alexaa

۵ رازی که نمی توانید از مهمانداران هواپیما پنهان کنید!

مهارت مهماندار هواپیما

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که وقتی وارد هواپیما می شوید، مهمانداران هواپیما چه فکری راجع به شما می کنند؟ اگر جوابتان بله است، علامت خوبی است چون نشان دهنده ی میزان خوب آگاهی و هوشیاری و و فکر شفاف شماست. یکی از مهمانداران هواپیماهای ماهر که ۲۵ سال در این شغل فعالیت کرده است می گوید: باید یادتان باشد  که ما در ارتفاع ۶ تا ۷ مایلی سطح زمین هستیم و اگر مشکلی بوجود بیاید، نمی توان خیلی راحت با ۹۱۱ تماس گرفت و پلیس را خبر کرد! اما جالب است بدانید همینکه شما پایتان را داخل هواپیما بگذارید، خدمه در عرض ۳ ثانیه می توانند این موارد را در شما تشخیص دهند که نشان دهنده ی مهارت مهماندار هواپیما است که مهماندار با تجربه توضیح می دهد همراه الی گشت باشید:

مهارت مهماندار هواپیما

آیا شما قوی هستید؟

مطالب مرتبط:
۵ نمونه از هواپیماهایی که مرز لوکس گرایی را رد کرده اند!
امن ترین هواپیماهای مسافری جهان کدامند؟

اگر احساس کنم شخصی از نظر عضله ای، هیکلی و بطور خلاصه فیزیکی قدرتمند است سعی می کنم صورت او را به خاطر بسپارم و یک یادداشت ذهنی از محل نشستن او تهیه کنم. من سعی می کنم تا از این افراد به عنوان یک منبع و رفرنس استفاده کنم تا در مواقعی که یک حمله رخ داد، از یکی از آنها کمک بگیریم. البته امیدواریم که هیچ وقت این اتفاق رخ ندهد اما باید خودمان را برای همه چیز آماده کنیم.

شما مریض یا معلول هستید؟

سعی می کنم تا افراد ناتوان یا معلول هواپیما را پیدا کنم و بتوانم جای مناسبی به آنها بدهم. در مورد  مریضی هم باید دقت داشت که همه ی ما در یک محیط بسته هستیم بنابراین انتقال آن به دیگران درست نیست مخصوصا اینکه افراد پیر و سالخورده و کودک هم در هواپیما وجود دارد. در مورد بیماری هم ترجیح می دهیم که زمانیکه بیمار روی زمین است، توسط دکتر و در بخش اورژانس مداوا شود تا وقتیکه در ارتفاع ۳۵۰۰۰ فوتی از سطح زمین هستیم.

فرد ناتوان در هواپیما

آیا شما انگلیسی بلدید؟

او  می گوید در صورتیکه مسافر به زبان انگلیسی آشنا نباشد، نمی تواند دستورهایی که توسط خدمه فریاد زده می شود را هم متوجه شوند و همچنین دستورالعمل های اینکه چطور باید راه خروج را باز کرد و چیزهایی از این قبیل.

آیا در پرواز و مسائل مربوط به آن تبحر دارید؟

سعی می کنم تا افرادی که تجربه ی تخصصی از مسائل پرواز دارند مخصوصا اگر کارمند و یا خدمه ی جایی هستند را پیدا کنم چون از آنها می توان در مواقع اورژانسی استفاده کرد. آنها مثل یک جواهر گرانبها هستند و دانستن این موضوع که در کجا هستند و در کجا نشسته اند برای من اهمیت دارد.

مهارت های پرواز

آیا مشکوک به نظر می رسید؟

جدای از تمام چیزهایی که در بالا گفته شد، فقط چند ثانیه کافیست تا مهمانداران هواپیما همه چیز را راجع به شما بفهمند اینکه مشکوک هستید یا نه. این مهماندار با تجربه می گوید: مهمانداران، سریعا هواپیما را اسکن می کنند تا مطمئن شوند مورد مشکوکی وجود دارد یا خیر.

منبع: bravotv.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد