آخرین تصاویر «ملکه فیل ها» قبل از مرگ!

تصاویر ملکه فیل ها

یک عکاس طبیعت انگلیسی به نام بورارد لوکاس (Will Burrard-Lucas) چند روز پیش تصاویری بی نظیر و تاثربرانگیز از یک فیل کهنسالِ بلندعاج منتشر کرده که توجه همه دنیا را به خود جلب کرده است. این فیل ۶۰ ساله یکی از آخرین بازمانده های فیل های بلندعاج است و این عکاس بریتانیایی موفق شده قبل از مرگِ فیل، تصاویری منحصربه فرد از او ثبت کند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با هم به تماشای تصاویری باشکوه از ملکه فیل ها بنشینیم.

فیل بلندعاج
مطالب مرتبط:
چطور یک فیل ۵ تنی را با هواپیما جابه جا می کنند؟
در پاتایای تایلند، کجا می توانید فیل سوار شوید!؟
همه چیز درباره ی روز جهانی حیات وحش و حیوانات در حال انقراض ایرانی

این فیل که F-Mu1 نامیده می شود بیش از ۶۰ سال در دشت های ساوو در کنیا زندگی می کرد. او از آخرین بازمانده های فیل های بلندعاج به شمار می آید که نسلشان به شدت در حال نابودی است. بلندی عاج این فیل ها به اندازه ای است که هنگام راه رفتن روی زمین کشیده می شود! شاید باورتان نشود، اما وزن هر کدام از عاج های این فیل ها بیش از ۴۵ کیلوگرم است!

عکاسی از فیل های آفریقا

وزن هر کدام از عاج های این فیل ها بیش از ۴۵ کیلوگرم است!

ویل بورارد لوکاس، ۳۵ ساله که پیش از این نیز عکس هایی بی نظیر از یک پلنگ سیاه کنیایی گرفته بود در مصاحبه ای با سی بی اس بیان کرد که تجربه و فرصتِ عکس گرفتن از آخرین ملکه فیل ها واقعا مرا تحت تاثیر قرار داده است.

ملکه فیل ها

«فیل های بلندعاج گونه ای رو به انقراض هستند و در حال حاضر کمتر از ۲۰ عدد از آن ها در سرتاسر دنیا باقی مانده است!»

ملکه فیل ها کنیا

به گفته بورارد لوکاس:

لوکاس در مورد اولین برخوردش با این فیل عظیم الجثه می گوید:

اگر قرار بود فیل ها ملکه ای داشته باشند بدون شک این فیل همان ملکه فیل ها خواهد بود! F-Mu1 بسیار لاغر و پیر بود اما بسیار باوقار، آرام و باشکوه قدم بر می داشت. او شبیه یادگاری به جا مانده از دوران باستان بود!

عکس های ملکه فیل ها

«او خلق و خویی بسیار آرام و مهربان داشت و حتی گاهی آن قدر به من نزدیک می شد که می توانستم لمسش کنم.»

ملکه فیل ها 3

ملکه فیل ها مدت زمان کوتاهی پس از ثبت این تصاویر به دلیل کهولت سن و به طور طبیعی فوت کرده است. لوکاس در این رابطه می گوید:

«من خیلی خوش شانس بودم که توانستم آخرین لحظات زندگی این گونه نادر و کمیاب فیل را ثبت کنم. ملکه فیل ها هم زندگی خوب و پیروزمندانه ای داشته است. معمولا این گونه فیل ها به خاطر عاج بلند و بزرگی که دارند توسط قاچاقچیان عاج کشته می شوند، اما این فیل آن قدر خوش شانس بوده که ۶۰ سال در دشت های آفریقا زندگی طبیعی ای داشته باشد و سرانجام هم به دلیل سن بالا بمیرد.»

فیل های بلند عاج

تصاویر ملکه فیل ها که به تازگی منتشر شده بخشی از کتاب بوارد لوکاس به نام «قدم زدن با غول ها» است. هدف او از انتشار این کتاب آگاه سازی مردم از وجود چنین موجودات عظیم الجثه و نادری است که در معرض خطر انقراض قرار دارند. اما اگر شرایط و محیط زندگی آن ها فراهم باشد می توانند همچنان زنده بمانند و زندگی کنند.

بورارد لوکاس

به گفته لوکاس: «امیدوارم این کتاب و تصاویر باعث شود که شکار غیرقانونی آن ها متوقف شود و این گونه از فیل های بلندعاج بتوانند نسل ها زندگی کنند.»

ملکه فیل ها در ساوو

این کتاب شامل ۱۵۰ عکس سیاه و سفید از این موجودات عظیم الجثه است که برای اولین بار منتشر می شوند. عکس ها از دو فیل ماده (که یکی از آن ها ملکه فیل ها است) و چهار فیل نر (بزرگ ترین آن ها LU1 نام دارد) گرفته شده اند.

ساوو کنیا

منطقه ساوو (TSAVO) در کنیا محل زندگی بیشترین جمعیت فیل ها در کنیاست و مساحتی بالغ بر ۴۱۰۰۰ کیلومتر مربع را شامل می شود. متاسفانه فیل ها به ویژه فیل های بلندعاج به دلیل بازار قاچاق عاج ها توسط شکارچیان غیرقانونی کشته می شوند و همین موضوع باعث شده تا این گونه از فیل ها در معرض خطر انقراض قرار بگیرند.

در حال حاضر متاسفانه تنها ۲۰ فیل بلندعاج در آفریقا باقی مانده اند!

منبع: cbsnews.com

باورش سخت است اما کوتوله ها حاکم این شهر بودند! + تصویر
این رستوران در وسط اقیانوس قرار دارد! + تصویر
دریاچه ای اسرار آمیز که یک شبه به وجود آمد!
در شهر طنجه مراکش قدم بزنید + ویدیو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code