روش‌ های دسترسی به آبشار کوانگ سی لائوس

آبشار کوانگ سی لائوس | Kuang Si Falls

در کشور لائوس، یکی از جذاب ترین هایی که پیشنهاد می شود حتما به آنجا بروید، آبشار کوانگ سی لائوس است. این جاذبه یک آبشار چند لایه است که در فاصله ۲۹ کیلومتری جنوب لوانگ پرابانگ واقع شده که دارای حوضچه های طبیعی گوناگونی است. زمانی که می خواهید از شهر لوانگ پرابانک به آبشار کوانگ سی لائوس بروید، چندین روش گوناگون وجود دارد که الی گشت در ادامه این متن، برایتان آن ها را توضیح داده است. با ما همراه باشید:

بهار در آبشار کوانگ سی لائوس

توک توک شریکی تا آبشار کوانگ سی لائوس

مطالب مرتبط:
برنامه هیجان انگیز سفر به لائوس در ۲ هفته
خوشمزه ترین غذاهای خیابانی لائوس

توک توک (Tuk tuk)، اصلاحی است که به همه نوع ریکشا، یک نوع وسیله حمل و نقل، در جنوب شرقی آسیا می گویند. راننده های توک توک، تلاش می کنند که تعداد مسافرهای بیشتری سوار کنند که قیمت ببین آن ها تقسیم شوند. معمولا هر شخص در صورتی که مسافران دیگری نیز وجود داشته باشند، ۵۰ هزارکیپ (حدودا ۶ دلار) را هزینه خواهد کرد. شما برای سوار شدن باید به چهارراه اصلی لوانگ پرابانگ بروید.

مزایا: یکی از ارزان ترین روش ها برای رسیدن به آبشار است.

معایب: شاید مجبور شوید که زمان زیادی را منتظر بمانید تا توک توک شما پر شود.

آبشار کوانگ سی

توک توک خصوصی

اگر بخواهید یک توک توک را اجاره کنید که شما را به آبشار برده، منتظرتان بماند و شما را برگرداند حدودا ۲۲ تا ۲۵ دلار باید هزینه کنید. پیشنهاد می کنیم که از آن هایی که در چهار راه اصلی لوانگ پرابانگ ایستاده و شبیه مافیا هستند توک توک اجاره نکنید، بلکه به سراغ آن هایی بروید که در خیابان های اطراف پارک کرده اند و فراموش هم نکنید که شما باید سوار یکی از ماشین های ۴ چرخه و نه آن ها که ۳ چرخه هستند، شوید. برای اطمینان بیشتر می توانید شماره چند راننده مطمئن را از هتل یا محل اقامتتان تهیه کیند.

مزایا: راحت ترین راه برای رسیدن است زیرا هر زمان که بخواهید می روید و هر زمان که بخواهید برمی گردید.

معایب: به طور کلی توک توک ها با این در جاده خوبی حرکت می کنند، کمی تکان دارند و آن هایی که در اثر تکان ماشین اذیت می شوند، شاید دچار سرگیجه شوند.

آبشار کوانگ سی لائوس

مینی ون

آژانس های مسافرتی می توانند یک حمل و نقل توسط مینی ون عمومی را به شما بفروشند. کیفیت مینی ون ها متفاوت است، اما اگر شما خوش شانس باشد نوع کولردار نصیبتان می شود. زمان سوار و پیاده شدن در این مینی ون های آژانسی مشخص است و حدودا ۶۰ هزار کیپ لائو، هزینه دارد.

در زمان نوشتن این، هزینه ۶۰،۰۰۰ کیپ و زمان خروج ۱۱:۳۰ و ۱:۳۰ بعد از ظهر است.

مزایا: هزینه آن بسیار ارزان است.

معایب: مینی ون مسافران را در هتل های مختلفی سوار می کند و این روند می تواند طول بکشد. زمان بازگشت نیز مشخص شده است که شما فقط چند ساعت در آبشار کوانگ سی لائوس خواهید بود.

آبشار کوانگ سی در کشور لائوس

قایق تا آبشار کوانگ سی لائوس

این روش جذابی است، چراکه دو تجربه هیجان انگیز را در لائوس ارائه می دهد: قایق سواری و دیدن آبشارها. قایق های موزی BB01 شما را به طول ۱ ساعت در میان مناظر شگفت انگیز این منطقه و رودخانه مکونگ می گرداند. شما توسط قایق نمی توانید کاملا به آبشار نزدیک شوید، بلکه در نزدیک ترین جا پیاده شده و یک تجربه جالب را با سوار شدن بر ماشین های کامیون مانند برای چند کیلومتر خواهید داشت. بهتر از همه این است که شما درست در حوالی غروب آفتاب مجددا به رودخانه بازمی گردید، که بهترین زمان برای دیدن آن است.

مزایا: ترکیب دیدن آبشار ها و قایق سواری در رودخانه بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

معایب: اگر برای رسیدن به لوانگ پرابانگ از قایق های آهسته استفاده کرده اید، شاید این تجربه برایتان تکراری باشد.

رودخانه مکونگ

موتورسیکلت

جاده رسیدن به آبشار کوانگ سی لائوس تقریبا سالم است و شما می توانید هوای آزاد استشمام کرده و از مناظر لذت ببرید. هزینه اجاره یک موتور در لوانگ پرابانگ تقریبا ۲۰ دلار در روز بدون هزینه بنزین است. البته اگر تا به حال موتور سیکلت را خودتان استفاده نکرده اید، این جاده برای یادگیری مناسب نخواهد بود! مسئله بسیار مهم برای این مورد مطمئنا مهارت رانندگی شما خواهد بود، زیرا رانندگی در لائوس مطمئنا با جایی که زندگی می کنید متفاوت است، مخصوصا حواستان باید به ماشین های سنگین، چاله ها و پل های شکسته باشد.

اگر موتور اجاره کردید این موارد را به یاد داشته باشید: موتور دزدی رایج است، پس در پارکینگ های مطمئن پارک کنید، موتور را قف کرده و از قفل های اضافی که شرکت های اجاره ماشین به شما می دهند استفاده کنید. از کوله پشتی استفاده کنید و از همراه داشتن کیف های دستی بپرهیزید. در نهایت حتما یک کلاه ایمنی و لباس های مناسب موتور سواری داشته باشید.

مزایا: استقلالی که خواهید داشت، هرجا که بخواهید توقف می کنید و هر موقع که بخواهید حرکت می کند.

معایب: اگر خدای ناکرده تصادف کنید، مسائل زیادی پیش رویتان است که مهم ترین مسئله، خدمات پزشکی ضعیف لائوس است.

آبشارهای کوانگ سی

دوچرخه سواری

حدودا ۲۳ کیلومتر راه در مسیر شیب دار دارید! اگر یک دوچرخه سوار حرفه ای هستید، دوچرخه خوب دنده ای دارید و از گرمای لائوس اذیت نمی شوید، این روش نیز دوست داشتنی است. این را بدانید که در فصل گرم و خشک لائوس (بهمن تا فروردین)، در بخش هایی از مسیر به گرد و غبار خواهید خورد. یک روش خوب این است که رفتنی را دوچرخه سواری کنید و برای برگشت توک توک را انتخاب کنید و یا بالعکس. مسیر آبشار ها تقریبا سربالایی است اما مسیریابی آن راحت است.

مزایا: دوچرخه سواری نیز استقلال خود را دارد که می توانید در روستاها و مناظری که دوست دارید توقف کنید.

معایب: اگر در میانه مسیر خسته شدید، روی این حساب نکنید که بتوانید در طول جاده ماشین دیگری سوار شوید.

دوچرخه سواری در مسیر

ماشین

اجاره یک ماشین شخصی یعنی اجاره یک مینی ون کولردار همراه با راننده. این روش حدودا ۳۰ دلار برای شما هزینه خواهد داشت که اگر چند نفر و یک گروه باشید به صرفه تر است. برای آن هایی که در ماشین سرگیجه می گیرند نیز روش خوبی محسوب میشود.

مزایا: راحتترین راه برای رفتن است، برای گروه ها ارزان در می آید و ساعت ترک آبشارها بسته به خودتان دارد.

معایب: اگر یک یا دو نفر هستید، هزینه آن زیاد خواهد بود.

منبع: somanymiles.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد