سفر در زمان: هواپیمای گمشده ای که بعد از ۳۷ سال در ونزوئلا فرود آمد!

هواپیمای گمشده

همه ما در زندگی به ماشین زمان فکر کرده ایم و معمولا فیلم هایی با این مضمون نیز حالمان را دگرگون می کند. همه ما دلمان می خواهد که برای یک بار هم که شده به آینده یا گذشته سفر کنیم تا حال و هوایی متفاوت با زندگی روزمره خود را تجربه کنیم. با اینکه سفر در زمان امکان پذیر نیست اما ماجرای یک هواپیمای گمشده به ما نشان می دهد که شاید چندان هم دور از ذهن نباشد. با هم در ادامه این متن از الی گشت به داستان هواپیمای گمشده ای می پردازیم که بعد از ۳۷ سال به زمین نشست. عجیب است، نه؟

هواپیمای گمشده

ماجرا از کجا شروع شد؟

مطالب مرتبط:
عجیب ترین اتفاقات هواپیمایی جهان که هیچ توجیهی برای آن ها نیست
وحشتناک ترین چیزهایی که در گیت بازرسی فرودگاه کشف شده اند!
حقایقی باورنکردنی در مورد چاله هوایی در پرواز

روز ۲۱ می ۱۹۹۲، در کاراکاس ونزوئلا هواپیمای عجیبی فرود آمد که متعلق به پرواز ۹۱۴ پن امریکا بود. همه از این قضیه متعجب بودند زیرا زمان پرواز این هواپیما را فهمیدند. این هواپیما از شرکت هواپیمایی پان امریکن ورلد ایرویز (Pan America) روز ۲۲ ژوئیه ۱۹۵۵ یعنی حدودا ۳۷ سال پیش پرواز کرده بود. در آن زمان در میانه راه این هواپیما گم شد و از خود هیچ اثری به جای نگذاشت تا جایی که دیگر افرادی که به دنبال آن بودند، از پیدا کردن آن نا امید شدند.

هواپیمای گمشده پن امریکا

چه چیزی باعث این رازآلودگی می شود؟

 • این هواپیما در طول ۳۷ سال کجا بود؟
 • هواپیما چطر بدون هیچ سوختی پرواز می کرد؟
 • عجیب ترین مورد؟ آنها همان افرادی بودند که در هواپیما وجود داشتند و سنشان تغییر نکرده بود؛ بله سن آن ها تغییر نکرده بود!
 • آیا آن ها گم شده یا به مکان ناشناخته ای رفته بودند؟ چگونه در طول این سال ها زنده ماندند؟
 • آیا این چیزی است که با گذشت زمان یا سفر در زمان ارتباط داشته باشد؟

خوان دلا کورته (Juan de la Corte) شاهد این ماجرای معجزه آسا بوده و ارتباطات تلفنی که بین خلبان و کارمندان رخ داده، ثبت شده است. او این حادثه را اینگونه روایت می کند که چیزی ناگهانی و غیر معمول در نگاه وی نمایان می شود. او گفت که هواپیمایی که فرود آمد بسیار کهنه و قدیمی بود به قدری که او نمی توانسته هواپیما را در رادار تشخیص داده و پیدا کند و همچنین این هواپیما اختراعی بوده که سالیان سال قبل ساخته شده است.

روزنامه ای مربوط به هواپیمای گمشده پن امریکا

زمانی که کورته از کاپیتان در مورد جزییات پرواز پرسید، او اقرار کرد که از صدای وحشت زده خلبان متوجه شده که چیزیدرست نیست. خلبان گفت که این هواپیمای چارتر پرواز ۹۱۴ است که ۴ کادر پرواز و ۵۷ مسافر دارد و قرار بوده که از میامی به نیویورک برود! این لحظه ای بود که همه در اتاق کنترل برج مراقبت متعجب و شوکه شدند.

سپس دلا کورته از خلبان پرسید که آیا گم شده است؟ زیرا مقصدی که او قرار بوده به آن برسد، دست کم ۱۸۰۰ کیلومتر تا اینجا که فرود آمده، فاصله داشت و او همچنین گفت که اینجا کاراکاس ونزوئلا در آمریکای جنوبی است اما به هر حال او بدون هیچگونه اجازه ای، به خلبان گفت که می تواند در باند فرودگاه به زمین بنشیند.

