اولین کشور فضایی که بیش از ۱۰۰ هزار شهروند دارد!

آسگاردیا | Asgardia

از رویاهای قدیمی انسان ها، سفر به خارج از جو زمین بوده است. آنقدر این سفر برای انسان ها از زمانی که کشف کرد، سیاره و مکان های دیگری به جز زمینی که در آن زندگی می کند وجود دارد رویاگونه بود که حتی اگر همین الان، با ماشین زمانی به آن روزها سفر کنیم و عکس ها و فیلم هایی از سفر انسان به فضا به آن ها نشان دهیم، قطعا انواع و اقسام صفت ها که همگی به دیوانگی ختم می شود را با اطمینان به ما نسبت می دهند و بعد هم به روش های باستانی اعداممان می کنند! اما امروزه که این امر تا حدود بسیار زیادی عادی شده است، حتی با پخش شدن خبر تشکیل یک کشور فضایی به نام آسگاردیا هم متعجب نمی شویم. پیشنهاد می کنم در ادامه و تا پایان با ما در الی گشت با معرفی آسگاردیا همراه باشید تا این کشور فضایی تازه تاسیس به دست انسان ها را بهتر و بیشتر بشناسیم.

خارج از جو زمین
مطالب مرتبط:
اولین حیوانی که به کره ماه فرستاده شد! + تصویر
کشف عجیب بقایای یک ماموت ۱۲ هزار ساله در میان بسته های ارسالی به یک خیریه!
رز بسیار گران قیمتی که تنها در کویر می روید! + تصویر

گویا آنقدر کره ی زمین از جمعیت اشباع شده است که انسان ها بسیار جدی و پیگیرانه در پی به وجود آوردن شرایطی شده اند تا بتوانند در فضا زندگی کنند و حتی ملتی مستقل را هم به وجود آورند تا انسان هایی که انتخاب می کنند در این شهر فضایی زندگی کنند، شهروند رسمی کشوری فضایی و فرزندانشان شهروندان درجه ی یک آسگاردیا، کشور فضایی که به دست انسان ها تاسیس شده است، شوند.

چندی پیش بود که خبری در سطح اخبار علمی و فناوری تمامی تیترهای خبری دنیا را در انحصار خود درآورد؛ دانشمندان اولین ملت فضایی را با کشوری به نام آسگاردیا تشکیل دادند.

البته در همین ابتدا باید این نکته را گوشزد نماییم که آسگاردیا با این که تشکیل شده است ولی هنوز هم بر روی زمین به عنوان یک کشور به رسمیت شناخته نشده است و وارد مبادلات رسمی نشده است ولی به تازگی مجددا خبری از این کشور فضایی در سر تیتر خبرها قرار گرفت که باز هم این کشور را خبرساز کرد، آسگاردیا برای خود پرچم و سرود ملی رسمی تعیین نمود!

فضایی

به نقل از مجله ی ساینس آلرت (Science Alert)،  دیگر آسگاردیا در واقع یک شهر فضایی یا به عنوانی اولین سلسله ی تسلط انسان بر فضا است و در کمال تعجب، با گذشت ۱ سال از تأسیس کشور خود، اولین انتخابات رسمی مجلس خود را حتی برگزار نمود.

در حال حاضر این کشور فضایی بیش از ۲۵۰ هزار شهروند در خود دارد. اگر بخواهیم جمعیتش را با کشورهای کره ی زمین مقایسه نماییم، به طور مثال این کشور جمعیتی بیشتر از کشور ساموآ در خود دارد. آسگاردیا در واقع با شعار یک بشریت، یک اتحاد ایجاد شد و هدف مهم خود را رهایی از مرزهای جغرافیایی معرفی نمود و در نهایت کمال خود، فرصتی برای توسعه ی بی‌ نهایت را برای تمامی افراد بشری خواستار است.

بنیان گذار این کشور فضایی در واقع مهندسی در ناسا به نام ایگور آشور بیلی است. مهندس آشوربیلی نه تنها برای مدت‌ ها دوستدار واقعی فضا و فضانوردی بوده است بلکه بیشتر عمر خود را در این راه صرف کرده است و در حال حاضر به عنوان بالاترین مقام رسمی در راس دولت آسگاردیا است.

از جمله افتخاراتی که آشوربیلی دارد این است که تحقیقات وی در زمینه ی نانوتکنولوژی توانست مدال یونسکو ۲۰۱۶ را برنده شود. هم اکنون آسگاردیا به عنوان یک ملت مستقل و مدرن شناخته می شود.

آشور ویلی

یکی از اخبار جالبی که در آینده ای نه چندان دور از این کشور در صورت به رسمیت شناختن آن در محافل خبری حتما خبرساز خواهد شد این است که در آینده آسگاردیا به عنوان یکی از اعضای رسمی سازمان ملل متحد معرفی خواهد شد.

یکی از واجباتی که آسگاردیا برای رسیدن به رسمی شدن به آن نیاز دارد داشتن چند امکان بسیار مهم و البته تا حدودی هم ساده است از جمله: پرچم، سرود ملی، یک دولت رسمی، سفارتخانه و نشان رسمی. بر طبق قوانین بین ‌المللی آسگاردیا تنها با داشتن پرچم و دولت نمی ‌تواند یک کشور مستقل و رسمی باشد.

بر اساس عرف های انسانی و قانونی که در سرتاسر جهان هم به رسمیت شناخته شده است، برای کشور یا ایالت بودن پایه و اساس نظام سیاسی جهان لازم است. برای استقلال و تشکیل یک دولت واقعی به ۴ معیار اصلی نیاز است که عبارتند از: جمعیت دائمی، یک قلمروی تعریف ‌شده، یک دولت و برقراری ارتباط با دیگر کشورها.

و اما به نظر می رسد که هدف از تشکیل کشور فضایی آسگاردیا، نجات جان انسان هاست! یکی از اهداف این کشور این است که در نهایت مردمانش را از جنگ و اختلافات زمینی ها دور نگه دارد از آن ها در فضا محافظت نماید.

شهر فضایی

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که آن قدر ها هم زندگی در آسگاردیا، مطمئن و بی دردسر نیست زیرا، برخورد شهاب سنگ ها و اجرام فضایی با آن اجتناب ناپذیر است و در مقابل آن ها باید به هر حال تمهیدات ویژه ای را باید برای مقابله با این اجرام در نظر بگیرند. کشور فضایی آسگاردیا برای اولین بار بر روی ماهواره ی آسگاردیای ۱ تاسیس شد.

این ماهواره در واقع یک فایل سرور است که حاوی اطلاعات بسیار مهمی از جمله قانون اساسی ملی کشور مذکور، پرچم و پایگاه داده هایی بسیار مهم از اطلاعات تمامی شهروندان این کشور است. آسگاردیا دارای یک وب سایت رسمی با همین نام است که تا به حال چندین هزار نفر در آن درخواست تابعیت این کشور فضایی را داده اند. در این سایت از بین چند صد هزار نفری که در خواست پذیرش شهروندی این کشور را داشته اند، تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر قانون اساسی این کشور را پذیرفته اند و بیش از ۱۸ هزار فایل را در ماهواره یاد شده آپلود کرده اند.

در حال حاضر، بیش از ۵۰۰ هزار نفر درخواست پذیرش شهروندی این کشور را داده اند ولی برخی نیز معتقدند که استفاده از بخشی از فضا به عنوان قلمرو یک کشور، با قوانین فعلی تداخل دارد. آسگاردیا در حال حاضر روی ماهواره‌ ای در مدارهای پایینی زمین مستقر است. ماهواره مذکور ابتدا به ایستگاه فضایی بین المللی حمل شده و سپس به ارتفاعات بالاتر فرستاده خواهد شد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد