سفر در زمان: هواپیمای گمشده ای که بعد از ۳۷ سال در ونزوئلا فرود آمد!

هواپیمای گمشده

همه ما در زندگی به ماشین زمان فکر کرده ایم و معمولا فیلم هایی با این مضمون نیز حالمان را دگرگون می کند. همه ما دلمان می خواهد که برای یک بار هم که شده به آینده یا گذشته سفر کنیم تا حال و هوایی متفاوت با زندگی روزمره خود را تجربه کنیم. با اینکه سفر در زمان امکان پذیر نیست اما ماجرای یک هواپیمای گمشده به ما نشان می دهد که شاید چندان هم دور از ذهن نباشد. با هم در ادامه این متن از الی گشت به داستان هواپیمای گمشده ای می پردازیم که بعد از ۳۷ سال به زمین نشست. عجیب است، نه؟

هواپیمای گمشده

ماجرا از کجا شروع شد؟

مطالب مرتبط:
عجیب ترین اتفاقات هواپیمایی جهان که هیچ توجیهی برای آن ها نیست
وحشتناک ترین چیزهایی که در گیت بازرسی فرودگاه کشف شده اند!
حقایقی باورنکردنی در مورد چاله هوایی در پرواز

روز ۲۱ می ۱۹۹۲، در کاراکاس ونزوئلا هواپیمای عجیبی فرود آمد که متعلق به پرواز ۹۱۴ پن امریکا بود. همه از این قضیه متعجب بودند زیرا زمان پرواز این هواپیما را فهمیدند. این هواپیما از شرکت هواپیمایی پان امریکن ورلد ایرویز (Pan America) روز ۲۲ ژوئیه ۱۹۵۵ یعنی حدودا ۳۷ سال پیش پرواز کرده بود. در آن زمان در میانه راه این هواپیما گم شد و از خود هیچ اثری به جای نگذاشت تا جایی که دیگر افرادی که به دنبال آن بودند، از پیدا کردن آن نا امید شدند.

هواپیمای گمشده پن امریکا

چه چیزی باعث این رازآلودگی می شود؟

 • این هواپیما در طول ۳۷ سال کجا بود؟
 • هواپیما چطر بدون هیچ سوختی پرواز می کرد؟
 • عجیب ترین مورد؟ آنها همان افرادی بودند که در هواپیما وجود داشتند و سنشان تغییر نکرده بود؛ بله سن آن ها تغییر نکرده بود!
 • آیا آن ها گم شده یا به مکان ناشناخته ای رفته بودند؟ چگونه در طول این سال ها زنده ماندند؟
 • آیا این چیزی است که با گذشت زمان یا سفر در زمان ارتباط داشته باشد؟

خوان دلا کورته (Juan de la Corte) شاهد این ماجرای معجزه آسا بوده و ارتباطات تلفنی که بین خلبان و کارمندان رخ داده، ثبت شده است. او این حادثه را اینگونه روایت می کند که چیزی ناگهانی و غیر معمول در نگاه وی نمایان می شود. او گفت که هواپیمایی که فرود آمد بسیار کهنه و قدیمی بود به قدری که او نمی توانسته هواپیما را در رادار تشخیص داده و پیدا کند و همچنین این هواپیما اختراعی بوده که سالیان سال قبل ساخته شده است.

روزنامه ای مربوط به هواپیمای گمشده پن امریکا

زمانی که کورته از کاپیتان در مورد جزییات پرواز پرسید، او اقرار کرد که از صدای وحشت زده خلبان متوجه شده که چیزیدرست نیست. خلبان گفت که این هواپیمای چارتر پرواز ۹۱۴ است که ۴ کادر پرواز و ۵۷ مسافر دارد و قرار بوده که از میامی به نیویورک برود! این لحظه ای بود که همه در اتاق کنترل برج مراقبت متعجب و شوکه شدند.

سپس دلا کورته از خلبان پرسید که آیا گم شده است؟ زیرا مقصدی که او قرار بوده به آن برسد، دست کم ۱۸۰۰ کیلومتر تا اینجا که فرود آمده، فاصله داشت و او همچنین گفت که اینجا کاراکاس ونزوئلا در آمریکای جنوبی است اما به هر حال او بدون هیچگونه اجازه ای، به خلبان گفت که می تواند در باند فرودگاه به زمین بنشیند.

بعد از آن، پس از زمانی که همه شلوغی ها خوابید، کادر پرواز و مسافران چنان به فضای متعجب آور اطرافشان نگاه می کردند که انگار از خوابی عمیق فرود آمده اند. سپس خلبان از مسئولین برج مراقبت پرسید که کجا هستند و چه اتفاقی افتاده است؟ مسئولین نیز به او گفتند که هواپیمای شما باید در ساعت ۹:۵۵ دقیقه در میامی فرود می آمده اما اینجا کاراکاس ونزوئلا است و البته ۳۷ سال نیز از زمان پرواز شده گذشته است؛ امروز ۲۱ می ۱۹۹۱ است.

خلبان بعد از اینکه همه این صحبت ها را شنید به طرز عجیبی شوکه شد و با خودش گفت: «خدای من! خدای من!». خوان دلا کورته تمام تلاشش را به کار گرفت تا بتواند کمی خلبان را آرام کند و از بقیه کارمندان خواست تا کمک کنند که برای مسافران و خدمه پرواز، محلی برای استراحت پیدا کنند. زمانی که کارت شناسایی مسافران بازرسی شد، متوجه شدند که این ها دقیقا همان افرادی هستند که در پرواز ۱۹۵۵ بوده و سوار آن شدند. اما چیزی که همه را بیش از پیش متعجب کرد این بود که در طی این ۳۷ سال، هیچ آثاری از تغییر سنی در آن ها دیده نمی شد. انگار که آن ها دقیقه همان سنی را داشتند که در سال ۱۹۵۵ بودند، همان عکس، همان چهره، همان سن!

روزنامه ای مربوط به هواپیمای گمشده

انتظار برای موضوعی غیر قابل انتظار!

بعد از همه گفتگوهایی که برای شما گفتیم، وقتی کارکنان برج مراقب می خواستند که به مسافران نزدیک شوند، خلبان از اینکار جلوگیری کرد و نگذاشت که کسی پیش آن ها برود. خلبان گفت: «ما دوباره داریم می رویم!». در این لحظه، کارکنان برج مراقبت چهره های وحشت زده مسافران را می توانستند از پنجره هواپیما ببینند. خلبان پس از آن تقویمی از سال ۱۹۵۵ را به زمین انداخت، سوار هواپیما شده، پرواز کرد و دیگر هرگز برنگشت. اتفاقی که نباید افتاد!

روزنامه قدیمی برای هواپیمای گمشده

اسنادی برای اثبات ماجرای هواپیمای گمشده

تا اینجا شاید پیش خودتان فکر کنید که این ماجرا ساختگی است و صحت ندارد؛ البته ما هم صحت آن را تایید یا تکذیب نمی کنیم اما در هر صورت اسنادی وجود دارد که واقعیت این ماجرا را ارائه می دهند. سند اول هم صدای ضبط شده ای است که بین خلبان و دلا کورته وجود دارد و سند دیگری برای این هواپیمای گمشده تقویمی از سال ۱۹۵۵ است که هنوز هم در فرودگاه وجود دارد. این اسناد نظر ما را به این سمت پیش می برند که به صحت این اتفاق بیشتر فکر کنیم. تئوری سفر در زمان به خاطر این ماجرا قوت بیشتری گرفت اما در هر صورت افراد در این ماجرا به دو دسته تقسیم می شوند: عده ای می گویند این داستان پرداخت ذهن خوان دلا کورته و باقی معتقدند که بدون شک، هواپیمای گمشده در سفر زمان کرده است. در هر صورت هنوز هیچ اسنادی برای رد یا تایید این اتفاق کشف نشده و هنوز هم به عنوان یکی از عجیبترین وقایع دنیا محسوب می شود.

منبع: wtsnew.com

 1. ar

  سلام. خیلی داستان عجیب و غیرقابل باوری بود اون هواپیما چطوری تو زمان سفر کرد و این مدت کجا بود؟ چرا خواست بره و دیگه برنگشت؟ الان مسافرین و اون هواپیما کجا هستن؟

 2. مهدی

  سلام به نظر می رسه این هم جزو داستانهای تخیلی باشه چرا که لااقل میشد علت ناپدیدی و گم شدنشون رو توضیح خواست ویا علت رفتنشون پس دور از ذهن و باوره

  • علی

   سلام دوست عزیز حرف شما رو کاملن قبول دارم علتش چی بوده چرا نپرسیدن که ازکجا به کجا سفر کردن ( از کدوم منطقه رد شدن که به اینجا رسیدن ) و چرا نیومدن پایین علت را جویا شوند.

 3. شاهین

  تمام این داستانهای تخیلی به اینجا ختم میشه که همه اون اسناد و افراد گم شدن و به دوره قبل بازگشتن.تو اون فرودگاه به این بزرگی یه دوربین مجهز به ضبط تاریخ و ساعت و یا یه خبرنگار و یا شواهد عینی وجود نداشته؟ هیچ راداری که بتونن این مسیری که هواپیما اومده رو چک کنن نبوده؟
  فقط میگن اومد و بعدشم رفت و لولو بردش.مردمم که عاشق تخیل و داستانهای غیر علمی هستن.

 4. قادری

  یک دلیل قانع کننده که به ذهن برسد این است که شاید این افراد جن باشند به هر حال اگه راست باشد
  تنها دلیل قانع کننده همین است

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد