بلیط هواپیما

معرفی شرکت هوایپمایی سنگاپور

آشنایی با شرکت هواپیمایی سنگاپور

امروز می خواهیم شما را با یکی از ۵ شرکت هواپیمایی برتر جهان آشنا کنیم، شرکت هواپیمایی سنگاپور(Singapore Airlines). این شرکت هواپیمایی در حال حاضر یکی از مجهز ترین ناوگان های هواپیمایی جهان را دارا است. سفر به تمامی قاره های جهان را می توانید با شرکت هواپیمایی سنگاپور تجربه کنید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق شرکت هواپیمایی سنگاپور را بررسی کنیم و بهتر با آن آشنا شویم.

شرکت هواپیمایی سنگاپور

اطلاعات و تاریخچه ی شرکت هواپیمایی سنگاپور

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به سنگاپور
برای شرکت در فستیوال غذا، کی به سنگاپور برویم؟

در تاریخ ۱ ماه مه سال ۱۹۴۷، شرکت هواپیمایی تحت عنوان مالاین ایر ویز در سنگاپور تاسیس شد. امروزه ما این کمپانی را به عنوان شرکت هواپیمایی سنگاپور در جهان می شناسیم. سنگاپور ایر لاینز با در دست داشتن ۱۱۱ فروند هواپیمای فوق مجهزو پرواز به تمامی قاره های جهان، به حق یکی از ۵ شرکت هواپیمایی برتر در سراسر جهان می باشد. شرکت هواپیمایی سنگاپور در سال ۲۰۱۱، حدود ۱۶/۹ میلیون مسافر و در سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۸ میلیون مسافر را در سراسر جهان جا به جا نموده است. این شرکت در سال ۲۰۱۰ به عنوان دومین شرکت بزرگ هواپیمایی جهان شناخته شد و علت آن هم در آمد ۱۴ میلیارد دلاری این ایر لاینز بود. البته نا گفته نماند که این ایر لاین تنها در زمینه ی پرواز و سیر و سفر در آسمان ها فعالیت ندارد! شرکت هواپیمایی سنگاپور، حامی و اسپانسر اصلی تیم ملی فوتبال سنگاپور نیز هست. یکی از هواپیمایی هایی که از شرکت های تابعه ی سنگاپور ایر ویز است، شرکت ترید ویندز می باشد که البته در حال حاضر به سیلک ایر تغییر نام داده است.

مهمانداران پرواز سنگاپور ایر لاینز

این شرکت در ۳۰ مقصد، خدمات پروازی ارائه می دهد. یکی از نکات جالبی که درباره ی این ایرلاین وجود دارد این است که، هواپیمایی سنگاپور اولین هواپیمای ۴۰۰-۷۴۷ بوئینگ را برای پرواز های تجاری بر بالای آسمان آب های اقیانوس آرام به پرواز در آورد.  این که می گوییم سنگاپور ایرلاینز در جهان یکی از مجهز ترین ناوگان های هواپیمایی را دارا است به این خاطر است که علاوه بر ناوگانمجهزی که امروزه در دست این ایرلاین است، در سپتامبر سال ۱۹۹۸ با ارائه ی مجموعه ای جدید از محصولات و خدمات به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار استانداردهای جدیدی را در کلاس های پروازی خود ایجاد کرد. سنگاپور ایرلاینز، شرکت باری سنگاپور کارگو را به عنوانی شرکتی تابع از خودش در سال ۲۰۰۱ تاسیس کرد. می توان گفت این شرکت روز به روز وسعت خود ار افزایش می دهد. در سال ۲۰۰۴ ،این شرکت با استفاده از هواپیمای ایرباس، اولین پرواز بدون توقف خود را اول به لس آنجلس و بعد به نیویورک جشن گرفت.

امکانات پرواز

در سال ۲۰۱۶، شرکت هواپیمایی سنگاپور از طرف سایت worldairlineawards به عنوان سومین شرکت برتر هواپیمایی شناخته شد و در این زمینه گوی سبقت را از شرکت های هواپیمایی عربی ربود. سنگاپور ایرلاینز با برتری در طراحی فضای مناسب برای سرنشینان، خدمات کترینگ عالی در جهان معروف شده است. سوئیت‌های مخصوص این ایرلاین توسط طراح مشهور فرانسوی جان جاکوس کوست (‌Jean-‌Jacques Coste‌)، طراحی شده‌اند، ترکیبی از راحتی و لوکس بودن را با خود به همراه خود برای مسافران می آورند. البته ناگفته نماند که  این سوئیت‌های لوکس فقط مخصوص هواپیماهای ایرباس ‌A380 هستند. غذاهای مخصوص و بی نظیر این ایر لاین از نظر تنوع و کیفیت، زبانزد تمامی مسافران است.

نام شرکت هواپیمایی سنگاپور: Singapore Airlines

کد یاتا: SQ

کد ایکائو: SIA

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی سنگاپور: www.singaporeair.com

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی سنگاپور

سوئیت کلاس: می خواهیم بالاترین سطح کلاس های پروازی هواپیمایی سنگاپور را به شما معرفی کنیم. سوئیت کلاس ها را معمولا با  هواپیمایی ایرباس انجام می دهند. در این کلاس پروازی، مسافرین از فضای اختصاصی خود استفاده می کنند و کابین هایشان درب های کشویی دارد. فضای داخلی کابین در زیباترین شکل ممکن طراحی شده اند. تخت خواب مستقل از صندلی در این کلاس پروازی واقعا راحتی مسافران را تضمین می کند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید که ژان ژاک کوست که طراح فضای داخلی این هواپیما است، طراح قایق های بادبانی لوکس نیز هست و در طراحی فضاهای لوکس و راحت از بهترین های این رشته است. از دیگر ویژگی های سوئیت کلاس می توان به صندلی های چرم قهوه ای، پنجره ی مجزا، میز متحرک برای سرو غذا، در صورت نیاز یک تخت مستقل دیگر برای همراه خود و امکان پخش فیلم و موزیک از دیگر امکانات داخلی ین هواپیما است که در این کلاس پروازی در اختیار مسافران سنگاپور ایر لاین قرار می گیرد.

فرست کلاس

فرست کلاس: تعداد کم صندلی های این کلاس پروازی، به صورت واضح نشان دهنده ی این امر است که با این که فرست کلاس از سوئیت کلاس پایین تر است اما با توجه به این که از کلاس های دیگر بالاتر است، امکانات خوبی را در اختیار مسافران می گذارد.  فرست کلاس های هواپیمایی سنگاپور خود به ۲ دسته ی فرست کلاس جدید و فرست کلاس تقسیم می شوند. صندلی های جادار، فضای لگ روم، صندلی هایی از جنس چرم مرغوب و قابلیت تختخواب شو بودنشان، منوی ۲۴ ساعته از جمله خاص ترین امکانات این کلاس پروازی است.

بیزینس کلاس: دراین کلاس پروازی به علت رقابت بین خطوط مختلف هواپیمایی، در حال حاضر خدمات خوب و مناسبی به مسافران ارائه داده می شود. در این کلاس پروازی سه بخش نیو بیزینس کلاس، بیزنس کلاس و رجیونال بیزینس کلاس وجود دارد که تنها تفاوتشان در طراحی صندلی هایشان است. لگ روم، قابلیت تبدیل به تخت، پورت های مختلف برای اتصال به لوازم الکترونیکی و منوی غذاهای بین المللی از جمله امکانات این کلاس پروازی است.

پرمیوم اکونومی

پرمیوم اکونومی: این کلاس پروازی در بین پرمیوم اکونومی ها و یا حتی اکونومی های خطوط هوایی دیگر، حکم بیزینس کلاس را دارد. پورت های مختلف، منوی غذا، لگ روم متناسب با فضای  صندلی ها از جمله امکانات این کلاس پروازی است.

اکونومی: به ارزان ترین کلاس پروازی هواپیمایی سنگاپور در این لیست رسیده ایم. اما دانستن این نکته که سنگاپور ایرلاین،  در این خط هوایی هم بهترین خدمات را ارائه می دهد خالی از لطف نیست. ۲ دسته بندی اکونومی و نیو اکونومی در این کلاس پروازی وجود دارد. تنها تفاوتشان هم نیز در مدل صندلی ها و راحتی آن ها است.

آشنایی با شرکت هواپیمایی سنگاپور

هواپیماهای شرک هواپیمایی سنگاپور

۲۶ فروند هواپیمای ایرباس A330-300 (Airbus)

۱۰ فروند هواپیمای ایرباس A350-900

۱۹ فروند هواپیمای ایرباس A380-800

۱۱ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۷۷-۲۰۰

۱۲ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۷۷-۲۰۰ER

۶ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰

۲۷  فروند هواپیمای بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰ER

سنگاپور جایی برای عاشقان خرید
سنگاپور جایی برای عاشقان خرید
سنگاپورگردی در ۲۴ ساعت
سنگاپورگردی در ۲۴ ساعت
دانستنی های ضروری قبل از سفر به سنگاپور
دانستنی های ضروری قبل از سفر به سنگاپور
محرومیت یک سوم ساکنان کره زمین از دیدن زیبایی‌های شبانه آسمان
محرومیت یک سوم ساکنان کره زمین از دیدن زیبایی‌های شبانه آسمان