بلیط هواپیما

شهرهای عجیب و غریب گردشگری (بخش اول)

آشنایی با شهرهای عجیب در دنیا

در میان شهرهایی که هر کدام بناهای تاریخی، مناظر طبیعی زیبا یا ارزش گردشگری خاصی دارند، کشورهای دیگری هم در دنیا هستند که به واسطه یک ویژگی عجیب و غریب و خارق العاده به عنوان منطقه ای عجیب مطرح می شوند و همین عجیب و غریبی خود می تواند باعث جذب گردشگران زیادی شود چرا که عامل اصلی سفر و گشت و گذار در مناطق مختلف دنیا ارضاء شدن حس کنجکاوی انسانهاست. با الی گشت همراه باشید تا در این مطلب به چندین منطقه عجیب و ویژگی های غریب شان اشاره کنیم.

مطالب مرتبط:
۵ مورد از عجیبترین نقاط گردشگری در دنیا
ناشناخته ترین و دیدنی ترین شهرهای جنوب شرق آسیا
شهرهای عجیب دنیا

لانگیربایِن – نروژ

در این شهر قطبی هیچ کس اجازه مردن ندارد. البته، شما نه اینکه جلوی مردن را بگیرند اما نمی توان کسی را در آن دفن کرد. بله، از یکصد سال پیش تاکنون هیچ مرده ای در قبرستان این شهر خاک سپاری نشده است. دلیل آن هم این است که که هوای فوق العاده سرد این منطقه باعث می شود اجساد در خاک تجزیه نشده و هرگز خاک نشوند. پس از آنفلوآنزایی که در سال ۱۹۱۷ میلادی در این شهر شیوع پیدا کرد، مقامات لانگیربایِن دفن اجساد را در گورستان شهر ممنوع اعلام کردند. تعداد خرس های قطبی این شهر نیز بسیار زیاد است به طوری که تعداد آنها را می توان با تعداد ساکنین منطقه مقایسه کرد. مردم اجازه دارند برای دفاع از خودشان به این خرس ها تیراندازی کنند. البته شکار آنها ممنوع است و این خرس ها نیز پس از مرگ باید به مکانی دیگر فرستاده شوند.

مونووی – نبراسکا، ایالت متحده آمریکا

در شهر مونووی، همه «السی ایلر» را می شناسند نه تنها به خاطر اینکه که او شهردار این شهر است، بلکه به این دلیل که او تنها سکنه این شهر است. جمعیت این شهر از دهه ۱۹۳۰ میلادی رو به کاهش گذاشت تا اینکه تنها ۱۵۰ نفر در این شهر زندگی می کردند. در نهایت در سال ۲۰۰۰ میلادی فقط یک زوج در این شهر مانده بودند: السی و همسرش رودی که رودی هم چند سال پیش درگذشت.
در حال حاضر، بیوه ۷۰ ساله او مجموعه ۵ هزار کتابی همسرش را به یک کتابخانه عمومی یک اتاقه تبدیل کرده است.

مونوی

الیستا – روسیه

در این شهر شاه همیشه با تهدید روبرو است. چرا که همه جای شهر پر از شطرنج است. بازی شطرنج روی شطرنج بزرگ نقاشی شده بر کف زمین، میدان شهر یا شهر شطرنج  که مجموعه گنبدی شکلی است که در سال ۱۹۹۸ میلادی میزبان مسابقات بین المللی شطرنج بود . شطرنج از اصلی ترین تفریحات این شهر روسی است. بسیاری از شطرنج بازهای معروف دنیا برای بازدید از شهر الیستا به آنجا سفر کرده اند.

گیبسونتون – فلوریدا

چند ده سال بود که شهر گیبسونتون که به نام مستعار Showtown نیز معروف است، بهترین محل برای بازنشسته ها و اقامتگاه زمستانی برای برگزاری سیرک و کارناوال ها محسوب می شد. مجسمه بزرگی از یک چکمه بزرگ در این شهر ساخته شده است که به منظور بزرگداشت ال توماینی، یکی از ساکنین قدیم این شهر در آن قرار داده شده است.
ال توماینی غول سیرک بود و شماره پایش ۲۷ بود. این شهر به برگزارکننده های سیرک اجازه می دهد تا کانتینرها و فیل های شان راروی چمن ها آزاد بگذراند. در فاصله کوتاهی از تمپا، گیبسونتون همچنین میزبان انجمن مستقل نمایش بین المللی نیز می باشد.

شهر تامِس – چین

چینی ها در کپی برداری از محصولات سایر مناطق دنیا، شهره خاص و عام هستند. دلیل آوازه شهر تامس که در حومه شانگهای قرار دارد، نیز کپی برداری دقیق از طرح شهرهای اروپایی است طوری که خیابان هایش را کرده شده و باجه های تلفن قرمز رنگی در خیابان قرار داده است. از فروشگاه های کپی شده این شهر می توانید چیپس انگلیسی تهیه و میل کنید یا حتی در کنار مجسمه های جیمزباند و هری پاتر بایستید و عکس بگیرید.

سوپیلین – استونی

نام خیابان های این شهر موادهای غذایی همچون نخود، لوبیا، سیب زمینی می باشد. این شهر را با نام  «شهر سوپ» هم می شناسند. سوپیلن در کنار شهر تارتو و شهر دیگری که در طول تاریخ یخ زده است، قرار گرفته است. این شهر دارای خانه های چوبی کوتاهی است که همانند محله های فقیر نشین قرن ۱۹ میلادی می باشند.

سفر ماجراجویانه به فستیوال های شاد و جالب دنیا+ تصویر
سفر ماجراجویانه به فستیوال های شاد و جالب دنیا+ تصویر
۱۰ مورد از بهترین سوپ های زمستانی در سرتاسر دنیا
۱۰ مورد از بهترین سوپ های زمستانی در سرتاسر دنیا
پرجمعیت ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۱۸
پرجمعیت ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۱۸
کشورهای آرام جهان کدامها هستند؟
کشورهای آرام جهان کدامها هستند؟