سفر چند دقیقه ای به هند

هند

از هند بیشتر بدانیم

شبه قاره هند کشوری است با جاذبه های دیدنی فوق العاده که می تواند یک مکان بی نظیر برای گردشگران باشد. این کشور با آداب و رسوم، مذاهب و قوم های گوناگون و متنوعی که دارد گردشگران بسیاری را از سراسر جهان مجذوب خود می کند. با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از هند بدانیم.

مطالب مرتبط:
آگرا، میزبان تاج محل هندوستان
۷ دلیل برای سفر به هند

هند هفتمین کشور بزرگ دنیا از لحاظ مساحت و دومین کشور از نظر جمعیت است. این کشور از نظر سیاسی یکی از دموکرات ترین کشور های دنیاست. کشور هند در سال ۱۶۷۴ به استقلال رسید که در واقع روز استقلال هند از استعمار انگلستان بود. کشوری بسیار صلح طلب است به گونه ای که در تاریخ هزار ساله خود تا کنون به هیچ کشوری حمله نکرده است.
این کشور هزار رنگ مهد هزاران دین و مذهب است و در آن چهار مذهب هندو، بودا، جینی و سینک وجود دارد. با این وجود که غالب مردم در هند پیرو آیین های بودایی و هندو هستند؛ اما در هند ۳۰۰ هزار مسجد فعال برای مسلمانان وجود دارد این به معنای زندگی مسالمت آمیز تمامی پیروان ادیان در این کشور وسیع است. کشور هندوستان دومین منبع دانشمندان و مهندسان جهان است، سیستم شماره گذاری و همچنین تعریف عدد صفر در هند اختراع شد. زبان سانسکریت به عنوان بهترین زبان برای برنامه نویسی کامپوتری شناخته شده است.
شطرنج نیز از اختراعات کشور هندوستان به حساب می آید، همه ساله علاقه مندان زیادی را برای دیدن مسابقات شطرنج به کشور هند مسافرت می کنند.
از عجایب کشور هند می توان به موارد زیر اشاره کنیم:

  1. کشاورزی نه تنها شغل غالب مردم هندوستان است بلکه یکی از مهمترین بخش های اقتصادی این کشور هم به شمار می رود.
  2. هندوستان دارای بیشترین تعداد پست خانه در کل دنیا است
  3. در شرکت راه آهن هندوستان چیزی بیش از یک میلیون نفر استخدام هستند
  4. هنرهای رزمی نیز از دیگر ابداعات هندی هاست که از این کشور به سایر نقاط آسیا توسط مبلغان بودایی گسترش پیدا کرده است،
  5. یوگا در هندوستان قدمتی ۵۰۰۰ هزار ساله دارد.

هند بدون شک یکی از متنوع ترین و زیباترین طبیعت ها در دنیا را دارد، این تنوع پاسخگوی همه نوع سلیقه ای است. شما هر آب و هوایی را که دوست داشته باشید می توانید در هند بیابید. آب و هوای سرد در کوه های پوشیده از برف هیمالیا یا گرم در بیابان های هند. خشک ترین منطقه روی کره زمین بیابان تیهار (Thar) است که در هند واقع شده استپ، در عین حال بیش از نیمی از کشور هند به سواحلی زیبا منتهی می شود. در راه سفر به سمت بلندترین رشته کوه های دنیا هیمالیا که در شمال کشور هند قرار دارد حتما از پل بایلی دیدن کنید. پل بایلی(Baily) مرتفع ترین پل جهان است.
واراناسی که تحت عنوان بِنارس (Benara) شناخته شده است از قدیمی ترین شهرهای جهان در هند است که هنوز مسکونی است و خالی از سکنه نیست.

مطالب مرتبط

کدام اتاق هتل بام سبز رامسر برای اقامت مناسب تر است؟!

سومین عجایب هفت گانه گیلان قلعه رودخان

معرفی ۹ تا از بهترین هتل های دبی به انتخاب مسافران ایرانی