بلیط هواپیما

معرفی شرکت هواپیمایی ایرفلوت

آشنایی با شرکت هواپیمایی ایرفلوت

شرکت هواپیمایی ایرفلوت که آئروفلوت(Аэрофло́т-Росси́йские авиали́нии) و یا حتی اوآ آئروفلوت روسیسکی آویالینی هم گفته می شود، یکی از ایرلاین های کشور روسیه است که به بسیاری از نقاط جهان از جمله ایران پرواز دارد. یکی از مواردی که باعث شهرت ایرفلوت در جهان شده است را می توان این مورد بیان کرد که درصد بالایی از مسافرین این ایرلاین روسی از نظم برنامه ها و راحتی سفرشان رضایت بسیار بالایی داشته اند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم شرکت هواپیمایی ایرفلوت روسیه را بهتر بشناسیم.

ایرفلوت

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی ایرفلوت

مطالب مرتبط: 
اطلاعات پرواز ایران به روسیه
برای ماجراجویی روسیه گزینه خوبی است!

با بزرگ ترین ایرلاین روسی آشنا شوید. شرکت ایرفلوت با داشتن بیش از ۱۳۰ مقصد مختلف در جهان در سال هایی نه چندان دور به عنوان نوزدهمین شرکت هواپیمایی پر سود جهان نیز شناخته شده است. قدمت این ایر لاین روسی به سال ۱۹۲۳، یعنی در زمان حکومت شوروی ها باز می گردد. در آن سال ها ایرفلوت یک شرکت ملی محسوب می شده و بزرگ ترین ایرلاین در سطح دنیا نیز شناخته می شده است. پس از فروپاشی شوروی ها، ایر فلوت از یک شرکت ملی و دولتی به یک شرکت نیمه خصوصی در روسیه تبدیل شد و در حال حاضر هم به همین منوال نیز مدیریت می شود. قبل از این که شرکت نیمه خصوصی شود، تمامی هواپیماهای این هواپیمایی تولید کشور روسیه و عبارت از توپولف، ایلیوشن و آنتونوف بودند اما در حال حاضر هواپیماهای مدرن و ساخت اروپا جایگزین هواپیماهای قدیمی شده اند.

مهمانداران ایرفلوت

ایرفلوت در سال ۲۰۰۶ به اسکای تیم پیوست و به یکی از ۱۰ عضو آلیانس تبدیل شد. ایر فلوت به مقصدهایی همچون کوبا، کویت، مصر، ایران، ترکیه، هلند، اسپانیا، آلمان، صربستان، بلژیک، رومانی، مجارستان، دانمارک، سوئیس ،کرواسی، فنلاند ،اتریش، جمهوری چک، سوئد، استونی، گرجستان، ارمنستان، لیتوانی، قبرس، هند، کره جنوبی، تایلند، ژاپن، تاجیکستان و…. بسیاری دیگر از نقاط جهان پرواز دارد. فرودگاه مرکزی و اصلی این شرکت هواپیمایی، فرودگاه بین المللی شرمتیوو(Sheremetyevo International Airport) در مسکو است.

هواپیماهای ایرفلوت

یکی از حوادثی که برای این هواپیمایی رخ داد هاست، در ۲۳ مارس سال ۱۹۹۴ طی یک سانحه ی هوایی که ناشی از بی احتیاطی خلبان پرواز بوده است، یک فروند هواپیمای ایرباس به علت ارتفاع کم با کوه های منطقه ی سیبری برخورد کرد و همه ی ۶۲ سرنشین آن به همراه ۱۲ خدمه اش جان باختند. درباره ی شرکت هواپیمایی ایرفلوت این نکته نیز گفتنی است که از نظر مسافران این شرکت، همانطور که در سطور قبل تر هم اشاره کردیم، ارائه ی خدمات و تامین راحتی مسافران در سفر با این ایرلاین یکی از نکات بسیار مثبت ایرفلوت است. بیش از ۸۰ درصد برنامه های پروازی این شرکت کاملا طبق برنامه هایی می باشد که از قبل تنظیم شده اند.

مجله های ایرفغلوت

اطلاعات شرکت هواپیمایی ایروفلوت

نام شرکت هواپیمایی ایرفلوت: Aeroflot

کد یاتا: SU

کد ایکائو: AFL

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی ایرفلوت: www.aeroflot.ru

شرکت هواپیمایی ایرفلوت

هواپیماهای شرکت هواپیمایی ایرفلوت

۶۶ فروند هواپیمای ایرباس A320-200

۲۲ فروند هواپمای ایرباس A321-200

۵ غروند هواپیمای ایرباس A330-200

۱۷ فروند هواپیمای ایرباس A330-300

۱۷ فروند بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰

۱۴ فروند بوئینگ ۷۳۷-۳۰۰ER

۲۹ فروند هواپیمای سوخوی سوپرجت ۱۰۰-۹۵

کلاس اکونومی

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی ایرفلوت

کلاس اکونومی: صندلی های کلاس اکونومی ایرفلوت، ۸۱ سانتی متر با صندلی جلویی و عقبی فاصله دارد و طراحی استانداردی برای شرایط نرمال فیزیکی مسافران دارد. پرداخت و رزرو آنلاین صندلی ها، کیف مخصوص کودکان که حاوی؛ وسایل بازی و فکری مخصوص گوه سنی کودک است، وسایل همراه سفر برای بزرگسالان که شامل دفترچه های راهنمای سفر، وسایل بهداشتی ،بالشت و پتوی کم حجم مسافرتی، اینترنت در هواپیما، امکان کنترل تمامی تجهیزاتی که در اختیار شما قرار می گیرد با کنترل هوشمند، مجله های پرواز و پذیرایی در حین پرواز از جمله خدمات ایرفلوت در پروازهای اکونومی است. شما می توانید یک چمدان ۲۳ کیلوگرمی را رایگان در سفر با ایرفلوت همراه خود داشته باشید.

