بلیط هواپیما

معرفی پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی امارات

آشنایی با پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی امارات | Emirates Business Class

پروازهای بیزینس کلاس مختص کسانی است که می خواهند به سفر کاری بروند و شرایط کاری آن ها ایجاب می کند که به این سفرها حال با اهداف تجاری و یا کاری بروند. امروز ما در الی گشت می خواهیم تا این کلاس پروازی و امکاناتش را در شرکت هواپیمایی امارات که تحت پرچم کشور امارات مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه با ما همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر به بررسی پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی امارات (Emirates Business Class) بپردازیم.

بیزینس کلاس

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی امارات

مطالب مرتبط:
پارک صفا، قدیمی ترین پارک دبی
آسمان خراشهای دبی غالب در مسابقه آسمان خراشها

شرکت هواپیمایی امارات که در زیر پرچم همین کشور است، در واقع یکی از بزرگ ترین و پرنفوذ ترین شرکت های هواپیمایی دنیا است. این ایرلاین در سال ۱۹۸۵ افتتاح شد و فعالیت خود را تنها با دو فروند هواپیما آغاز کرد.

شرکت هواپیمایی امارات یکی از شرکت های هواپیمایی بسیار موفق نه تنها در منطقه ی خاورمیانه بلکه در سراسر جهان شناخته شناخته می شود. از بسیاری از نقاط جهان و هر ۶ قاره ی جهان، این شرکت پرواز دارد و بسیاری از افراد را در سراسر جهان جا به‌ جا می نماید.

بسیاری از مردم دنیا شرکت هواپیمایی امارات را بزرگ ترین شرکت هواپیمالیی فعال در خاورمیانه می دانند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر معروف و توریستی دبی قرار دارد. شرکت هواپیمایی امارات در واقع یکی از زیر مجموعه های یکی از بزرگ ترین هلدینگ های اماراتی یعنی شرکت گروه امارات (The Emirates Group) می باشد.

طبق آمار رسمی منتشرشده، شرکت هواپیمایی امارات ایرلاین هر هفته بیش از ۳۴۰۰ پرواز از فرودگاه بین المللی دبی به مقاصد بی شماری از جمله ۱۴۲ شهر از ۷۸ کشور در سراسر جهان انجام می ‌دهد.

پروازهای این شرکت هواپیمایی همانطور که در بالاتر هم اشاره کردیم، تمام ۶ قاره‌ ی جهان را در پوشش پروازی خود قرار می ‌دهد.

بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی امارات

دلایلی از این دست هستند که باعث شده اند این شرکت به عنوان یکی از ۱۰ شرکت هواپیمایی برتر و معروف جهان در رنکینگ جهانی مسافت پرواز و بهترین ایرلاین های جهان به دست آورد. ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی امارات ایرلاین با توجه به برنامه ی خریدهای متعدد و به روزی که انجام می ‌دهد، توانسته است برنامه های پروازی خود را بیش از پیش گسترده سازد.

این شرکت اماراتی در سال۲۰۱۳ به طور مثال در حدود ۲۰۰ هواپیمای مدرن و پهن پیکر خریداری نمود و به ناوهوایی خود اضافه کرد. عمر این ناوگان در حدود ۷ سال است و همین نشان دهنده ی حساب عظیم این شرکت هواپیمایی بر روی کیفیت پروازهای خود است. این شرکت هواپیمایی بزرگ و مدرن جوایز متعدد و معتبری را از آن خود کرده است.

از جمله ی این جوایز می توان به جایگاه هشتم برترین ایرلاین های جهان در سال ۲۰۱۲ و یا دریافت عنوان شرکت هوایی برتر جهان در سال ۲۰۱۳ و یا دریافت ۴ ستاره از اتحادیه ی هوایی اسکای ترکس اشاره نمود. شرکت هواپیمایی امارات در حال حاضر با ۳۴۴ هواپیمای فعال در ناوگان هوایی خود به تمامی قاره‌ های جهان پرواز می نماید.

از دیگر افتخارات این ایرلاین این است که هواپیمایی امارات با پرواز مستقیم از دبی به اوکلند، برای مدت ها عنوان طولانی ترین پرواز مستقیم و بدون توقف در جهان را در اختیار داشت.

آشنایی بارواز بین المللی کلاس امارات

بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی امارات

همان طور که گفتیم پرواز بیزنس کلاس مختص سفرهای کاری و تجاری است. در این نوع پروازها معمولا امکانات و خدمات تجاری ویژه ای به مسافران ارائه می شود، البته خدمات ارائه شده به نوع شرکت هواپیمایی و خدماتی که تعریف کرده است، بستگی دارد.

مشاهده می شود که پرواز بیزنس کلاس برخی از شرکت های هواپیمایی آن قدر لوکس و مجلل است که همپای پرواز فرست کلاس بسیاری از شرکت های هواپیمایی است. سه ایرلاین در جهان هستند که بهترین نوع این کلاس پروازی را ارائه می دهند که شرکت هواپیمایی امارات نیز جز آنان است. پرواز بیزنس کلاس امارات نیز بهترین خدمات را به مسافرانی که در سفر کاری و تجاری هستند ارائه می کند.

تمام امکانات و تسهیلات رفاهی برای استراحت و پروازی آرام و آسوده در اختیار مسافران قرار می گیرد. هواپیماهای بوئینگ ۷۰۰ و ایرباس ۳۸۰ که در این پرواز استفاده می شوند بسیار جادار هستند و فضایی اختصاصی برای هر مسافر ایجاد می کنند.

شاید برایتان این نکته جالب باشد که صندلی های داخل کابین هواپیمای بیزینس کلاس بزرگ و جادار هستند و از فضای داخلی ماشین های اسپرت معروف الهام گرفته شده اند. این صندلی ها از چرم خاکستری تولید شده اند و قسمتی برای قرار دادن پاها در آن ها تعبیه شده است.

طراحی ارگونومیک منحصربه فرد این صندلی ها باعث می شود که بدن مسافران در راحت ترین وضعیت موجود و ممکن قرار بگیرد. مانیتورهایی که در روبروی صندلی هر مسافر قرار گرفته، امکان تماشای برنامه های سرگرم کننده ی بین المللی و فیلم های روز دنیا را برای مسافران فراهم می کند.

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی امارات

شرکت هواپیمایی امارات پروازهای بیزنس کلاس خود را با دو نوع هواپیمای خاص برگزار می کند. این نکته را نباید فراموش کرد که مدل هواپیماها بی شک می تواند تاثیر بسیار زیادی در ارائه و نوع خدمات داشته باشد.

به طور مثال ایرباس ۳۸۰ ممکن است نمای بیرونی جذاب و منحصر به فردی نداشته باشد اما به هر حال فضای داخلی بسیار بزرگ و وسیعی دارد. در قسمت بیزنس کلاس این هواپیما که همانطور که گفتیم تنها مختص به بیزینس کلاس است، ۷۶ عدد صندلی با قابلیت تخت خواب شو وجود دارد که هر کدام قابلیت به تخت خوابی با طول حدودا ۲ متر تبدیل می شوند.

برای هر مسافر یک میز و یک یخچال کوچک در کنار هر صندلی وجود دارد. البته این نکته قابل به ذکر است که فضای اختصاصی در این پرواز مانند فرست کلاس نیست، اما با وجود دیواره های مخصوص کنار هر صندلی فضای خلوت و آرامی برای هر مسافر ایجاد می کنند.

به طور معمول در پروازهای طولانی مدت و برد بالای بیزنس کلاس ۶ وعده ی غذایی به مسافران پیشنهاد داده می شود که عبارتند از: ۳ وعده ی اصلی و ۳ میان وعده. تمامی این غذاها و میان وعده ها از طیف و انواع متنوعی از غذاهای عربی و بین المللی انتخاب می شوند.

همه ی این غذاها توسط متحبرترین آشپزان ایرلاین ها و کترینگ ها و با بهترین مواد غذایی پخته می شوند. در طول پروارز نیز با انواع نوشیدنی های سرد و گرم از فواصل مختلف سفر از مسافران بیزنس کلاس امارات پذیرایی می شود.

«هواپیمای برقی» راه حل جدید نروژ برای کاهش آلودگی محیط زیست!
«هواپیمای برقی» راه حل جدید نروژ برای کاهش آلودگی محیط زیست!
همه چیز در مورد فرودگاه بین المللی مونیخ
همه چیز در مورد فرودگاه بین المللی مونیخ
نکاتی برای مسافران هواپیما که دارای اضافه وزن هستند!
نکاتی برای مسافران هواپیما که دارای اضافه وزن هستند!
ویژگی های کابین لوکس بوئینگ دریم لاینر از بریتیش ایرویز
ویژگی های کابین لوکس بوئینگ دریم لاینر از بریتیش ایرویز