راه اندازی اولین پرواز مستقیم بین استرالیا و بریتانیا

اولین پرواز مستقیم از لندن به شهر پرت استرالیا

شرکت هواپیمایی کانتاس ایرویز (Qantas) پروازهای مستقیم بین شهر لندن و شهر پرت (Perth) استرالیا را این هفته آغاز می کند. تا پیش از این، این سفر یک و نیم روز طول می کشید، اما با راه اندازی اولین پرواز مستقیم بین استرالیا و بریتانیا ، از این پس مسافران می توانند از شهر شلوغ و پرهیاهوی لندن در عرض ۱۷ ساعت به شهر پرت در استرالیا برسند. پرواز لندن به پرت، اولین پرواز مستقیم بین بریتانیا و استرالیا محسوب می شود و نقطه عطفی در پروازهای بین این دو کشور خواهد بود. با الی گشت همراه باشید تا در مورد این پرواز و جزئیات آن بیشتر بدانیم.

پرواز کانتاس

پرواز مستقیم از لندن به پرت

مطالب مرتبط:
آشنایی با شرکت هواپیمایی کانتاس
طولانی ترین مسیرهای پروازی جهان

شهر پرت بزرگ ترین شهر و مرکز استرالیای غربی است و در سال های اخیر به یکی از جاذبه های گردشگری محبوب تبدیل شده است. اما فاصله دور آن همیشه یکی از معضلات برای رسیدن به این شهر محسوب می شد. همان طور که گفتیم قبلا از لندن تا شهر پرت حدود یک و نیم روز طول می کشید. اما با راه اندازی پرواز مستقیم لندن-پرت از این پس این سفر طولانی و بین قاره ای تنها ۱۷ ساعت طول می کشد. شهر پرت را می توان یکی از دورافتاده ترین شهرهای بزرگ جهان دانست و در فاصله ۱۴۴۹۸ کیلومتری از لندن قرار دارد. با راه اندازی اولین پرواز مستقیم بین استرالیا و بریتانیا، قطب اقتصادی اروپا در نصف روز به شهر ثروتمند و معدن خیز پرت در استرالیا مرتبط می شود.

پرواز مستقیم از لندن به پرت

اولین پرواز مستقیم بین استرالیا و بریتانیا

از سال ۱۹۳۵ قرار بود پروازی مستقیم بین این دو کشور راه اندازی شود، اما این کار تا سال ۲۰۱۸ به تعویق افتاد. این مسیر پروازی در ابتدا توسط ایرلاین استرالیایی در دهه سی انجام شد و در آن زمان این پرواز با ۳۱ توقف انجام می شد و حدود دو هفته طول می کشید!

اما خوشبختانه در ماه مارچ ۲۰۱۸ هواپیمایی کانتاس بالاخره اولین پرواز مستقیم بین استرالیا و بریتانیا را انجام خواهد داد و این رویای قدیمی را به واقعیت تبدیل خواهد کرد. این پرواز توسط هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ سری دریم لاینر انجام می شود و مدت زمان سفر به ۱۷ ساعت کاهش پیدا خواهد کرد. هواپیمایی کانتاس در نظر دارد این پروازها را به صورت روزانه و منظم انجام دهد.

آلن جویس، مدیر عامل شرکت هواپیمایی کانتاس پیش بینی می کند که این مسیر پروازی با استقبال بسیار خوبی مواجه شود. «تا پیش از آنکه اولین پرواز مستقیم از لندن به پرت به زمین بنشیند هیچ کس در کانتاس خیالش راحت نمی شود. این پرواز اهمیت بسیار زیادی دارد و نقطه عطفی در تاریخ صنعت هواپیمایی به شمار می رود. این پرواز ارتباطی مستقیم بین اروپا و استرالیا برقرار می کند.»

راه اندازی اولین پرواز بین استرالیا و بریتانیا

گسترش شبکه پروازهای طولانی و بدون توقف

شرکت هواپیمایی کانتاس در نظر دارد شبکه پروازهای طولانی مدت خود را تا سال ۲۰۲۲ گسترش دهد و راه اندازی پرواز مستقیم از لندن به پرت در راستای همین برنامه توسعه است. پیش از این پرواز لندن به پرت در آسیا یا خاورمیانه یک توقف داشت، اما از این هفته مسافران می توانند بدون توقف و مستقیم به شهر پرت بروند.

علاوه بر این، هواپیمایی کانتاس از شرکت های هواپیماسازی ایرباس و بوئینگ درخواست کرده تا سال ۲۰۲۲ هواپیمایی بسازند که بتواند پرواز از سیدنی به لندن را بدون توقف انجام دهد. در صورتی که اجرای اولین پرواز مستقیم بین استرالیا و بریتانیا با موفقیت انجام شود پروژه پروازهای مستقیم دیگر نیز در دست اقدام قرار خواهد گرفت. به گفته مسئولین، پرواز مستقیم از لندن به شهر پرت تنها نقطه آغازی برای پروازهای طولانی و بدون توقف خواهد بود.

هواپیمایی کانتاس

اهمیت اقتصادی پرواز لندن به پرت

همان طور که گفتیم این پرواز، اولین پرواز مستقیم بین استرالیا و بریتانیا محسوب می شود. اما این پرواز از لحاظ اقتصادی نیز اهمیت قابل توجهی دارد. ریکو مرکرت، استاد مدرسه کسب و کار دانشگاه سیدنی در رابطه با اهمیت این پرواز می گوید: «هر دو شهر جزء منابع اقتصادی مهم جهان به شمار می روند. از یک طرف، شهر لندن با بانک های بزرگ و بین المللی و دفتر حقوقی و وکلا قرار دارند و از طرف دیگر، شهر پرت که با معادن متعدد خود منبعی غنی از ثروت طبیعی به شمار می رود.» وکلا و نمایندگان بانک نیاز دارند مرتب بین این دو شهر در رفت و آمد باشند و راه اندازی پرواز مستقیم از لندن به پرت می تواند این روند را تسریع ببخشد.

شرکت های معدن کاری در استرالیای غربی بیش از یک سوم سنگ آهن جهان را از معادن این شهر استخراج می کنند و بسیاری از بزرگ ترین قطعه های سنگ قیمتی و نادر زمین از معادن پرت به دست می آید. همچنین شرکت های خدمات مالی معتبر و بین المللی مثل هارتلیز (Hartleys Ltd.) نیز در این شهر قرار دارند.

شهر پرت استرالیا

طولانی ترین مسیر پروازی بریتانیا

پیش از راه اندازی این پرواز، طولانی ترین مسیر پروازی بریتانیا ۷۲۷۵ مایل (۱۱۷۰۷ کیلومتر) بود که توسط شرکت هواپیمایی گارودا ایندونیژیا (Garuda Indonesia) و بین فرودگاه هیترو لندن و جاکارتا انجام می شد. اما با راه اندازی اولین پرواز مستقیم بین استرالیا و بریتانیا، این پرواز عنوان طولانی ترین مسیر پروازی بریتانیا را نیز از آن خود خواهد کرد.

در ۲۵ مارچ ۲۰۱۸، پرواز QF10 در ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه از فرودگاه هیترو لندن پرواز خواهد کرد و در ساعت ۱۳:۱۵ روز ۲۶ مارچ در فرودگاه پرت به زمین خواهد نشست. مسیر پروازی ۱۴۴۹۸ کیلومتری، اولین پرواز مستقیم و بدون توقف بین این دو کشور خواهد بود. در حال حاضر این پرواز به صورت پرواز از لندن-دبی-ملبورن انجام می شد، اما پرواز مستقیم از لندن به پرت جایگزین پروازهای قبلی می شود و مدت زمان سفر را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش خواهد داد. هواپیمایی کانتاس اولین پرواز مستقیم بین استرالیا و بریتانیا در سه کلاس پروازی اکونومی، پرمیوم اکونومی و بیزنس کلاس ارائه می کند.

منبع: bloomberg.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد