بلیط هواپیما

آنچه که در سفر به ترکیه باید بدانیم

راهنمای مسافرتی ترکیه

ترکیه یک کشور اروپایی آسیایی است که از شبه جزیره آناتولی در جنوب غربی آسیا تا بالکان جنوب شرقی اروپا کشیده شده است .این کشور هم مرز کشورهای زیادی است بطوری که با کشور بلغارستان از سمت شمال غرب و با کشور گرجستان  از سمت شمال شرق، با کشور یونان از سمت غرب، و با کشور آذربایجان، ارمنستان و ایران از سمت شرق مرز مشترک دارد، کشورهایی مثل عراق و سوریه در قسمت جنوب شرقی، دریای مدیترانه در جنوب و دریای اژه در سمت غرب و دریای سیاه در بخش شمالی آن است . بازدید از ترکیه برای مسافران هیجان انگیزخواهد بود و گردشگران زیادی از سراسر جهان از این کشو بازدید میکنند .با الی گشت همراه باشید تا با این کشور بیشتر آشنا شوید.

مطالب مرتبط:
سفر به ترکیه را با این دلایل در الویت اولتان قرار دهید
ترکیه؛ کشوری با جاذبه های گردشگری فراوان
ترکیه

چگونه به ترکیه برویم

مسافران میتوانند از طریق هواپیما، قطار، اتوبوس و قایق خود را به ترکیه برسانند.

هواپیما: ایرلاین های این کشور ایرلاین های ترکی هستند و ایرلاین های خارجی مثل ایروفلات، ایر فرانس، ایر مالتا، آسترین ایرلاینز، لو ایر، بریتیش ایرویز، چک ایرلاینز، کنیا ایرویز، لوت پولیش ایرلاینز، لوفتانزا، مالزی ایرلاینز، سیستم هواپیمای اسکاندیناوی، سنگاپور ایرلاینز، جرمن وینگز، ایران ایر، ایر عربیا، کندور ایرلاینز و ایر برلین هستند که برای رفت و آمد به این کشور به مسافران سراسر جهان خدمت رسانی می کنند. از فرودگاه های مهم بین المللی ترکیه فرودگاه آتاترک، فرودگاه بین المللی اسن بوغا، فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن، فرودگاه بین المللی ارکیلت، فرودگاه بین المللی عدنان مندرس و فرودگاه بین المللی آنتالیا هستند  و گردشگرانی که به ترکیه می آیند معمولا در یکی از این فرودگاه ها فرود می آیند.

قطار :اگر از اروپا قصد سفر به ترکیه را دارید می توانید از قطار استفاده کنید، مسافرت با قطار می تواند مقداری زمانبر و ناراحت کننده باشد. شبکه راه آهن بین مجارستان و رومانی و ترکیه قرار دارد به این ترتیب که می توان با قطار از بوداپست مجارستان و یا از بخارست رومانی  به ترکیه رسید که این مسافرت معمولا دو روز طول می کشد و مسافران باید با خود آذوقه داشته باشند چون هیج امکانات غذایی در قطار وجود ندارد. از یونان به مقصد استانبول هم می توان از قطار استفاده کرد. از دیگر کشورهایی که می تواند از قطار برای آمدن به ترکیه استفاده کنند بلغارستان، سوریه و ایران هستند.

اتوبوس:آمدن به استانبول از بخارست رومانی، صوفیا بلغارستان، یونان، ایران، سوریه  با اتوبوس امکان پذیر است .

قایق: از جزایر یونان برای رسیدن به ترکیه از قایق استفاده می کنند که فرصتی برای لذت بردن از چشم اندازهای زیبای آن ناحیه است.

تفریحات ترکیه

گردشگران ترکیه  می توانند ورزش های هیجان انگیزی مثل اسب سواری، کوهنوردی، اسکی و …  و ورزش هایی سنتی مثل شنا، تنیس، فوتبال و … را در ترکیه تجربه کنند . ترکیه از کشورهای ورزش دوست است و امکانات مناسبی برای ورزش دارد. غرق شدن در مراکزخرید این کشور فرصت های خرید مناسبی را برای شما به وجود می آورد. فرش ترکیه در سراسر جهان معروف است  و می توانید از محل هایی که فرش این کشور در آنجا درست می شود هم دیدن کنید. از دیگر وسایلی که می توانید به عنوان سوغات از این کشور بخرید ظروف سرامیکی، ادویه و چیزهای چرمی می باشد. رستوران های مختلفی در ترکیه وجود دارد که برای گردشگران غذاهای ترکیه سرو می کنند.

غذای ترکی

جاذبه هایی که باید ببینید

ایاصوفیه، مسجد آبی، کاخ تاپکاپی، موزه هنری اسلامی و ترکی، بازار بزرگ، افسوس، پاموک کاله، شهر تروآ از جناذبه های گردشگری مهم ترکیه هستند.

کاخ تاپکاپی استانبول

توصیه هایی برای سفر به ترکیه

مردم ترکیه نسبت به گردشگران بسیار مهربان و یاری رسان هستند ولی باید از شوخی کردن نسبت به ارزش های آن ها خودداری کنید، یکی از مسائلی که به شدت مورد احترام آنهاست پرچم کشورشان می باشد. به سنت های مردم مسلمان این کشور احترام بگذارید. وقتی با مردم محلی این کشور صحبت می کنید مراقب زبان بدن خود باشید و از حرکات غیر محترمانه دوری کنید. قبل از ورود به خانه هر کس کفش های خود را در بیاورید. مردم آنجا از آنجاییکه شما گردشگر خارجی هستید بسیاری از خطاهای شما را میبخشند ولی اشتباهات عمدی خیلی سخت بخشیده می شوند.

منبع: mapsofworld.com

مارماریس، شهری در سواحل مدیترانه
مارماریس، شهری در سواحل مدیترانه
مرکز خرید آک‌ مرکز، سومین مرکز خرید مجلل استانبول
مرکز خرید آک‌ مرکز، سومین مرکز خرید مجلل استانبول
معرفی هتل ۳ ستاره ایستنکوی در بدروم
معرفی هتل ۳ ستاره ایستنکوی در بدروم
مساجدی با معماری های چشمگیر در استانبول (بخش سوم)
مساجدی با معماری های چشمگیر در استانبول (بخش سوم)