آکواریوم دبی، بزرگترین آکواریوم سرپوشیده جهان

آشنایی با آکواریوم دبی

این روزها دبی یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین شهرهای گردشگری به شمار می رود و سالانه مسافران بسیاری برای دیدن جاذبه های این شهر و مراکز خریدی که در آن وجود دارد به این شهر سفر می کنند. در این نگین خوش آب و رنگ خاورمیانه مردمی از فرهنگ های مختلف می بینید و به بازدید از جاذبه هایی می روید که نمونه آن ها در جهان پیدا نمی شود. در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت می خواهیم درباره آکواریوم دبی صحبت کنیم، این جاذبه ی دیدنی در مرکز خرید دبی مال قرار دارد و حدود ۱۰ میلیون لیتر آب برای پر کردن آن استفاده شده است. این جاذبه برای تمام سنین مناسب و هیجان انگیز است. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با آکواریوم دبی آشنا شوید.

هزاران ماهی در آکواریوم دبی
مطالب مرتبط:
معروف ترین غذاهای دبی + دستور پخت محرمانه ی آن ها!
چرا با الی گشت به دبی برویم؟
استانبول بهتر است یا دبی؟ کدام را برای سفر انتخاب کنیم؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، آکواریوم دبی در مرکز خرید دبی مال قرار دارد و یکی از بهترین دیدنی های دبی در سال ۲۰۱۸ به انتخاب سایت معروف و معتبر تریپ ادوایز شده است. شما می توانید در این آکواریوم کنار کوسه ها و ۳۳ هزار نوع ماهی دیگر شنا کنید و تجربه ای منحصر به فرد را بدست بیاورید، تونل شیشه ای آکواریوم دبی یکی از بخش های جذاب آن است؛ در مجموع حدود ۴۰ گونه مختلف از ماهی ها و دیگر جانداران دریایی نظیر روکودیل پوزه کوتاه آفریقایی، خروس دریایی، اسب دریایی، مارماهی راه راه، آراپایما، ماهی کمانگیر، پوزه پارویی، سیکلید ها و … در آکواریوم دبی وجود دارد، نکته ای که وجود دارد این است که شما می توانید حتی در نیمه های شب هم از این مجموعه دیدن کنید.

آشنایی با آکواریوم دبی

تفریحات در آکواریوم دبی

 • واقعیت مجازی باغ وحش | VRZOO

خوب علاوه بر این که شما می توانید ۳۳ هزار جاندار و ماهی را از ۴۰ گونه مختلف در آکواریوم دبی مشاهده کنید، امکان بازدید مجازی از باغ وحش هم برایتان فراهم آورده شده است. در این بازدید به دنیای حیواناتی که در حال انقراض هستند می روید و سفری بسیار هیجان انگیز را تجربه خواهید کرد. در این سفر سری به خانواده گوریل ها در جنگل های اوگاندا می زنید، همراه یک کوسه ‌نهنگ غول پیکر در دل آب های شفاف مالدیو شنا می کنید و به دنبال فیل ها در مناظر سرسبز آفریقای جنوبی می گردید.

آدرس: طبقه همکف آکواریوم دبی

باغ وحش مجازی در آکواریوم دبی
 • غذا دادن به ماهی ها و جانوران

یکی از جالب ترین فعالیت هایی که می توانید در این مجموعه مشاهده کنید، زمان غذا دادن کارکنان آکواریوم به ماهی ها با لباس غواصی است. شما هم می توانید کنار شیشه مخزن بایستید و نحوه تغذیه این ماهی ها را تماشا کنید و یا گاه دستکش به دست کنید و در غذا دادن به موجودات شریک شوید.  البته هر کدام از این ماه های زمان خاصی برای غذا خوردنشان دارند به طور مثال سفره ماهی ها ساعت ۱۰:۳۰ و کوسه های ساعت ۱۴ غذا می خورند.

آکواریوم دبی جاذبه ای دیدنی
 • سوار بر قایق شیشه ای

در آکواریوم دبیقایق هایی با کف شیشه ای وجود دارد که به شما این امکان را می دهد تا ماهی های جذاب آکواریوم دبی را از زاویه جدید مشاهده کنید. برای تجربه سواری با قایق شیشه ای باید به باغ وحش زیرآبی در طبقه دوم دبی مال بروید. هر ۱۰ تا ۲۰ دقیقه یک قایق حرکت می کند که می تواند تا حداکثر ۱۰ سرنشین داشته باشد، سواری این قایق برای کودکان زیر ۳ سال و بانوان باردار ممنوع است.

آکواریوم دبی
 • حیوانات شب امارات | UAE’s Night Creatures

بخش دیگری در مجموعه ی آکواریوم دبی وجود دارد که در آن تصمیم گرفته اند حیوانات بومی و شی زی کشور امارات را نمایش دهند. این محدود حدود ۲۰۰ مترمربع مساحت دارد و این امکان را در اختیار شما می گذارد تا با جاندارانی که در زیستگاه گرم، خشک و کویری زنده می مانند، آشنا شوید. طراحان این بخش سعی کرده اند تا فضایی شبیه صحرای امارات طراحی کنند و در موجوداتی مثل وزغ عربی، خفاش میوه خوار، رتیل های بزرگ، عقرب، خارپشت، مارمولک خاردم، جیکوی چشم وزغی (نوعی مارمولک)، آفتاب‌پرست محجه (Veiled chameleon)، جربیل پا سفید و … را نمایش دهند

