آشنایی با هواپیمایی کاتای پسفیک

با شرکت هواپیمایی کاتای پسفیک بیشتر آشنا شوید

کاتای پسفیک، (Cathay Pacific) یک شرکت هواپیمایی متعلق به هنگ کنگ است که  از سوی یاتا در سال ۲۰۱۱، به عنوان سومین شکت هواپیمایی جهان از نظر بازار سرمایه شناخته شده است. این شرکت هواپیمایی از سال ۲۰۱۰ به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های حمل و نقل جهان نیز شناخته می شود. کاتای پسفیک، روزانه به ۱۶۸ مسیر پرواز دارد. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم شرکت هواپیمایی کاتای پسفیک را بهتر بشناسیم.

کاتای پسفیک

اطلاعات کلی

مطالب مرتیط:
بهترین شرکت های هواپیمایی سال ۲۰۱۸
هزینه های سفر به هنگ کنگ

شرکت هواپیمایی کاتای پسفیک در سال ۱۹۴۶ در هنگ کنگ راه اندازی شد و همانطور که در سطر بالاتر نیز گفته شد، روزانه به ۲۰۰ مقصد که در ۵۰ کشور جهان پراکنده شده اند، پروازهای مستقیم دارد. دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در هنگ کنگ است و از فرودگاه بین المللی هنگ کنگ  به عنوان آشیانه ی مرکزی هواپیمایی خود بهره می برد. این شرکت هواپیمایی در حال حاضر در آشیانه ی هوایی خود، ۱۴۵ فروند هواپیمای مسافربری و باربری در خود دارد. این شرکت در سال ۲۰۱۲ بیش از ۲۷ میلیون مسافر و نزدیک به ۲ میلیون بسته را به سرتاسر دنیا انتقال داده است. شرکت هواپیمایی کاتای پسفیک در ۱۰ ساله ی اخیر همیشه جز ۵ خط برتر هوایی در دنیا بوده است. در حال حاضر بزرگ ترین سهام داران شرکت هواپیمایی کاتای پسفیک، شرکت سوایر گروپ و ایر چاینا می باشند.

مسافرین کاتای پسفیک

شرکت هواپیمایی کاتای پسفیک دارای یک شرکت تابعه به نام کاتای دراگون است که به اتفاق هم در حال حاضر عضوی از وان ورلد هستند. فرودگاه های سووارنابومی بانکوک و تائویوان تایوان، به عنوان مراکز اصلی هواپیماهای شرکت کاتای پسفیک فعالیت می کنند. میانگین سنی مسافران این هواپیما، ۷٫۷ سال است. در حال حاضر ۱۸ هزار و ۶۰۰ نفر برای این شرکت بزرگ هواپیمایی کار می کنند. شما می توانید با نصب برنامه ی کاتای پسفیک بر روی موبایل خود برای رزور پرواز ،صندلی  وهر اطلاعاتس  که برای سفر نیاز دارید را از طریق این برنامه در اختیار داشته باشید.

نام ایرلاین: Cathay Pacific

کد یاتا: CX

کد ایکائو: CPA

وب سایت شرکت هواپیمایی کاتای پسفیکwww.cathaypacific.com

خدمه ی پرواز و مسافرین

مقاصد پروازی

مقاصد پروازی شرکت هواپیمایی کاتای پسفیک در ۵ قاره ی جهان و در ۵۰ مقصد، در کشورهای: آفریقای جنوبی، استرالیا، نیوزیلند، چین، بحرین، بنگلادش، هند، نپال، سریلانکا، دبی، قطر، مالدیو، اتریش، جمهوری چک، بلژیک، دانمارک، فنلاند، فرانسه،آلمان، مجارستان، ایتالیا، نروژ، پرتغال، روسیه، اسپانیا، سوئد، سوئیس، هلند، انگلیس، برزیل، کانادا، شیلی، مکزیک، پرو، آمریکا، اندونزی، مالزی، میانمار، فیلیپین، سنگاپور، تایلند، ویتنام ،کامبوج،  ژاپن و کره می باشد.

هواپیمای شرکت کاتای پسفیک و کارمندانش

ناوگان هواپیمایی کاتای پسفیک

شرکت هواپیمایی کاتای پسفیک در حال حاضر ۱۴۵ فروند هواپیما به شرح زیر دارد:

 • هواپیمای بوئینگ ۷۷۷-۲۰۰: ۵ فروند
 • هواپیمای بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰: ۱۲ فروند
 • هواپیمای بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰ ER: 53 فروند
 • هواپیمای ایرباس A 330-300: 37 فروند
 • هواپیمای ایرباس A 350-900: 18 فروند
 • هواپیمای بوئینگ ۷۴۷-۴۰۰ERF: 6 فروند
 • هواپیمای بوئینگ ۷۴۷-۸F: 14 فروند
آشنایی با هواپیمایی کاتای پسفیک

