چطور در هواپیما راحت بخوابیم؟

چطور در هواپیما بخوابیم و روش های آن چیست

هیچ کس دوست ندارد که یک روز کامل از سفرش را به این دلیل از دست بدهد که نتوانسته در هواپیما راحت بخوابد. اینکه چطور در هواپیما بخوابیم کار سختی نیست و شما باید به این فکر کنید که اگر استراحت کافی نداشته باشید، شاید خستگی آن در تمام طول سفر همراهتان باشد. حالا الی گشت می خواهد در ادامه این متن شما را با روش های خوابیدن در هواپیما آشنا کرده و نکاتی را در رابطه با اینکه چطور در هواپیما بخوابیم مطرح کند. با ما همراه باشید.

چطور در هواپیما بخوابیم

بلیط هواپیما برای صندلی بهتری بخرید

مطالب مرتبط:
آیا خوابیدن در کف زمین فرودگاه بی ادبانه است؟
این باورهای غلط درباره ی هواپیما را دور بریزید!
در کدام قسمت هواپیما، خدمات بهتری دریافت می کنید؟

بیایید با راحتترین راه شروع کنیم. بلیط فرست کلاس یا بیزینس کلاس خریداری کنید، البته اگر می توانید از عهده هزینه آن برآیید. ایرلاین ها در ازای مبلغی راحتترین صندلی و بهترین خدمات خود را در این کلاس های پروازی در اختیار شما خواهند گذاشت اما واقعیت این است که این هزینه طوری نیست که هر کسی بتواند این صندلی ها را خریداری نمایید. با این حال برخی از هواپیماها در کلاس اکونومی نیز صندلی هایی دارند که جا پای بیشتری را در اختیار شما می گذارد. با پرداخت هزینه کمتری می توانید از آن ها بهره ببرید و خواب راحتی داشته باشید.

یک نقطه ساکت انتخاب کنید

پژوهشی توسط ایزی جت نشان داده که بیشتری تقاضا برای انتخاب صندلی، ۷F است که تقریبا در جلوی هواپیما واقع شده و بیشتر به خاطر خارج شدن راحت است. اما اگر به دنبال آرامش و سکوت هستید از صندلی های جلو بگذرید، زیرا این صندلی ها معمولا جایی است که والدین با کودکانشان انتخاب می کنند و مهمانداران نیز با چرخ های حمل بار مدام از آنجا رد می شوند. بهتر است صندلی های عقب هواپیما و ترجیحا کنار پنجره را انتخاب کنید.

خوابیدن در هواپیما

لباس های گشاد بپوشید

اگر می خواهید راحت بخوابید، در لباس های راحت و گشاد مسافرت کنید. پوشیدن لباس های غیر جذب به شما کمک می کند تا از ترومبوز ورید عمقی (DVT) جلوگیری کنید که زمانی اتفاق می افتد که جریان خون شما سخت می شود.

چه وضعیتی داشته باشید؟

آن هایی که در کلاس بیزینس یا فرست سفر می کنند که مشکلی نخواهند داشت، اما بقیه چطور؟ پزشکی به نام دکتر داود (Dr Dawood) معتقد است که بهترین حالت برای این که چطور در هواپیما بخوابیم خوابیدن صندلی تا جایی که می شود، است. بر طبق تحقیقات انجمن کایروپراکتیک بریتانیا، نشستن مستقیم نیز باعث کمر درد می شود، که نشان می دهد که زاویه پشتی ۱۳۵ درجه، بهترین است زیرا فشار کم روی دیسک های نخاعی قرار می گیرد. در حالت ۹۰ درجه نیز، حرکت دیسک ها باعث بروز فشار شده و کمردرد خواهید گرفت، پس بهتر است که تا می توانید صندلی را بخوابانید تا فشار کمتری به بدنتان وارد شود.

آن هایی که دوست دارند به سمت جلو رفته و سر خود را روی صندلی جلو بگذارند، باید منتظر درد ناخوشایندی در گردن باشند. این وضعیت همچنین علاوه بر گردن درد به این خاطر پیشنهاد نمی شود که با هر حرکت شخص جلویی شما، احتمال دارد که بیدار شوید. زمانی که در پروازی خلوت هستید، می توانید از مهمانداران بخواهید که صندلی شما را جابجا کرده و به جایی ببرند که شخص دیگری در پشت یا جلوی شما نباشد. اگر هم خیلی خوش شانس باشید و صندلی بغل دستی شما خالی باشد، می توانید پای خود را روی آن ها بگذارید و راحتتر بخوابید.

طریقه درست خوابیدن در هواپیما

طوری رفتار کنید که مشخص شود خیلی حوصله صحبت کردن ندارید

برای اینکه کسی با شما صحبت نکند یک کتاب در دست بگیرید، هندزفری بگذارید و یا اگر شخص کناری شما شروع به صحبت کردن کرد، خیلی مودبانه به او بگویید که نیاز به استراحت دارید. در این کار هیچ بی احترامی صورت نگرفته و شما تنها حریم شخصی خود را خواستار هستید.

کمربند ایمنی را ببنید

هیچ چیز آزاردهنده تر از این نیست که وقتی به تازگی خوابتان برده، یکی از مهمانداران شما را صدا بزند و بگوید که کمربند ایمنی را ببنید. بهتر است این کار را از همان اول تیک آف انجام دهید تا از بیدار شدن توسط مهمانداران جلوگیری کرده و البته امنیت شما نیز بالاتر رود. بهتر است لباس های تان طوری باشد که کمربند معلوم باشد، در غیر این صورت نیز احتمال دارد که آن ها بیدارتان کنند.

استراحت در هواپیما

کافئین را کنار بگذارید

خب یکی از واضح ترین پاسخ ها به سوال چطور در هواپیما بخوابیم کنار گذاشتن نوشیدنی های کافئین دار است. به جای آن سعی کنید از دم نوش ها استفاده کنید و یا تنها آب بنوشید. فضای خشک داخل کابین شما را تشنه خواهد کرد پس بهتر است یک بطری آب داشته باشید و مرتب از آن مصرف کنید. اگر به ذهنتان خطور کرد که یک قهوه بخورید، این را در نظر بگیرید که قهوه هم شما را بی خواب می کند و هم اینکه باعث می شود زودتر آب بدن شما از دست برود و در نتیجه وقتی که خواب هستید، با لبانی خشک از خواب بیدار خواهید شد.

تلویزیون نگاه نکنید

بسیاری از هواپیماها صفحه نمایشی دارند که نور آن ها باعث می شود مغز شما بیدار بمانند. اگر فضا پر سر و صداست یک هندزفری گذاشته و توسط موبایلتان به موسیقی ملایم گوش دهید. برخی از هدفون ها هستند که برای نشنیدن فضای محیط به کار می روند، اگر از آن ها داشته باشید که چه بهتر!

چگونه در هواپیما بخوابیم

یک بالشت داشته باشید

می توانید در ساک دستی خود یک بالشت باد شو یا یک بالشت کوچکی تقریبا به اندازه کوسن مبل ها با خود به همراه داشته باشید. استفاده از بالشت باعث می شود که هم گردن درد نگیرید و هم سرتان با بخش های سفت کنار صندلی برخورد نکند. هم اینکه ذهن شما با گذاشتن سر روی بالشت بیشتر احساس می کند که باید به خواب رود.

اگر همه این موارد ناموفق بود، یک قرص امتحان کنید

قرصهای خواب می توانند به غلبه بر سر و صدا و ناراحتی کمک کنند. اما آنها فقط باید در سفرهای طولانی و صندلی های تخت شو استفاده شوند. خواب عمیق در موقعیتی مانند صندلی های اکونومی هواپیما، می تواند به طور قابل توجهی خطر ترومبوز ورید عمقی (DVT) را افزایش می دهد و بنابراین باید از آن اجتناب کرد. (اگر واقعا باید این کار را انجام دهید، حتما جوراب واریس بپوشید).

منبع: telegraph.co.uk

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد