هیانگ گان پکن، بزرگ ترین آکواریوم جهان!

آکواریوم هیانگ گان پکن | Beijing Guanghuan Aquarium

می خواهیم تا بزرگ ترین آکواریوم دنیا به گفته ی چینی ها را به شما معرفی نماییم؛ آکواریوم هیانگ گان در شهر پکن. این آکواریوم که به عنوان وسیع ترین آکواریوم جهان که تا به حال بر روی خشکی ها ساخته شده است در جهان معروف شده، نزدیک به ۲۰ سال است که از افتتاحش می گذرد و همچنان یکی از بزرگ ترین ها در نوع خود در جهان است. آکواریوم هیانگ گان پکن امروزه یکی از اصلی ترین جاذبه های این شهر چینی به حساب می آید و هر گردشگری حداقل برای یک بار از آن دیدن کرده است. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، با آکواریوم هیانگ گان پکن آشنا شویم.

آکواریوم هیانگ گان پکن | Beijing Guanghuan Aquarium

آکواریوم هیانگ گان پکن ، بزرگ ترین آکواریوم جهان در خشکی

مطالب مرتبط:
آشنایی با ۱۰ مورد از مراکز خرید پکن
معرفی بیمارستان ها و مراکز درمانی پکن
«پارک المپیک»، تلفیقی از سنت و مدرنیته در پکن

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم، این آکواریوم که در سال ۱۹۹۹ میلادی در شهر پکن افتتاح شد هنوز هم از لحاظ وسعت بی رقیب است و آن را به عنوان بزرگ ترین آکواریوم ساخته شده توسط دست های بشر بر روی خشکی ها می شناسند. آکواریوم هیانگ گان پکن در خود مجموعه ی بزرگی از حیوانات و جانداران آبزی را در مجموعه ی خود جای داده است. علاوه بر این که این مجموعه امروزه به یکی از مهم ترین و اصلی ترین جاذبه های شهر پکن تبدیل شده است اما به جز جاذبه بودنش، هدف دیگری هم از ساخت آن برای سازندگانش وجود دارد. کسانی که آکواریوم هیانگ گان پکن را ساختند در این صدد بوده اند که این مجموعه در واقع یک منبع بزرگ و بسیار وسیع و غنی برای مطالعات و تحقیقات داشنمندان و پژوهشگران در زمینه ی علوم دریایی و جانوری باشد.

دقیقا به همین علت است که این آکواریوم هم از لحاظ جاذبه بودنش و هم از لحاظ علمی بسیار مهم است. از جمله ی نکات جالبی که درباره ی این آکواریوم چینی وجود دار داین است که، دنیای زیر آبی که این آکواریوم به نمایش می گذارد هم برای بزرگسالان وهم برای کودکان و نوجوانان جالب و گیرا است. به همین خاطر با جرات می توانیم بگوییم که آکواریوم هیانگ گان پکن مناسب و جذاب برای هر گروه سنی است.

آکواریوم هیانگ گان پکن ، بزرگ ترین آکواریوم جهان در خشکی

دیدنی های آکواریوم هیانگ گان پکن

آکواریوم هیانگ گان توانسته است تا در بازسازی دنیای زیر آب بسیار بزرگ خود، گروه بسیار بزرگی از مجموعه ماهی های مختلف و جانوران و آبزیان مختلف را از گونه های مختلف به دور هم حمع کند و به نمایش عموم مردم بگذارد و اتفاقا با اقبال عمومی مردم چه بومی های این کشور و چه توریست ها و گردشگرانی که به آن می آیند، مواجه شود. در آکواریوم هیانگ گان پکن برای کودکان کلاس های آموزشی مختلفی برگزار می شود تا آن ها با توجه به درس هایی که دارند و همچنین اردوی علمی که برایشان تدارک دیده شده است با دنیای جانوران آبزی بیش از پیش آشنا شوند. در نظر سنجی هایی که درباره ی جاذبه های مختلف چین بین گردشگران و مردم چین انجام شده است، این آکواریوم بسیار بزرگ در بین بهترین های این لیست قرار گرفته است. این آکواریوم دارای تونل های بسیار بلند و طولانی است که به صورت یک نیم دایره ی بزرگ در قسمت بالای این آکواریوم انواع و اقسام ماهی های مختلف در فضای داخلی آن در حال شنا هستند. خیلی از کسانی که به این آکواریوم رفته اند، حضور در آن و قدم زدن در بین ماهی ها را بسیار خاص و ویژه توصیف کرده اند.

دیدنی های آکواریوم هیانگ گان پکن

نکته ی جالب توجهی که درباره ی ماهی هایی که در این آکواریوم نگهداری می شوند وجود دارد این است که در بین این ماهی ها، کوسه هم دیده می شود. البته در بین این حیوانات، دلفین هم وجود دارد. لازم به ذکر است که شرایط نمایش برای دلفین ها در این مجموعه کمی متفاوت تر از دیگر جانداران این مجموعه است. در این آکواریوم دلفین ها را از ساعت ۱۱ قبل از ظهر تا ۱۵ بعد از ظهر را به مجموعه ی استخر روباز این آکوارویم می آورند و با اجرای نمایش آن ها را به نمایش عموم می گذارند. این نمایش یکی از محبوب ترین برنامه هایی است که در آکواریوم هیانگ گان پکن برای عموم مردم اجرا می شود. به جرات می توان گفت که آکوریوم هیانگ گان، یکی از مکان هایی است که طرفداران و دوستدارن طبیعت و حیوانات از آن استقبال می کنند. جالب است بدانید که با توجه به استقبالی که از آکواریوم هیانگ گان پکن شد، در کنار آن یک باغ وحش بزرگ ساختند که البته به اندازه ی این آکواریوم از آن استقبال صورت نگرفت.

پکن WEATHER

هیانگ گان پکن، بزرگ ترین آکواریوم جهان

جاذبه های اطراف آکواریوم هیانگ گان پکن

  • میدان تیانامن | Tiananmen Square

می گویند که میدان تیانامن چین را باید به عنوان بزرگ ترین میدان چین شناخت! این میدان چینی که در مرکز پکن است، پر است از جاذبه های مختلفی که از حکومت امپراطوری های مختلف در چین در آن ساخته شده است. از این میدان می توانید به اکثر نقاط مختلف شهر پکن بروید.

  • موزه ی پایتخت پکن | The Capital Museum

یکی از بزرگ ترین و البته جالب ترین موزه های چینی که در پکن، پایتخت این کشور قرار گرفته است و اتفاقا با این موزه هم نام است، موزه ی پایتخت پکن است. نکته ی جالب و بارزی که درباره ی این موزه وجود دارد این است که در این موزه می توان مدرنیته ی جامعه ی جدید چینی و سنت جامعه ی قدیم چین را در کنار هم دید! در این موزه یک مجموعه ی بسیار بزرگ از لباس های معروف و سنتی چینی، انواع کلکسیون های مختلف و با ارزش چینی، ظروف ارزشمند و بهادار، مجسمه های مختلف و خیلی از دیگر بازمانده های تاریخی در این شهر را در کنار هم مشاهده کرد.

جاذبه های اطراف آکواریوم هیانگ گان پکن
  • هوتونگ | Hutong

بعد از گشت و گذار در فضای آکواریوم هیانگ گان پکن دیگر وقت آن رسیده که هکمی هم به مناطق قدیمی تر پکن سر بزنید و با جامعه ی سنتی چینی آشنا شوید. هوتونگ از آن بخش های قدیمی پکن است که هنوز هم بافت قدیمی خودش را حفظ کرده است به طوری که شما اگر در سفرتان به پکن به این بخش از شهر بروید کاملا درک خواهید کرد که چینی ها از دیرباز تا کنون در چه مدل خانه هایی زندگی می کرده اند. هم چیز از شکل مغازه ها، معابر، خانه ها و حتی کوچه ها به شکل سنتی و قدیمی هستند. جالب است این را بدانید که اهالی این خیابان، اجازه ی بازسازی فضای داخلی خانه های خود را دارند ولی اجازه ی دست زدن به شکل فضای بیرونی خانه ی خود را نداردند.

  • پارک بی های | Beihai Park

پارک بی های پکن یکی از پارک های جالب و جاذبه های دیدنی این شهر است که در دوره های مختلف تاریخ، محل اقامت امپراطوران چین در فصل زمستان بوده! با این که به این مجموع پارک می گویند اما این پارک کاملا دارای سابقه ای تاریخی است و عضوی از تاریخ چین محسوب می شود. این پارک به صورتی است که بیشتر حجم آن را دریاچه گرفته است و به همین خاطر شما امکان این را دارید که از فضای گردشگری که این دریاچه به وجود آورده است استفاده کرده و از فضای دوروبرتان در حین قایق سواری لذت ببرید.

خانه صفا، اقامتگاه بومگردی با صفای کاشان
در وارنا به کجاها سر بزنیم؟
بلوار رینگ اشتراسه در وین محلی برای تماشای تاریخ اتریش
عجیب ترین ساختمان های دنیا با شاهکاری از معماری

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code