بعد از آن، پس از زمانی که همه شلوغی ها خوابید، کادر پرواز و مسافران چنان به فضای متعجب آور اطرافشان نگاه می کردند که انگار از خوابی عمیق فرود آمده اند. سپس خلبان از مسئولین برج مراقبت پرسید که کجا هستند و چه اتفاقی افتاده است؟ مسئولین نیز به او گفتند که هواپیمای شما باید در ساعت ۹:۵۵ دقیقه در میامی فرود می آمده اما اینجا کاراکاس ونزوئلا است و البته ۳۷ سال نیز از زمان پرواز شده گذشته است؛ امروز ۲۱ می ۱۹۹۱ است.

خلبان بعد از اینکه همه این صحبت ها را شنید به طرز عجیبی شوکه شد و با خودش گفت: «خدای من! خدای من!». خوان دلا کورته تمام تلاشش را به کار گرفت تا بتواند کمی خلبان را آرام کند و از بقیه کارمندان خواست تا کمک کنند که برای مسافران و خدمه پرواز، محلی برای استراحت پیدا کنند. زمانی که کارت شناسایی مسافران بازرسی شد، متوجه شدند که این ها دقیقا همان افرادی هستند که در پرواز ۱۹۵۵ بوده و سوار آن شدند. اما چیزی که همه را بیش از پیش متعجب کرد این بود که در طی این ۳۷ سال، هیچ آثاری از تغییر سنی در آن ها دیده نمی شد. انگار که آن ها دقیقه همان سنی را داشتند که در سال ۱۹۵۵ بودند، همان عکس، همان چهره، همان سن!

روزنامه ای مربوط به هواپیمای گمشده

انتظار برای موضوعی غیر قابل انتظار!

بعد از همه گفتگوهایی که برای شما گفتیم، وقتی کارکنان برج مراقب می خواستند که به مسافران نزدیک شوند، خلبان از اینکار جلوگیری کرد و نگذاشت که کسی پیش آن ها برود. خلبان گفت: «ما دوباره داریم می رویم!». در این لحظه، کارکنان برج مراقبت چهره های وحشت زده مسافران را می توانستند از پنجره هواپیما ببینند. خلبان پس از آن تقویمی از سال ۱۹۵۵ را به زمین انداخت، سوار هواپیما شده، پرواز کرد و دیگر هرگز برنگشت. اتفاقی که نباید افتاد!

روزنامه قدیمی برای هواپیمای گمشده

اسنادی برای اثبات ماجرای هواپیمای گمشده

تا اینجا شاید پیش خودتان فکر کنید که این ماجرا ساختگی است و صحت ندارد؛ البته ما هم صحت آن را تایید یا تکذیب نمی کنیم اما در هر صورت اسنادی وجود دارد که واقعیت این ماجرا را ارائه می دهند. سند اول هم صدای ضبط شده ای است که بین خلبان و دلا کورته وجود دارد و سند دیگری برای این هواپیمای گمشده تقویمی از سال ۱۹۵۵ است که هنوز هم در فرودگاه وجود دارد. این اسناد نظر ما را به این سمت پیش می برند که به صحت این اتفاق بیشتر فکر کنیم. تئوری سفر در زمان به خاطر این ماجرا قوت بیشتری گرفت اما در هر صورت افراد در این ماجرا به دو دسته تقسیم می شوند: عده ای می گویند این داستان پرداخت ذهن خوان دلا کورته و باقی معتقدند که بدون شک، هواپیمای گمشده در سفر زمان کرده است. در هر صورت هنوز هیچ اسنادی برای رد یا تایید این اتفاق کشف نشده و هنوز هم به عنوان یکی از عجیبترین وقایع دنیا محسوب می شود.

منبع: wtsnew.com

 1. Avatar
  ar

  سلام. خیلی داستان عجیب و غیرقابل باوری بود اون هواپیما چطوری تو زمان سفر کرد و این مدت کجا بود؟ چرا خواست بره و دیگه برنگشت؟ الان مسافرین و اون هواپیما کجا هستن؟

 2. Avatar
  مهدی

  سلام به نظر می رسه این هم جزو داستانهای تخیلی باشه چرا که لااقل میشد علت ناپدیدی و گم شدنشون رو توضیح خواست ویا علت رفتنشون پس دور از ذهن و باوره

  • Avatar
   علی

   سلام دوست عزیز حرف شما رو کاملن قبول دارم علتش چی بوده چرا نپرسیدن که ازکجا به کجا سفر کردن ( از کدوم منطقه رد شدن که به اینجا رسیدن ) و چرا نیومدن پایین علت را جویا شوند.

