بلیط هواپیما

معرفی شرکت هواپیمایی یورو وینگز

هزینه های سفر این روزها بالا رفته و بیشتر ما به دنبال راهی برای کاهش هزینه ها هستیم. اینتخاب شرکت هواپیمایی ارزان قیمت و البته با کیفیت بالا یکی از گزینه های پیش رو است. ایرلاین یورو وینگز(Eurowings) که زمانی از توابع شرکت هواپیمایی لوفتهانزا بود و متعلق به کشور آلمان است، در این دسته جای می گیرد. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم تاریخچه، اطلاعات، کلاس های پروازی و امکانات این شرکت هواپیمایی آلمانی را بررسی نماییم. بیاد داشته باشید که برای پرواز با آن باید به صفحه خرید بلیط هواپیما رفته و تاریخ و شهرهای مورد نظرتان را انتخاب کنید.

شرکت هواپیمایی یورو وینگز

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی یورو وینگز

در تاریخ ۱ فوریه سال ۱۹۹۳، پس از ادغام دو شرکت هواپیمایی Nürnberger Flugdienst و Reise- und Industrieflug شرکت هواپیمایی یورو وینگز به وجود آمد. یورو وینگز در واقع یک شرکت تابعه با پروازهای ارزان قیمت است. دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در شهر دوسلدورف آلمان است. در بالاتر گفتیم که این شرکت تابعه ی شرکت هواپیمایی لوفت هانزا است. ان شرکت در سال های اخیر با تغییرات بسیار زیاد و البته مهمی روبرو شده است. از جمله اتفاقات مهمی که این ایرلاین تجربه کرده است می توان به این مورد اشاره کرد که این ایرلاین در اواسط سال ۲۰۱۵ با ژرمن وینگز ادغام می شود که در ادامه برای شما به تفصیل ماوقع آن را توضیح خواهیم داد. در حال حاضر این شرکت ۱۵۵ فروند هواپیمای در اختیار دارد و به بیش از ۲۱۰ مقصد دیدنی پرواز می کند. اولین پرواز این ایرلاین به وسیله ی یک فروند هواپیمای ATR 42 که ظرفیت ۷۲ نفر را داشت در تاریخ ۱ ژانویه ی سال ۱۹۹۴ صورت گرفت. در ادامه هواپیماهای BAe 146 و A320 ایرباس بهناوگان هواپیمایی یورو وینگز اضافه شد.

خدمه پرواز یورو وینگز

ابتدا شرکت هواپیمای لوفت هانزا با داشتن ۲۴٫۹ درصد از سهام این شرکت، در سال ۲۰۰۱ یکی از سهامداران عمده ی این شرکت بود اما سال ۲۰۰۴ مقدار سهم خود را به ۴۹ درصد رساند. از سال ۲۰۰۵ لوفت هانزا کنترل مدیریتی یورو وینگز را در دست گرفت و بالاخره سال ۲۰۱۱ به طور رسمی مالک کامل شرکت شد. سال ۲۰۱۴ شرکت یورو وینگز اعلام کرد که سفارشات جدیدی را برای گرفتن هواپیماهای جدید به ایرباس داده است که اکنون از آن ها استفاده می کند.

سیاست های شرکت زین پس در زمینه ی پروازهای طولانی اما کم هزینه یا به اصطلاح شرکت های هواپیمای کم هزینه تمرکز خواهد داشت. در واقع این سیاست شرکت هواپیمایی لوفت هانزا بود که پرواز های کم هزینه ی خود را از طریق یورو وینگز را تا پایان سال ۲۰۱۵ شروع کند. یورو وینگز تاسیسات و پایگاه های پروازی خود را در بیرون از مرزهای جغرافیایی آلمان در اتریش و در فرودگاه بین المللی شهر وین نیز گسترش داد.

آشنایی با شرکت هواپیمایی یورو وینگز

مشکلات یورو وینگز، لوفتهانزا یا هواپیمایی اتریش

از این رو به خاطر مشکلاتی که بین شرکت هواپیمایی لوفتهانزا و شرکت هواپیمایی اتریش بر سر خطوط هوایی یورو وینگز و یا یورو وینگز اروپا پیش آمد، این شرکت در تاریخ ۲ اکتبر سال ۲۰۱۵ اعلام کرد که دیگر برای مسیرهای تجاری از مبدا اتریش یورووینگز برنامه ریزی انجام نخواهد کرد. این تصمیم لوفت هانزا تمامی پرواز های این ایرلان را تحت تاثیر قرار داد. در عوض خط دیگر پروازی به نام ژرمن وینگز(Germanwings)، توانست چنیدین مسیر دیگر را در این بین به دست آورد. در دسامبر سال ۲۰۱۵، پرواز های طولانی مدت یورووینگز با انتقاداتی روبرو شد. از جمله ی این انتقادات می توان به این مورد اشاره کرد که در هر ۴ پرواز این شرکت، به صورت میانگین ۵ ساعت تاخیر وجود دارد که روزانه در مجموع می شود ۲۰ ساعت تاخیر! تمامی پروازها هم به عللی همچون مشکلات فنی غیر منتظره به تاخیر می افتند. پس از چندی این مسئله با واکنش های منفی وسیع مردم و رسانه ها روبرو شد. در ژانویه ۲۰۱۶ این شرکت اعلام کرد که پروازهایش به سمت دبی را از پرواز های روزانه به خدمات فصلی تبدیل کرده است. این شرکت هواپیمایی در فوریه ی ۲۰۱۸ اعلام کرد که تصمیم بر تقویت خدمات و پروازهای خود دارد. در پی اعلام این تصمیم شرکت یورو وینگز، فرودگاه مونیخ را به عنوان قطب اصلی برای پروازهای طولانی مدتش معرفی کرد.

مهمانداران هواپیما-سرگرم کردن مسافران

اطلاعات شرکت هواپیمایی یورو وینگز

دفتر اصلی شرکت در شهر دوسلدورف آلمان است و جزو شرکت های هواپیمایی ارزان جهان محسوب می شود.

نام شرکت هواپیمایی یورو وینگز: Eurowings

کد یاتا: EW

کد ایکائو: EWG

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی یورو وینگز: www.eurowings.com

کلاس های پروازی یورو وینگز

ناوگان هوایی یورو وینگز

ناوگان هوایی یورو وینگز در حال حاضر شامل هواپیماهای ایرباس A320، A321، A330، A340، بویینگ ۷۳۷، A319 و  بمباردیه دش-۸ می شود.

ایرباس آ۳۴۰ از آوریل سال ۲۰۱۸ وارد ناوگان شده و می تواند ۳۰۰ مسافر را جابه جا کند. آ۳۳۰ بزرگترین هواپیمای ناوگانشان است و ۳۱۰ مسافر را جابه جا می کند. این هواپیما بین بزرگترین شهرهای تفریحی جهان پرواز می کند.

آ۳۲۱ از ژوئن ۲۰۱۹ وارد ناوگان شده و با ۲۰۰ مسافر در مسیرهای متوسط و کوتاه پرواز می کند. بویینگ ۷۳۷-۸۰۰ با گنجایش ۱۸۶ مسافر جزو هواپیماهای کوچک است و برای مسیرهای کوتاه استفاده می شود. ایرباس آ۳۲۰ نیز پرتعدادترین است و مسافران یورو وینگز علاقه زیادی به آن دارند. بمباردیه دش-۸ هواپیمایی با موتور توربوپراپ که در مسیرهای کوتاه و متوسط ۸۰ نفر را جا به جا می کند.

نحوه چیدمان صندلی های داخل آ340 یورو وینگز

کلاس های پروازی یورو وینگز

در حال حاضر کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی یورو وینگز، بیزینس کلاس و اکونومی است. در پرواز بیزینس شما می توانید تمامی امکانات شخصی را که در یک سفر پروازی نیاز دارید در اختیار داشته باشید. این پروازهای با بالاترین امکانات که به قول سایت رسمی شرکت، بسیار جذاب هستند. دراین پرواز شما می توانید از سرویس های گوشی های تلفن همراه خود (IOS یا اندروید) بدون هیچ مشکلی استفاده کنید. می توانید در هنگام خرید بلیط هواپیمای خود و یا چک این، برای خود سفارش غذا و یا نوشیدنی های سرد و گرم را در طول سفر داشته باشید. برای این که جایگاهی راحت و با انعطاف پذیری بالاتری داشته باشید می توانید تا ۷۲ ساعت قبل از پرواز در هنگام چک این، درخواست فضای بیشتر، لگ روم منعطف تر و … را بکنید.

اطلاعات ضروری برای مسافران شرکت هواپیمایی یورو وینگز

اطلاعات ضروری برای مسافران شرکت هواپیمایی یورو وینگز

در ادامه اطلاعات لازم برای مسافران را خواهیم گفت که با دانستنشان می توانند کیفیت پروازشان را بالاتر ببرند.

  • همانطور که در سطور بالاتر نیز اشاره کردیم، چک این پرواز خود را تا ۷۲ ساعت قبل از پرواز به صورت نهایی انجام دهید.
  • شما می توانید با مراجعه به سایت یورو وینگز، خدماتی که مایل هستید در پرواز دریافت کنید را انتخاب نمایید. در کنار توضیح این خدمات، قیمت سرویس را هم می توانید مشاهده نمایید.
  • شما می توانید از بین سیستم های بست(Best) و یا اسمارت(Smart) برای پرواز خود انتخاب نمایید. در سیستم خدمات اسمارت امکان انتخاب صندلی منعطف، تغذیه در هنگام پرواز، چک این و رزرو آنلاین رایگان وجود دارد. برای بست نیز می توانید صندلی های با انعطاف بالاتر از اسمارت، صندلی راحتی، بسته ی تغذیه از بهترین کترینگ های دنیا، ۲ چمدان ۲۳ کیلوگرمی به عنوان بار و ۲ ساک دستی همراه در کابین هواپیما، گیت مخصوص، … و خدمات دیگری است که مفصلا برای شما در سایت این شرکت شرح داده شده است، استفاده نمایید.

آیا در حال حاضر یورو وینگز به ایران پروازی دارد؟

خیر برای مدتی پرواز بین تهران-دوسلدورف برقرار بود که در حال حاضر پروازی ندارد. برای کسب اطلاعات دقیق تر در مبدا و مقصد مورد نظر، با شماره ۸۵۴۰ تماس بگیرید.

در این مطلب یورو وینگز، یکی از شرکت های ارزان هواپیمایی دنیا را همراه با ناوگان، خدمات و قوانینش به شما معرفی کردیم. اگر شما هم تجربه پرواز با آن را دارید در ادامه با ما و خوانندگان مجله در میان بگذارید.

شهر فرانکفورت را با همه ی خاص بودنش،بشناسید
شهر فرانکفورت را با همه ی خاص بودنش،بشناسید
تصاویر واقعی از برلین بعد از جنگ جهانی دوم
تصاویر واقعی از برلین بعد از جنگ جهانی دوم
معرفی هتل ۵ ستاره اینترکنتینانتال در برلین
معرفی هتل ۵ ستاره اینترکنتینانتال در برلین
معرفی هتل ۳ ستاره سیلتر هوف در برلین
معرفی هتل ۳ ستاره سیلتر هوف در برلین