5
 • ملاقات با کوسه ها

میزان هیجانتان هنگام بازدید از آکواریوم دبی قرار است که بیشتر شود، برای اینکار شما باید لباس غواصی بپوشید و درون یک قفس بروید و به اعمال ۱۰ میلیون لیتری آکواریوم دبی بروید. زمانی که درون آب می روید می توانید از فاصله چند سانتی متری کوسه ها را تماشا کنید. در این برنامه ۳۰ دقیقه ای، به غیر از دیدن کوسه ها، شما را به دیگر بخش های آکواریوم می برند و می توانید غذا خوردن بچه کوسه ها را از نزدیک ببینید و اطلاعات جالبی درباره نحوه رشد و پرورش کوسه ها به دست آورید.

ملاقات با کوسه
 • غواصی با کوسه ها

این بار دیدن کوسه ها برایتان می تواند هیجان ماورایی داشته باشد، چرا این دفعه خبری قفس نمی باشد و به صورت واقعی با کوسه های ملاقات شکارچی های قدرتمند دریا ملاقات خواهید داشت. نیازی به ترس نیست چرا که غواصان حرفه ای آکواریوم تمام مدت مراقب شما هستند راهنمایی های لازم را به شما می کنند.

* هر روز ۳ نوبت برنامه غواصی با کوسه ها برگزار می شود و گنجایش هر برنامه ۴ غواص است.

* حداقل سن افراد برای شرکت باید ۱۰ سال باشد و شرکت کنندگان باید از سلامت کامل برخوردار باشند.

تونل آکواریوم دبی
 • دیدار با کروکودیل شاه

کروکودیلی با ۴۰ سال عمر و ۷۵۰ کیلوگرم وزن یکی دیگر هیجان انگیزترین گزینه هایی است که می توانید از آن بازدید کنید. این کروکودیل ۶۰ دندان سفید و تیز دارد که هر یک از آن ها به اندازه انگشت اشاره شماست، طول کروکودیل آکواریوم دبی بیش از ۵ متر است. این کروکودیل در طبقه دوم آکواریوم دبی قرار دارد و از گونه کروکودیل های پوزه کوتاه آفریقایی است.

کورکودیل شاه در آکواریوم دبی

شرایط اعمال تخفیف برای بازدیدکنندگان آکواریوم دبی

 • جالب است بدانید برای کسانی که در ساعات نخست روز به بازدید از آکواریوم دبی می روند به همراه بلیطشان یک بلیط رایگان سینمای های ریل هم تعلق می گیرد. این تخفیف تنها در ساعات ۱۰:۰۰ تا ۱۳:۰۰ اعتبار دارد.
 • به غیر از سحرخیزان این مجموعه برای شب زنده داران هم تمهیداتی را در نظر گرفته و بر روی بلیطتان تخفیف های ۲۰ درصدی اعمال می شود. این تخفیف تنها از ساعت ۲۲:۰۰ تا بسته شدن مرکز خرید اعتبار دارد.
 • برای اینکه بتوانید تخفیف بگیرید سعی کنید در گروه های ۲۵ نفره یا بیشتر جمع شوید و به بازدید از آکواریوم دبی بروید.
تفریحات آکواریوم دبی

بایدها و نبایدها در بازدید از آکواریوم دبی

 • حتما به همراه خودتان یک دوربین عکاسی ببرید تا بتوانید لحظات خوشی که در این مجموعه دارید یا ثبت کنید، اما در برخی از قسمت های این آکواریوم عکاسی با فلش ممنوع است و دلیلش هم این است که فلش برای ماهی ها ضرر دارد.
 • بسته به سرعت شما، زمان بازدید از آکواریوم دبی متفاوت خواهد بود. با این حال حداقل زمانی که برای بازدید از این مجموعه می توانید کنار بگذارید، دو ساعت است اما اگر بخواهید از هر بخش سر فرصت بازدید کنید، این مدت به بیش از ۲ ساعت افزایش خواهد یافت.
 • اغلب بخش های آکواریوم دبی را می توان با ویلچر و کالسکه بازدید کرد و به این ترتیب ناتوانان و کم توانان جسمی و مادران شیرده نیز می توانند به آکواریوم دبی بروند.
 • برای این که رایگان از آکواریوم دبی دیدن کنید می توانید تنها از ماهی های بزرگ و اصلی که در بیرون از مجموعه آکواریوم دیدن نمایید.
 • اگر هتل اقامتتان یکی از هتل های سوفی‌تل، ریکسوس، د وستین، له مریدیان مینا سیاحی، هابتور گرند، له رویال مریدیان، د ریتز کارلتون، موون‌پیک، ریکسوس پریمیر و هیلتون باشد آکواریوم دبی به شما سرویس های رایگان ارائه می دهد.
 • توجه داشتید که برای بازدید از آکواریوم دبی لباس های پوشیده بر تن داشته باشید.
8

اطلاعات کلی درباره آکواریم دبی

آدرس Ground & Level 2, The Dubai Mall, Dubai, United Arab Emirates
قیمت بلیط ۱۲۰ درهم که شامل تمام پکیج ها اعم از : قایق شیشه ای ، تونل و باغ وحش و …
ساعت کار یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۱ شب

پنجشنبه تا شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ شب

سایت آکواریوم دبی thedubaiaquarium.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code