 3. Avatar
  شاهین

  تمام این داستانهای تخیلی به اینجا ختم میشه که همه اون اسناد و افراد گم شدن و به دوره قبل بازگشتن.تو اون فرودگاه به این بزرگی یه دوربین مجهز به ضبط تاریخ و ساعت و یا یه خبرنگار و یا شواهد عینی وجود نداشته؟ هیچ راداری که بتونن این مسیری که هواپیما اومده رو چک کنن نبوده؟
  فقط میگن اومد و بعدشم رفت و لولو بردش.مردمم که عاشق تخیل و داستانهای غیر علمی هستن.

 4. Avatar
  اميد لهراسبب

  من ی کلیپی در خصوص این واقعه دیدم که داشتن کلا هواپیما و قطعاتش رو از هم جدا میکردن و چن تا مسافر ووی برانکارد در حال خروج بودن اما اینجا گفته شده اونا دوباره رفتن

 5. Avatar
  قادری

  یک دلیل قانع کننده که به ذهن برسد این است که شاید این افراد جن باشند به هر حال اگه راست باشد
  تنها دلیل قانع کننده همین است

 6. Avatar
  نادر

  باورنکنید شرووره همیشه داستانهای اینجوری مبهم تموم میشه.. خوب چرا بزاره بره اگر همچین چیزی بود نگه میداشتن هزارتا خبرنگار عکس و مدرک تماس با خانواده اا و…. پس داستان تخیلی خوبیه

 7. Avatar
  ملیحه

  یه کتابی هست عجیب تر از علم پیشنهاد میکنم اونو مطالعه کنید واقعا جالبه،دوستان همچین چیزهایی هست اماعلم بشریت به اونجانرسیده که علتش رو کشف وپیداکنه.

 8. Avatar
  ملیحه

  یه کتابی هست عجیب تر از علم پیشنهاد میکنم اونو مطالعه کنید واقعا جالبه،دوستان همچین چیزهایی هست اماعلم بشریت به اونجانرسیده که
  علتش رو کشف وپیداکنه،کسایی که درمقابل دیدگان دیگران به طور ناخواسته غیب شدن یاوجود ورفت آمدیوفوها درزمان مصرباستان ودست یوفوها که توکاربوده درهنگام ساخت اهرام ثلاثه باورش سخته ولی ردم نمیشه کرد به خاطر آثارونقوشی که در اهرام مصر ازشون هست.

 9. Avatar
  مهاجر

  این داستان را بیست سال پیش طور دیگه ای خواندم که نوشته بود پس از فرود عجیب این هواپیما هیچکس از آن خارج نشد وقتی که نیروهای امنیتی فرودگاه وارد هواپیما شدن با یک تصویر هولناک مواجه شدن که همه افراد سرجای خود مرده و تبدیل به اسکلت شده بودند ولی تنها نکته عجیب ماجرا اینجا بود که سیگاری روی جا سیگاری گذاشته شده بود هنوز میسوخت و تموم نشده بود

 10. Avatar
  میلاد

  به نظرم دروغه یعنی یک نفر توی اون پرواز نخواسته پیاده شه! باورم نمیشه اصلا فرودگاه چرا اجازه پرواز داده نه یه جای داستان ایراد داره

 11. Avatar
  حسین

  خب چرا گذاشتن بره چرا جلوش رو نگرفتن چرا هیچ فیلمی ازش وجود نداره بلاخره باید ۱ فیلمی که در حال صحبت با خلبان بود رو میگرفتن چرا اجازه پرواز بهش دادن که واس بقیه دچار ابهام نشه یکم شک بر انگیزه

 12. Avatar
  ایرج اربابی

  یاد افسانه اصحاب کهف افتادم بنظرسما چنین هواپیمایی رو به همین راحتی اجازه پرواز مجدد میدن؟ به فرض محال، اگه درست هم بوده،این یه معجزه بزرگ میتونسته باشه.مگه میشه از کنار چنین معجزه ای که حتما میتونسته بار تبلیغاتی بسیار گسترده ای رو بهمراه داشته باشه به راحتی گذشت.؟ یه هواپیمای غریبه توی هرکشوری فرودبیاد، تا متوجه نشن چه قصدی داشته ولش نمیکنن.پس نتیجه میگیریم ساقیه دلاکورته بچه سرآسیاب ملارده، چون قشنگ معلومه جنسش خوب بوده

 13. Avatar
  ابوبکر تکاملی

  از یک قسمتی تحریف شده اونم اینکه اگر چنین اتفاقی افتاده باشه، اجازه پرواز دوباره و به هواپیما ندادن برای تحقیقات، این موضوع و مخفی کردن، نگذاشتن رسانه ای بشه….

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code