قابل ذکر است که شرکت کاتای پسفیک، با سفارش ۵۱ فروند هواپیمای جدید در حال گسترش تعداد هواپیماهای شرکت خود است. لیست هواپیماهایی که در حال حاضر این شرکت هواپیمایی سفارش داده است به این قرار است:

 • هواپیمای ایرباس A 350-900: 10 فروند
 • هواپیمای ایرباس A 350-1000: 20 فروند
 • هواپیمای بوئینگ  ۷۷۷-۹ X: 21 فروند
کارآموزان کاتای پسفیک

امکانات مختص به کلاس پروازی

 • برای پروازهای اقتصادی (economy)، شما دراین پروازها می توانید با خود یک کیف دستی کوچک که شامل: کیف لپ تاپ، بسته ی کوچک، کیف دوربین و یا کوله پشتی و کیف دستی های کوچک باشد را تا وزن ۷ کیلوگرم، در داخل کابین هواپیما با خود حمل کنید.
 • برای پروازهای پریمیوم(permium)، شما می توانید به همراه خود یک کیف دستی کوچک کوچک، همانند شرایطی که در پروازهای اقتصادی وجود دارد را با خود حمل کنید.
حمل چمدان در هواپیما
 • برای پرواز های بیزینس کلاس(Businuess class)، محدودیت هایی برای اندازه و تعداد برایتان اعمال خواهد شد. البته برای برخی از خطوط هوایی محدودیت هایی اعمال می شود. پیشنهاد می شود که وسایل خود را در چمدان های بیشتری حمل کنید. در برخی از خطوط هوایی می توانید دو قطعه و در برخی از خطوط می توانید ۳ قطعه بار درون هواپیما با خود داشته باشید. در هر بار پرواز شما طبق قوانین شرکت هواپیمایی کاتای پسفیک، وزن مجاز برای بار شما در قوانین کلاس پروازی مشخص شده است و اگر بیش از حد مشخص شود باید با شرکت هواپیمایی خود تماس حاصل نمایید و هزینه ی اضافی بار خود را بپردازید. توجه داشته باشید که قبل از رزرو و پرواز برای اطلاعات بیشتر به سایت این شرکت هواپیمایی مراجه نمایید. در رابطه با رزرو بلیط هواپیما در کاتای پسفیک برای فرزندان زیر دو سال خود، حتما برای اطلاعات بیشتر به سایت شرکت کاتای پسفیک مراجعه نمایید. توجه داشته باشید که هزینه ی رزرو جایگاه مخصوص کودک، به همان میزان هزینه ی بار که برایش تعریف شده است، دریافت می گردد.
کابین هواپیما
 • برای پروازهای فرست کلاس(First class)، هم شرایط حمل بار همانند پروازهای بیزینس کلاس است، تنها فرقی که دارد این است که پرواز شما از هر فرودگاهی که باشد، شما درون هواپیما حق بردن دو بار را با خود دارید.

توجه داشته باشید که حتما قبل از پرواز، شرایط حمل بار و دیگر شرایط موجود را در سایت رسمی شرکت هواپیمایی کاتای پسفیک چک نمایید.

خدمه ی پرواز کاتای پسفیک

در صورتی که لازم است، این موارد را با شرکت هواپیمایی خود هماهنگ کنید

به خاطر داشته باشید که هر مورد پزشکی که با شرایط عادی پرواز درباره ی شما مغایر است را حداقل ۴۸ ساعت قبل از پرواز با شرکت هوایی خود  هماهنگ کنید:

۱- اگر احتیاج به کپسول اکسیژن دارید.

۲- سفر با شرایط خاص پزشکی و برانکارد

۳- معلولیت های خاص و یا سفر گروهی با افرادی که معلولیت خاصی دارند و تعدادشان ۱۰ نفر و یا بیشتر هستند.

۴- سفر هایی که بیش از ۸ ساعت زمان پرواز دارند و با حیوانات سفر خواهید کرد.

۵- دستگاه های پزشکی خاصی همچون POC , CPAP و یا دستگاه تنفس را حتما قبل از پرواز با شرکت هواپیمایی هماهنگ کنید.

یکی از خدمه ی کاتای پسفیک

به یاد داشته باشید که:

 • اگر به غذا و یا ماده ی خوراکی خاصی حساسیت دارید، حتما از قبل با شرکت کاتای پسفیک هماهنگ نمایید.
 • در صورتی که باردار هستید و یا همراهتان باردار است، در هنگام خرید بلیط به شرکت هواپیمایی اطلاع دهید.
معرفی فرودگاه بین المللی بوریسپیل
پروازهای بین المللی در ایران کاهش یافته است!
آشنایی با پنجره های هواپیما؛ کاربرد، طراحی و ساخت
چرا داخل هواپیما سرد است؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code