چین، ژاپن ، اروپا و مخصوصا سیبری بودند، به شدت توسط شوروی کنترل و محافظت می شد.

شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی ایرلاینز

همانطور که در ابتدا گفتیم، این شرکت هواپیمایی اروپایی تحت نام ۳ کشور سوئد، دانمارک و نروژ که کشورهای حوزه ی اسکاندیناوی نامیده می شوند، فعالیت می نماید و در هر کدام از این کشورها شعبه دارد.

هرکدام از این شعبات دارای مقاصد مختلف هستند. به طور مثال دفتر نمایندگی هواپیمایی اسکاندیناوی که تحت هدایت سولنا سوئد است دارای ۹۰ مقصد پروازی مختلف است.

یا مرکز اصلی آن که فرودگاه بین المللی کپنهاگ کاستورپ کشور دانمارک است، به بیش از ۵۰ کشور مختلف در اروپا مسیر پروازی دارد. از دیگر مراکز اصلی این ایرلاین در کشورهای دیگر حوزه ی اسکاندیناوی می توان به فرودگاه اسلو در نروژ و فرودگاه گاردموئن می باشد.

البته این ایرلاین دارای هاب و فرودگاه های فرعی دیگری نیز می باشد. از جمله ی این فرودگاه ها می توان به فرودگاه استاوانگر و ژوتبورگ برگن را نام برد.

اسکاندیناوی ایرلاینز

البته این ایرلاین دارای هاب و فرودگاه های فرعی دیگری نیز می باشد. از جمله ی این فرودگاه ها می توان به فرودگاه استاوانگر و ژوتبورگ برگن را نام برد.

قابل ذکر است که شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی دارای یک شرکت هواپیمایی کارگو است که به صورت کاملا مستقل فعالیت می نماید و کاملا تحت مالکیت این ایرلاین است. دفتر اصلی این شرکت در فرودگاه بین المللی کپنهاگ است.

اسکاندیناوین ایرلاینز در سال ۲۰۱۲ با جا به جایی ۲۵٫۹ میلیون نفر مسافر در مسیرهای مختلف پروازی خود، درآمدی برابر با ۳۶ میلیارد کرون سوئد کسب نمود.

این شرکت در همان سال از نظر کسب درآمد در رده ی هشتم شرکت های هواپیمایی پر درآمد اروپایی شناخته شد.

در ناوگان هواپیمایی این شرکت ۱۸۲ فروند هواپیمای مختلف وجود دارد که اکثر این هواپیماها شامل هواپیماهای ایرباس A319، A320، A321، A330 و هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷، ATR 72 و بومبرایدر (Bombardier) CRJ900 می باشد.

فرودگاه هایی که به عنوان مرکز اصلی این ایرلاین مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: فرودگاه بروکسل، فرودگاه شارل دوگل پاریس، فرودگاه بین المللی اوهر، فرودگاه گوتنبرگ، فرودگاه هلسینکی، فرودگاه هیترو لندن، فرودگاه لبین المللی لیبرتی نیو آرک و در آخر فرودگاه استکهلم آرلاندا.

هواپیمایی اسکاندیناوی

اطلاعات شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی

نام شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی: Scandinavian Airlines
کد یاتا: SK

کد ایکائو: SAS

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی: www.flysas.com

اطلاعات ضروری برای مسافرین شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی

کلاس های پروازی این شرکت هواپیمایی بیشتر بر روی ۲ کلاس پر طرفدار پروازی بیزینس کلاس و اکونومی کلاس تمرکز دارد. هر کدام از این کلاس های پروازی نیز به درجه هایی مختلف تقسیم می گردند. در مجموع صندلی های مسافرین این شرکت هواپیمایی دارای استاندارد بالایی هستند و کمتر باعث خستگی مسافرین مخصوصا در پروازهای بلند مدت می شوند. پذیرایی در حین پرواز نیز از مسافران صورت می گیرد.

شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی

اطلاعات ضروری برای مسافرین شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی

  • قوانین حمل بار و میزان مجاز بار خود را بر حسب کلاس پروازی خود مورد بررسی قرار دهید.
  • چک این پرواز خود را حداکثر تا ۴۸ ساعت قبل از پرواز نهایی نمایید.
  • در صورتی که اضافه بار برای شما لحاظ شود، قبل از این که سوار بر هواپیما شوید باید به صورت نقدی هزینه ی آن را بپردازید.
  • می توانید با نصب اپلیکیشن موبایل این شرکت و یا مراجعه به سایت آن، چک این خود را به صورت آنلاین در هر کجا که هستید انجام دهید و سفر خود را مدیریت نمایید.
خوشمزه ترین های اسکاندیناوی
خوشمزه ترین های اسکاندیناوی
بیش از ۱۲۰۰ پرواز شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی لغو شد
بیش از ۱۲۰۰ پرواز شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی لغو شد
کلیسای ولسی، تنها باقی مانده وایکینگ ها در گرینلند
کلیسای ولسی، تنها باقی مانده وایکینگ ها در گرینلند
حقایقی جالب که شاید درباره وایکینگ ها ندانید!
حقایقی جالب که شاید درباره وایکینگ ها ندانید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code