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی ایرفلوت

کلاس بیزنسی: در پروازهای طولانی کلاس بیزینسی صندلی ها تا ۱۵۰ سانتی متر قابلیت انعطاف به جلو و یا عقی برای مسافران دارند. در پروازهای کوتاه نیز تا ۹۷ سانتی متر این فضا را مسافران در اختیار دارند. شما این امکان را دارید تا در هنگام پرواز در صندلی های راحت این کلاس پروازی حس کنید که در تخت خواب خود هستید. همچنین در صندلی های این پرواز می توانید از فضایی که برای کار شما نیز وجود دارد، استفاده کنید. شما می توانید از کلیه امکانات بهداشتی و تفریحی همچون مجله هایی که توسط خود شرکت هواپیمایی ایرفلوت چاپ می شوند، در حین پرواز استفاده کنید. می توانید در این کلاس پروازی ۲ چمدان ۳۲ کیلوگرمی را به صورت رایگان به همراه داشته باشید.

امکانات کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی ایرفلوت

کلاس کامفورت: در این کلاس پروازی مسافر می تواند با خود ۱ چمدان ۲۳ کیلیوگرمی و ۱ ساک دستی تا ۱۰ کیلوگرم را در کابین به همراه خود داشته باشد. این کلاس پروازی در جت مسافربری بوئینگ ۷۷۷ و برای پروازهای طولانی مدت موجود است. قرار است ایر فلوت این کلاس پروازی را بسیار بیشتر از قبل در برنامه های پروازی خود توسعه و گسترش دهد.  فاصله ی بین صندلی های ۹۶٫۵۲ سانتی متر است. تمامی مانیتورهای دارای پورت های  USBو سوکت های مختلف است و آن ها را پشتیبانی می کنند.

اسپیس پلاس: این مورد کلاس پروازی نیست بلکه +space، امکانی است که به شما صندلی هایی با جای پای بیشتر می دهد. شما می توانید با رزرو بلیط های خود در سفر های کوتاه و یا متوسط ۲۵ یورو و در سفرهای طولانی ۵۰ یورو بپردازید.

توجه داشته باشید که این مطلب در تاریخ ۱۷ بهمن سال ۱۳۹۶ نگارش شده و کلیه ی مبالغ اعلام شده مطابق با اطلاعات موثق در این تاریخ است. 

پذیرایی شرکت هواپیمایی ایروفلوت

امکانات شرکت هواپیمایی ایرفلوت

  • اگر شما از افرادی هستید که سفرهای خارجی زیادی می روید و بلیط پرواز هایتان را از ایرفلوت خریداری می کنید، این نکته را باید بدانید که هر ۶ ماه یک بار منوی غذایی پروازهای ایرفلوت عوض می شود.
  • یکی از بهترین سرآشپزان صنعت هواپیمایی به نام تیری منا(Thierry Mona) منوهای این شرکت هواپیمایی را تنظیم می کند.
  • شما می توانید قبل از سفر خود، به صورت آنلاین در سایت این شرکت منو را مشاهده کنید و حتی سفارشتان را از قبل نیز ثبت کنید.
پذیرایی مهمانداران ایرفلوت
  • شما می توانید قبل از پرواز، در هنگام چک این و یا هنگام رزرو بلیط هواپیمای خود خدمات اسپیس پلاس را انتخاب کنید.
  • شرکت ایرفلوت به مشتریان پر سفر خود، کارت عضویت در باشگاه مشتریان تحت رده بندی هایی که عبارتند از: گلد، پلاتونیوم و یا ایرفلوت بونس را در نظر گرفته است. خدماتی که در پی این کارت ها به مسافران ارائه می گردد شامل برخی از خدمات پرواز به صورت رایگان  است که در اختیار این مسافران قرار می گیرد.
  • ایرفلوت یکی از ایرلاین هایی است که منوی نوشیدنی های مجازبسیار زیادی دارد.
اسراری از ویلای استالین که نمیدانستید
اسراری از ویلای استالین که نمیدانستید
معرفی هتل ۵ ستاره Hayatt Regency در بهترین منطقه سوچی
معرفی هتل ۵ ستاره Hayatt Regency در بهترین منطقه سوچی
مسکو را طور دیگر ببینید!
مسکو را طور دیگر ببینید!
چگونه پروازی ارزان به روسیه داشته باشیم؟
چگونه پروازی ارزان به روسیه داشته باشیم؟