بلیط هواپیما

میزان بار مجاز هواپیمایی تای ایرویز چقدر است؟

قوانین حمل بار تای ایرویز | Thai Airways Baggage Policy

شرکت هواپیمایی تای ایرویز یکی از ایرلاین های برتر دنیا و بزرگ ترین شرکت هواپیمایی تایلند است. پروازهای این ایرلاین به دلیل امنیت بالای پرواز و کیفیت خدمات از محبوبیت زیادی برخوردارند و بسیاری افراد سعی می کنند بلیط هواپیمای تای ایرویز را خریداری کنند. فرودگاه سووارنابومی بانکوک قطب اصلی فعالیت های شرکت هواپیمایی تای ایرویز به شمار می رود. تای ایرویز در ایران نیز فعال است و پروازهای منظمی را از تهران به مقاصد مختلف مثل بانکوک، کوالالامپور و جاکارتا انجام می دهد. در این مطلب قصد داریم در مورد میزان بار مجاز هواپیمایی تای ایرویز و قوانین بار این ایرلاین تایلندی صحبت کنیم. با الی گشت همراه باشید.

وزن بار مجاز در پرواز تای ایرویز

میزان بار مجاز هواپیمایی تای ایرویز

مطالب مرتبط:
آشنایی با شرکت هواپیمایی تای ایر ویز
اطلاعات پرواز ایران به تایلند با شرکت هواپیمایی تای

هواپیمایی تای ایرویز نیز مثل سایر ایرلاین های معتبر دنیا قوانین مشخصی را برای میزان بار مجاز وضع کرده است. وزن مجاز بار بسته به کلاس پروازی، مقصد و مسیر پروازی و عضویت مسافر در باشگاه مشتریان وفادار می تواند متغیر باشد. در ادامه میزان بار مجاز هواپیمایی تای ایرویز در اکثر پروازها را به شما توضیح می دهیم. اما برای اطمینان بیشتر بهتر است هنگام رزرو بلیط هواپیمای تای ایرویز به وب سایت این شرکت مراجعه کنید تا قوانین مربوط به بار در مسیرهای پروازی خاص را مشاهده کنید. اما به طور کلی، میزان بار مجاز هواپیمایی تای ایرویز در اکثر مسیرهای پروازی عبارتست از:

شرکت هواپیمایی تای ایرویز

کلاس پروازی رویال فرست کلاس |  Royal First Class

مسافران رویال فرست کلاس تای ایرویز در پروازهای بین المللی می توانند تا حداکثر ۵۰ کیلوگرم بار و چمدان به صورت رایگان با خود حمل کنند.

کلاس پروازی رویال سیلک | Royal Silk Class

مسافرانی که بلیط هواپیمای رویال سیلک را خریداری کرده اند، اجازه دارند تا حداکثر ۴۰ کیلوگرم بار و چمدان با خود حمل کنند.

پرمیوم اکونومی کلاس | Premium Economy Class

مسافران پرمیوم اکونومی تای ایرویز می توانند تا حداکثر ۳۰ کیلوگرم بار و چمدان به طور رایگان به قسمت پذیرش بار تحویل بدهند.

کلاس پروازی اکونومی | Economy Class

مسافران اکونومی تای ایرویز نیز اجازه دارند تا حداکثر ۳۰ کیلوگرم بار و چمدان با خود حمل کنند. بلیط های کد L اکونومی اما، تنها تا ۲۰ کیلوگرم مجاز به حمل بار و چمدان هستند.

به ازای هر کودک که صندلی جداگانه برایش خریداری نشده، می توان تا ۱۰ کیلوگرم بار به صورت رایگان حمل کرد.

پرواز اکونومی تای ایرویز

میزان بار مجاز در پروازهای به/از کانادا و آمریکا

وزن مجاز بار هواپیمایی تای ایرویز در این دو مسیر پروازی با سایر مقاصد متفاوت است و قوانین مخصوص به خود را دارد. مسافران کلیه کلاس های پروازی در این مسیرها اجازه دارند حداکثر تا ۳۲ کیلوگرم بار و چمدان به مجموع ابعاد ۱۵۷ سانتی متر (طول+عرض+ارتفاع) همراه با خود حمل کنند.

 

بار همراه

بار همراه به وسایل و چمدان هایی گفته می شود که حاوی وسایل ضروری سفر هستند و مسافر می تواند آن ها را با خود، به داخل کابین هواپیما ببرد. کلیه چمدان ها و وسایلی که به عنوان بار همراه به داخل هواپیما برده می شوند، می بایست در محفظه بار در بالای صندلی ها یا فضای زیر صندلی جا شوند. مسافران می توانند یک ساک به وزن حداکثر ۷ کیلوگرم و مجموع ابعاد ۱۱۵ سانتی متر (طول+ارتفاع+عرض) با خود به داخل هواپیما ببرند. علاوه بر بار همراه، وسایل شخصی مثل پالتو، لپ تاپ، دوربین، کیف دستی، غذای کودک و … را می توان به طور رایگان با خود به داخل کابین برد.

قوانین حمل بار تای ایرویز

چمدان های هوشمند

شرکت هواپیمایی تای ایرویز در مورد چمدان های هوشمند که چندسالی است وارد بازار شده اند نیز محدودیت هایی اعمال می کنند. این چمدان ها مجهز به باتری لیتیومی، پاور بانک، جی پی اس، جی اس ام، بلوتوث یا اینترنت وای فای هستند و از این حیث می توانند خطراتی ایجاد کنند. در مطلبی در مورد خطر بالقوه باتری های لیتیومی توضیح دادیم و گفتیم که بسیاری از ایرلاین ها در مورد ورود این قبیل باتری ها به داخل هواپیما قوانین خاصی اعمال می کنند.

مسافرانی که چمدان های هوشمند، همراه خود دارند، می بایست تمام باتری ها را از دستگاه خارج کنند و این قبیل چمدان ها را به صورت بار همراه به داخل کابین ببرند. ورود این چمدان ها به قسمت بار هواپیما به دلیل خطرات ناشی از باتری های لیتیومی ممنوع است. در صورتی که چنین چمدانی همراه دارید و می خواهید آن را به داخل هواپیما ببرید، وزن آن باید کمتر از وزن مجاز برای بار همراه (۷ کیلوگرم) باشد و باتری های آن نیز قابل انفصال باشند. اگر وزن چمدان، بیشتر از میزان بار مجاز باشد یا باتری ها قابل جدا شدن نباشند، هواپیمایی تای ایرویز این حق را دارد که از ورود چمدان به هواپیما جلوگیری کند.

محدودیت تای ایرویز در حمل چمدان هوشمند

محدودیت حمل مایعات

شرکت هواپیمایی تای ایرویز نیز با تبعیت از قوانین بین المللی حمل و نقل هوایی، محدودیت هایی را برای حمل مایعات به داخل کابین هواپیما اعمال می کند.

کلیه مایعات، اسپری و ژل هایی که در بار همراه مسافر وجود دارد، می بایست در بسته بندی های مناسب و کمتر از ۱۰۰ میلی لیتر قرار داشته باشند. مایعاتی که در ظرفی بیشتر از ۱۰۰ میلی لیتر باشند، اجازه ورود به هواپیما را نخواهند داشت، حتی اگر به صورت نصفه پر باشند. کلیه مایعات همراه را باید در کیسه های پلاستیکی شفاف قرار داد و هنگام عبور از بخش امنیتی، آن ها را برای کنترل جداگانه، به مأمورین امنیتی فرودگاه ارائه داد.

داروها، غذا و شیر بچه و غذای رژیمی مخصوص برخی مسافران از این قاعده مستثنی هستند. مایعاتی مثل عطر و شامپو که از فروشگاه های بدون مالیات یا دیوتی فری (DutyFree) در فرودگاه خریداری شده اند، در صورتی که در بسته بندی مهر و موم شده قرار داشته باشند، معاف از محدودیت مایعات هستند. اما اگر در کیسه را باز کنید این قبیل مایعات نیز جزو بار همراه مسافر به حساب می آیند و در نتیجه مشمول محدودیت حمل مایعات خواهند شد.

منبع: thaiairways.com

تفاوت بلیط فرست کلاس و اکونومی
تفاوت بلیط فرست کلاس و اکونومی
چطور رفتار مناسبی در هواپیما داشته باشیم؟
چطور رفتار مناسبی در هواپیما داشته باشیم؟
ترفندهایی برای عبور سریع از قسمت امنیتی فرودگاه!
ترفندهایی برای عبور سریع از قسمت امنیتی فرودگاه!
چهار تغییر مهم در سفرهای هوایی سال ۲۰۱۹
چهار تغییر مهم در سفرهای هوایی سال ۲۰۱۹